• BIOINFORMATYKA, BIOSTATYSTYKA I NOWOCZESNE METODY WIZUALIZACJI W BADA​​NIACH BIOMEDYCZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Bezpłatne studia podyplomowe

  Niezwykle szybki rozwój technologii stwarza nowe możliwości, ale także nowe wyzwania przed pracownikami ochrony zdrowia. Niemalże codziennie wprowadzane są do praktyki nowe technologie, co wymaga stałej aktualizacji wiedzy. Część z tych technologii stanowi absolutną nowość, a jednocześnie wymaga zupełnie nowej wiedzy i umiejętności od pracowników ochrony zdrowia.

  Do takich technologii zalicza się m.in. nowoczesne metody analizy dużych zestawów danych (Big-Data), umożliwiające efektywne zarządzanie i podejmowanie decyzji, technologie druku 3D oraz wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Obserwujemy także niezwykle szybki rozwój sztucznej inteligencji, która już obecnie jest co raz powszechniej stosowana w medycynie. Odpowiedzią na te nowe wyzwania jest  program studiów podyplomowych pn. 

  Bioinformatyka, biostatystyka i nowoczesne metody wizualizacji w badaniach biomedycznych, który łączy ze sobą interdyscyplinarną wiedzę z zakresu medycyny i szeroko rozumianego IT, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów etycznych i bezpieczeństwa wykorzystania nowoczesnych technologii.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • NEURODIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia mają charakter interdyscyplinarny. Obejmują moduły przedmiotowe: medyczne, dietetyczne, logopedyczne, oraz psychologiczne. Stwarzają możliwość poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w renomowanym ośrodku neurologicznym, pediatrycznym, by dopełnić kwalifikacji z obszaru neurodietetyki.

  Głównym celem studiowania Neurodietetyki jest zgłębienie związków między dietą, a funkcjonowaniem mózgu oraz zrozumieniem wpływu żywienia na zdrowie psychiczne, neurologiczne i procesy poznawcze. Neurodietetyka obejmuje badania dotyczące różnych składników odżywczych, diety oraz nawyków żywieniowych mogących wpływać na funkcje mózgu, nastrój, zachowanie oraz ryzyko wystąpienia różnych zaburzeń psychicznych. Studia w tej dziedzinie mają na celu lepsze zrozumienie oraz opracowanie strategii żywieniowych wspomagających zdrowie neurologiczne i psychiczne.

  Studia z Neurodietetyki uwzględniają stosowanie różnych metod leczenia żywieniowego u pacjentów z chorobami neurologicznymi, dostosowanie indywidualnych diet do potrzeb pacjentów oraz opieki żywieniowej nad pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak udary mózgu, pourazowe urazy mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, czy inne schorzenia wpływające na funkcje połykania, mowy i żywienia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • NEUROLOGOPEDIA KLINICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe „Neurologopedia kliniczna” mają na celu zdobycie nowych umiejętności i poszerzenia wiedzy pod okiem specjalistów z zakresu neurologopedii klinicznej, którzy przede wszystkim są klinicystami i praktykami, uznanymi w świecie nauki ekspertami w swoich dyscyplinach naukowych, w zakresie interdyscyplinarnego podejścia diagnostycznego.

  Neurologopeda, to zawód, który pozwala łączyć umiejętności z zakresu wielu dyscyplin naukowych, zarówno medycznych, jak i humanistycznych. Dzięki temu możliwe jest holistyczne i podmiotowe postrzeganie problemów osób, u których pojawiają się trudności w komunikowaniu, zaburzenia połykania czy też zaburzenia mowy, będące często wynikiem uszkodzenia obwodowego lub ośrodkowego układu nerwowego.

  Ważne jest, aby neurologopeda posiadał interdyscyplinarne podejście diagnostyczne i solidnie zbudowany warsztat terapeutyczny, dający możliwości niesienia pomocy pacjentom dorosłym oraz dzieciom. W obecnej dobie istotne znaczenia w terapii mają mechanizmy neuroplastyczności i metody neurorehabilitacji, których efektywność jest udokumentowana wieloma badaniami naukowymi.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (20)

Peter Ocena odpowiedz

Zdecydowanie TAK dla tej uczelni !

