• FIZJOTERAPIA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Fizjoterapia jest niezwykle istotnym elementem nauk medycznych, który obejmuje metody leczenia środkami naturalnymi, opartymi na różnorodnych formach energii fizycznej. Istotą jest oczywiście utrzymanie oraz powrót do sprawności ruchowej oraz prawidłowego funkcjonowania, ale być może nie wszyscy wiedzą, że w fizjoterapii wyszczególnić można promocję zdrowia, rehabilitację, prewencję oraz samo leczenie. To pokazuje wyraźnie, że działalność fizjoterapeuty jest wielopłaszczyznowa i obejmuje między innymi fizjoterapię neurologiczną, ortopedyczną, korekcję wad postawy, czy specyficzną analizę i terapię dolegliwości bólowych narządu ruchu. Od czego należy zacząć spełnianie marzeń o pracy fizjoterapeuty? Naturalnie, od studiów. Zainteresowani tą dziedziną powinni zwrócić uwagę na Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia, gdzie Fizjoterapia prowadzona jest na jednolitych studiach magisterskich.

  Kierunek Fizjoterapia realizowany w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia zakłada profesjonalne przygotowanie do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych w profilaktyce oraz celach leczniczych. Studenci pozyskują wiedzę i rozwijają umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób, bądź urazów. Przygotowują się do wykonywania wszelkich zabiegów fizjoterapeutycznych oraz dostosowywania swoich działań do nadrzędnych celów rehabilitacji w ramach funkcjonowania zespołów rehabilitacyjnych oraz kontrolowania efektywności procesu fizjoterapii. Fizjoterapia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia jest kierunkiem prowadzonym zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej.

  Wyświetl więcejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Kasia Ocena odpowiedz

Nigdzie nie znalazłem tak dobrej oferty edukacyjnej w regionie jak tutaj. Szukałem i zastanawiam się nad wyborem uczelni ponad rok. Dla mnie liczy się pozyskiwanie umiejętności, wiedza praktyczna. W mojej opinii fizjoterapia to przyszłościowy kierunek i już mam kilka pomysłów na to co będę robił po studiach a nawet może w ich trakcie. Polecam uczelnię.

hh Ocena odpowiedz

m