• BADANIA KLINICZNE W MEDYCYNIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe są przeznaczone dla osób zainteresowanych organizowaniem, prowadzeniem i monitorowaniem badań klinicznych. Podstawowym celem jest wyposażenie Słuchaczy w wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie planowania i prowadzenia badań klinicznych.

  Wykładowcami są zarówno nauczyciele uniwersyteccy jaki i praktycy o dużym doświadczeniu z zakresu organizacji, realizacji i nadzorowania badań klinicznych. Łącząc doświadczenia akademickie z wiedzą i umiejętnościami osób pracujących w obszarze badań klinicznych stworzyliśmy unikalny w kraju kurs umożliwiający związanie dalszej kariery zawodowej z tym bardzo dynamicznym obszarem rynku ochrony zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • KODER MEDYCZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób zainteresowanych kodowaniem i rozliczaniem świadczeń medycznych. Ich celem jest wykształcenie wykwalifikowanej kadry, której zadaniem będzie gromadzenie informacji medycznej pozwalające na zgodne z przepisami uzyskiwanie płatności za udzielane świadczenia opieki zdrowotnej.

  Studia oferują pozyskanie wiedzy z zakresu stosowania procedur medycznych, prawidłowego prowadzenia dokumentacji medycznej, kodowania przyczyn świadczeń, chorób i procedur medycznych, tworzenia sprawozdań z leczenia za pomocą kodów, nadzorowania właściwego wykonywania umów z NFZ, organizacji pracy działów rozliczeń, analizy i controllingu. Wykładowcami są zarówno nauczyciele akademiccy jak i praktycy o dużym doświadczeniu z zakresu prowadzenia dokumentacji medycznej, rozliczania świadczeń zdrowotnych, kodowania informacji statystyczno-medycznej oraz zarządzania jakością w ochronie zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • NEURODIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia mają charakter interdyscyplinarny. Obejmują moduły przedmiotowe: medyczne, dietetyczne, logopedyczne, oraz psychologiczne. Stwarzają możliwość poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w renomowanym ośrodku neurologicznym, pediatrycznym, by dopełnić kwalifikacji z obszaru neurodietetyki.

  Głównym celem studiowania Neurodietetyki jest zgłębienie związków między dietą, a funkcjonowaniem mózgu oraz zrozumieniem wpływu żywienia na zdrowie psychiczne, neurologiczne i procesy poznawcze. Neurodietetyka obejmuje badania dotyczące różnych składników odżywczych, diety oraz nawyków żywieniowych mogących wpływać na funkcje mózgu, nastrój, zachowanie oraz ryzyko wystąpienia różnych zaburzeń psychicznych. Studia w tej dziedzinie mają na celu lepsze zrozumienie oraz opracowanie strategii żywieniowych wspomagających zdrowie neurologiczne i psychiczne.

  Studia z Neurodietetyki uwzględniają stosowanie różnych metod leczenia żywieniowego u pacjentów z chorobami neurologicznymi, dostosowanie indywidualnych diet do potrzeb pacjentów oraz opieki żywieniowej nad pacjentami z zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak udary mózgu, pourazowe urazy mózgu, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, czy inne schorzenia wpływające na funkcje połykania, mowy i żywienia.

  Dowiedz się więcej

   

  Wyświetl więcejZwiń

 • ZARZĄDZANIE W OCHRONIE ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską) trwają dwa semestry i obejmują łącznie 180 godzin w tym:120 godz. wykładów, 40 godz. warsztatów, 20 godz. seminariów. Zajęcia będą odbywać się kolejno w czterech blokach tematycznych: Organizacja i zarządzanie, Ekonomika Ochrony zdrowia, Ochrona zdrowia u Unii Europejskiej, Komunikacja społeczna. Maksymalnie 8 godzin lekcyjnych dziennie w wyznaczone co dwa tygodnie terminy zjazdów (sobota i niedziela). Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych „Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską)” jest zaliczenie wszystkich zajęć przewidzianych w programie studiów oraz uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego. Po ukończeniu studiów podyplomowych „Zarządzanie w ochronie zdrowia (w warunkach Integracji z Unią Europejską)" słuchacz otrzyma świadectwo ukończenia studiów sygnowane przez władze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (28)

Olek Ocena odpowiedz

Atmosfera na uczelni sprzyja otwartości i tolerancji, co znacząco wpływa na komfort i dobre samopoczucie studentów.

sandra Ocena odpowiedz

Uczelnia z bardzo dobrą renomą i nie bez powodu, dobre miejsce na zdobycie wyksztalcenia

Sofia Ocena odpowiedz

Uczelnia spełnia moje oczekiwania, rok studiów za mną i jestem zadowolona

aurea Ocena odpowiedz

Rewelacyjny poziom nauczania i fantastyczna atmosfera!

kesja Ocena odpowiedz

To fantastyczne miejsce do nauki, jestem zadowolona z każdej chwili spędzonej na tej uczelni.