Iris Ocena odpowiedz

To miejsce idealne do nauki, cieszę się, że mogę tutaj studiować.

Sonu Ocena odpowiedz

Kadra jest w porządku, można dowiedzieć się wielu fascynujących rzeczy, ogólnie jestem zadowolony.

Tomek Ocena odpowiedz

Studia są ciekawe i na wysokim poziomie.

Sandra Ocena odpowiedz

Ten kierunek jest niesamowicie ciekawy, a wykładowcy naprawdę wiedzą, co robią.

Rafcik Ocena odpowiedz

Absolwenci tej uczelni są dobrze przygotowani do znalezienia pracy, dzięki solidnemu wsparciu i wysokim standardom kształcenia.

Patrycja Ocena odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia, poziom nauczania jest godny podziwu.

Mariola Ocena odpowiedz

Dobrze działający dziekanat. Miła obsługa i krótki czas oczekiwania to standard, który bardzo doceniam.

Pitt Ocena odpowiedz

Uczelnia naprawdę stara się, aby studenci mieli komfortowe warunki do nauki. Polecam z całego serca!

Ania Ocena odpowiedz

Biblioteka uczelniana jest doskonale zaopatrzona w literaturę z różnych dziedzin, co ułatwia studentom dostęp do potrzebnych materiałów i wspiera ich w prowadzeniu badań.

Nina Ocena odpowiedz

Obsługa na najwyższym poziomie, zawsze pomocni i życzliwi ludzie. Bardzo pozytywne wsparcie!

Alan Ocena odpowiedz

Akademiki są komfortowe i przyjazne dla studentów. Mają nowoczesne udogodnienia, takie jak bezprzewodowe połączenie internetowe i przestronne pokoje, co sprawia, że życie na kampusie jest wyjątkowo przyjemne.

Teśka Ocena odpowiedz

Liczne organizacje studenckie i samorząd studencki oferują wiele możliwości do rozwijania zainteresowań.

Patryk Ocena odpowiedz

Uczelnia organizuje wiele ciekawych wydarzeń i warsztatów, które pozwalają poszerzyć wiedzę i zdobyć nowe umiejętności.

Oskar Ocena odpowiedz

Podoba mi się podejście wykładowców, którzy nie tylko przekazują wiedzę, ale także motywują do samodzielnego myślenia i rozwoju.

Lukasz Ocena odpowiedz

Muszę przyznać, że studia na Uniwersytecie otworzyły mi oczy. W trakcie studiowania zrozumiałem jak długa droga przede mną, by osiągnąć zawodowy sukces - a myślałem, że to będzie proste i szybkie. Oczywiście wpłynęło to na mnie pozytywnie, tak motywująco. Naurobiologia to ciekawy kierunek, między innymi przez prowadzone zajęcia. Moimi ulubionymi są: biochemia, farmakologia, fizjologia oraz psychologia. Harmonogram zajęć jest dobrze ułożony. Mam czas na naukę, czytanie, kursy elearningowe, jak również na koszykówkę i spotkania z kolegami i koleżankami ze studiów.

Igor Ocena odpowiedz

Skończyłem już studia na SUM choć nie było to łatwe :) ale na pewno było warto. Pracuje tam gdzie chciałem, a to chyba najważniejsze :)

Kinga Ocena odpowiedz

Najlepsze lata, najlepsze wspomnienia. Szkoda, że tak szybko zleciało. Wydział i Uniwersytet oceniam na 5 gwiazdek.

Ania Ocena odpowiedz

Niesamowicie ciekawy kierunek.

Sylwia Ocena odpowiedz

Studiuje trzeci rok. W mojej opinii najlepsza uczelnia w regionie. Mając wybór między Warszawa a Katowicami, wybrałam Katowice. Słuchając koleżanki co studiują w Warszawie lub Wrocławiu, sadze ze mój wybór był najlepszy, nie tylko pod względem logistycznym, ale i jakości wykładów.