• GERMANISTYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: I stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat magister

  Kształcenie na kierunku Germanistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu umożliwia nabycie dogłębnej wiedzy o języku, literaturze i kulturze z obszaru języka niemieckiego oraz pozyskanie umiejętności wykorzystywania tej wiedzy zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu codziennym.

  Studenci otrzymują możliwość rozwijania się w wybranej specjalizacji, którą mogą wybrać z następującej oferty: Mediator językowy, Akademia trenera, Grafika komputerowa, Logistyka. Ponadto, w ramach Germanistyki w WSJO studenci mogą uczyć się drugiego języka obcego. Do wyboru jest język angielski, hiszpański, francuski na różnych poziomach zaawansowania, również od podstaw.

  Germanistyka w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu jest kierunkiem, który kładzie szczególny nacisk na praktyczną naukę języka. Rozwijanie umiejętności wypowiedzi dotyczy analizy tekstów z różnych źródeł i ma na celu rozbudowanie słownictwa i frazeologii. Teksty te stanowią bazę dla różnorodnych zadań komunikacyjnych, rozwijających umiejętność swobodnej interakcji w sytuacjach o różnym stopniu formalności.

  Zajęcia z języka pisanego poświęcone są głównie kształtowaniu i doskonaleniu umiejętności pisania krótkich tekstów formalnych o tematyce ogólnej oraz tekstów dłuższych o charakterze akademickim.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Mediator językowy
  • Akademia trenera
  • Grafika komputerowa
  • Logistyka

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Mediator językowy
  • Akademia trenera
  • Grafika komputerowa
  • Logistyka

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu

Opinie (1)

Ania A Ocena odpowiedz

Studiuję aktualnie na Germanistyce, po zakończeniu wybieram się na studia uzupełniające również na WSJO. Fajne podejście do studenta.


STACJONARNE


Studia I stopnia:


NIESTACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: