• DIETETYKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kształcenie na kierunku Dietetyka w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Studenci poznają budowę i zasady funkcjonowania organizmu, procesy metaboliczne zachodzące w komórkach, narządach i ustroju, zasady dziedziczenia i choroby genetyczne, budowę i funkcje biologiczne białek, węglowodanów, lipidów, witamin, hormonów, elektrolitów i pierwiastków śladowych. Zaznajamiają się z funkcjonowaniem i mechanizmami działania układu immunologicznego z uwzględnieniem alergii i nietolerancji pokarmowych, zasadami postępowania dietetycznego, mechanizmami działania leków stosowanych w farmakologii i farmakoterapii żywieniowej, zasadami planowania i organizowania żywienia indywidualnego i zbiorowego, metodami oceny sposobu żywienia i stanu odżywienia.

  Studenci Dietetyki w gdańskiej WSZ uczą się jak przeprowadzać wywiad żywieniowy i udzielać porady dietetycznej, rozpoznawać stany zagrożenia życia, przeprowadzać edukację żywieniową osób zdrowych i chorych, planować i wdrażać odpowiednie postępowanie żywieniowe dla kobiet w ciąży i karmiących oraz dzieci w różnym wieku, planować i wdrażać odpowiednie postępowanie żywieniowe dostosowane do potrzeb osób dorosłych w różnym wieku, planować i wdrażać odpowiednie postępowanie żywieniowe dostosowane do rodzaju uprawianej dyscypliny sportowej i warunków środowiskowych, określać stan odżywienia, rozpoznawać rodzaj niedożywienia, określać ryzyko interakcji leków ze składnikami żywności.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (1)

Marlena Ocena odpowiedz

Bardzo fajny, ciekawy kierunek :) dużo nauki, duzo wiedzy, super! :)