Germanistyka studia - kierunek studiów

Wiele dzieł literatury, naukowych, historycznych powstało dzięki autorom z Niemiec i aby przeczytać je bez pośrednictwa tłumaczy, najlepszym sposobem jest nauczenie się języka niemieckiego. Język niemiecki to obecnie furtka do kariery w różnych firmach z zakresu różnych branż. W zależności od specjalności wybranej na kierunku Germanistyka będziesz w stanie opanować jej dany aspekt i stać się prawdziwym ekspertem w danym zakresie. Jeśli więc wiążesz swoją przyszłość z językiem i kulturą Niemiec – studia na kierunku Germanistyka stoją przed Tobą otworem!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Germanistyka? Jako student germanistyki będziesz uczył się nie tylko fonetyki, gramatyki praktycznej, opisowej, historycznej oraz kontrastywnej, czytania, pisania oraz rozumienia tekstów w języku niemieckim, ale i języka specjalistycznego – języka biznesu oraz gry słów. Warto podkreślić, że studia odbywają się w całości w języku niemieckim. Będziesz wyposażony również w podstawową wiedzę literaturoznawczą kraju, jej historię, nurty oraz kulturę regionu. Poznasz również historię Niemiec i ich tradycję. Polska stwarza niezwykłe możliwości pracy dla osób, które ukończyły germanistykę. Dużo firm niemieckich ma swoje filie w Polsce, język ten nauczany jest w szkołach o wszystkich poziomach: od szkół podstawowych po uczelnie wyższe. Z racji polskiej polityki zagranicznej jest wysokie zapotrzebowanie na tłumaczy z języka niemieckiego na język polski. Jak widzisz, opcji do wyboru jest naprawdę dużo, a to nie wszystkie, ponieważ kierunek oferuje wiele specjalizacji jak np. językoznawstwo komputerowe, niemiecki prawniczo-ekonomiczny i finansowy, w naukach technicznych, redakcja multimediów lingwistycznych lub stosunki europejskie.

WAŻNE TEMATY

Jakie przedmioty zdawać na maturze?

Żeby dostać się na studia na kierunek Germanistyka, na większości uczelni przy rekrutacji brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: język polski, matematyka, język niemiecki

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK GERMANISTYKA

Województwo
Miejscowość
Typ studiów
Tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

CZĘSTO WYBIERANE

Miasto
SORTOWANIE:

Zobacz inne kierunki Filologiczne

Typ studiów
Województwo
SORTOWANIE:

Wiedza, którą zdobędziesz, studiując Germanistykę

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • kultury, literatury oraz ogólnej wiedzy z zakresu Niemiec oraz obszarów niemieckojezycznych,
  • języka niemieckiego w stopniu biegłości językowej na poziomie C2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy w mowie i piśmie w zakresie języka niemieckiego gruntowną i wszechstronną wiedzę z zakresu wybranej specjalności
  • lingwistyki,
  • współczesnych realiów obszaru niemieckojezycznego,
  • języka obcego na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Jaka praca, czyli gdzie będziesz pracował po kierunku Germanistyka

Absolwent kierunku Germanistyka znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • nauczyciel na wszystkich etapach edukacyjnych,
  • pracownik w wydawnictwach,
  • pracownik w redakcjach czasopism,,
  • pracownik w instytucjach kulturalnych,
  • pracownik w regionalnych ośrodkach badawczych oraz w sektorze usług wymagającym zaawansowanej znajomości języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych.

 

W JAKICH FIRMACH MOŻESZ PRACOWAĆ PO KIERUNKU GERMANISTYKA

MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU GERMANISTYKA

Komentarze (0)