Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1

30-705 Kraków

 

Rekrutacja na studia: 12 252 44 04

rekrutacja@afm.edu.pl

 

Rekrutacja na studia podyplomowe: 12 252 45 47

podyplomowe@afm.edu.pl

 • RATOWNICTWO MEDYCZNE

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3,5 roku
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3,5 roku 3,5 roku
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Jaki zawód wymaga szybkich reakcji, trafnych decyzji i trzymania nerwów na wodzy? Zawód ratownika medycznego. To praca nie tylko dla zainteresowanych medycyną, ale także dla tych, którzy chcą nieść pomoc nawet w najtrudniejszych warunkach. Czy można nauczyć się opanowania, pracy pod presją czasu i natychmiastowego działania? Na pewno można się do działania w takich warunkach dobrze przygotować. Taką możliwość dają studia na kierunku Ratownictwo medyczne w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

  Studenci kierunku Ratownictwo medyczne zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu nauk medycznych, z naciskiem położonym na medyczne czynności ratunkowe wykonywane w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego u dorosłych i dzieci, niezależnie od ich przyczyny. Studia kształcą profesjonalistów potrafiących wykonywać wszystkie czynności określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie medycznych czynności ratunkowych i świadczeń zdrowotnych innych niż medyczne czynności ratunkowe, które mogą być podejmowane przez ratownika medycznego.

  Studenci Ratownictwa medycznego odbywają liczne zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w placówkach medycznych między innymi w: Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, czy 5 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Krakowie. A jak może wyglądać życie zawodowe? Absolwenci Ratownictwa medycznego w Krakowskiej Akademii mogą znaleźć zatrudnienie w szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratunkowych, jednostkach straży pożarnej.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)