Akademia Ateneum w Gdańsku

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

ul. 3 Maja 25A

80-802 Gdańsk

tel. 58 722-08-00

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Akademia Ateneum w Gdańsku

ul. 3 Maja 25A

80-802 Gdańsk

tel. 58 722-08-00

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

 • PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jest jednym z najważniejszych kierunków studiów, ponieważ rozwija i kształci tych, którzy w przyszłości zajmą się wychowaniem przyszłych pokoleń. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie jest to łatwa dziedzina i wymaga ona nie tylko determinacji w zdobywaniu wiedzy, ale i konkretnych cech osobowości.

  Kto jest idealnym kandydatem na ten kierunek? Przede wszystkim osoby otwarte, empatyczne i opiekuńcze. Cierpliwe i odpowiedzialne, a także kreatywne i potrafiące indywidualnie podchodzić do każdego człowieka. To właśnie na nich czeka Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Atenetum.

  Kształcenie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Akademii Ateneum umożliwia pozyskanie wiedzy psychologicznej i pedagogicznej, pozwalającej na zrozumienie procesów rozwoju dziecka, jego socjalizacji, wychowania i kształcenia, jak również wiedzy i umiejętności z zakresu dydaktyki i metodyk nauczania. Nauka stanowi przygotowanie do pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Ateneum w Gdańsku.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

Julia Ocena odpowiedz

Pedagogika zawsze na najwyższym poziomie. Ale nie powinno to nikogo dziwić kiedy Dziekanem jest prof. Zdzisław Aleksander. Polecam każdemu, kto myśli o zostaniu nauczycielem lub pedagogiem.