Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

ul. 3 Maja 25A

80-802 Gdańsk

tel. 58 722-08-00

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku

ul. 3 Maja 25A

80-802 Gdańsk

tel. 58 722-08-00

e-mail: rekrutacja@ateneum.edu.pl

 • PEDAGOGIKA PRZEDSZKOLNA I WCZESNOSZKOLNA

  Rekrutacja

  stopień: (jednolite) czas trwania: 5 lat
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne niestacjonarne
  typ studiów: jednolite magisterskie jednolite magisterskie
  czas trwania: 5 lat 5 lat
  tytuł zawodowy: magister magister

  Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna jest jednym z najważniejszych kierunków studiów, ponieważ rozwija i kształci tych, którzy w przyszłości zajmą się wychowaniem przyszłych pokoleń. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż nie jest to łatwa dziedzina i wymaga ona nie tylko determinacji w zdobywaniu wiedzy, ale i konkretnych cech osobowości.

  Kto jest idealnym kandydatem na ten kierunek? Przede wszystkim osoby otwarte, empatyczne i opiekuńcze. Cierpliwe i odpowiedzialne, a także kreatywne i potrafiące indywidualnie podchodzić do każdego człowieka. To właśnie na nich czeka Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku.

  Kształcenie na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Ateneum - Akademii Nauk Stosowanych w Gdańsku umożliwia pozyskanie wiedzy psychologicznej i pedagogicznej, pozwalającej na zrozumienie procesów rozwoju dziecka, jego socjalizacji, wychowania i kształcenia, jak również wiedzy i umiejętności z zakresu dydaktyki i metodyk nauczania. Nauka stanowi przygotowanie do pracy na stanowisku nauczyciela przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku

Opinie (1)

Julia Ocena odpowiedz

Pedagogika zawsze na najwyższym poziomie. Ale nie powinno to nikogo dziwić kiedy Dziekanem jest prof. Zdzisław Aleksander. Polecam każdemu, kto myśli o zostaniu nauczycielem lub pedagogiem.