Magister Ocena odpowiedz

Według mnie ta uczelnia jest świetna :) panująca tu atmosfera wspiera proces uczenia się.

Marta Ocena odpowiedz

Jestem zadowolona z poziomu prowadzonych zajęć na tej uczelni.

Jan Ocena odpowiedz

Kierunek jest bardzo interesujący, a wykładowcy naprawdę znają się na rzeczy.

Zyśk Ocena odpowiedz

Dzięki współpracy uczelni z licznymi pracodawcami, mamy możliwość odbycia cennych staży i praktyk, co jest bardzo pomocne w przyszłej karierze.

Oskar Ocena odpowiedz

Uczelnia spełnia wszystkie moje oczekiwania, jestem bardzo zadowolony z wyboru.

sonia Ocena odpowiedz

Uczelnia jest miejscem wielu ciekawych wydarzeń naukowych, takich jak konferencje, warsztaty i seminaria.

Isska Ocena odpowiedz

To miejsce zdecydowanie zasługuje na uwagę. Dobre warunki do nauki i zaangażowana kadra akademicka

Krzysiek Ocena odpowiedz

Kadrę naukową cechuje wysoka kompetencja oraz zaangażowanie w rozwój swoich studentów, co sprawia, że proces uczenia się jest nie tylko efektywny, ale także przyjemny.

Szymon Ocena odpowiedz

Uczelnia, której poziom z roku na rok mnie zadziwia! Naprawdę warto być jej studentem.

student Ocena odpowiedz

Infrastruktura uczelniana jest dobrze utrzymana i rozwijana.

Dominik Ocena odpowiedz

Jestem bardzo zadowolony z jakości zajęć laboratoryjnych i praktycznych. Uczelnia posiada nowoczesne laboratoria i sprzęt, co pozwala na zdobywanie praktycznych umiejętności, które są nieocenione na rynku pracy.

Sabina Ocena odpowiedz

Uczelnia na wysokim poziomie, wykładowcy są profesjonalni i zawsze chętni do pomocy!

Magda Ocena odpowiedz

To miejsce jest idealne dla osób, które chcą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Cieszę się, że tu studiuję i polecam każdemu!

Anonim Ocena odpowiedz

Oceniam na 5 gwiazdek.

Paweł Ocena odpowiedz

Nigdzie nie znalazłem tak dobrej oferty edukacyjnej w regionie jak tutaj, a szukałem i zastanawiam się nad wyborem uczelni prawie rok. Tutaj do nauki podchodzi się zupełnie inaczej. Liczy się pozyskiwanie umiejętności, wiedza praktyczna, na dodatek w jak najszerszym aspekcie. W mojej opinii dietetyka to przyszłościowy kierunek i juz mam kilka pomysłów na to co będę robił po studiach a nawet może w ich trakcie :)

Kuba Ocena odpowiedz

Szczerze polecam.

Agnieszka Ocena odpowiedz

Podczas studiów na ŚUM znalazłam pracę, która w połączeniu z pomocą uczelni dała mi dużo przydatnej wiedzy oraz praktyki. Uważam, że podczas studiów trzeba znaleźć pracę, wtedy dopiero docenia się same studia. Polecam ŚUM. Warto studiować.

Grażynka :) Ocena odpowiedz

Jestem na ŚUM. Po pierwszym roku mogę powiedzieć, że cieszę się ze swojego wyboru. Jednak zobaczymy co będzie dalej :)

Tomek Ocena odpowiedz

Studiuję i polecam.

Arek Ocena odpowiedz

5/5

Anita Ocena odpowiedz

Polecam. Bardzo dobry kierunek. Spalnia moje oczekiwania.

Cobi Ocena odpowiedz

Jest okej - fajne zajęcia i nikt nikomu nie robi problemów. Dużo moich znajomych z liceum poszło na studia razem ze mną, więc tworzymy ekipę i nawet jesteśmy razem w grupie.

Mała_Mi Ocena odpowiedz

A ja jestem zadowolona i polecam :) W zasadzie wszyscy znajomi z grupy, którzy kończyli ze mną ten kierunek pracują teraz w zawodach ?około medycznych?. Warto sobie też spojrzeć na stronę Fb Wydziału lub miasta i zobaczyć jaką metamorfozę przeszedł budynek!