ul. Pelplińska 7 

80-335 Gdańsk

tel.: 58 769 08 02,

e-mail: rektorat@wsz.pl

ul. Pelplińska 7 

80-335 Gdańsk

tel.: 58 769 08 02,

e-mail: rektorat@wsz.pl

 • KOSMETOLOGIA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Kształcenie na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku umożliwia pozyskanie wiedzy z obszaru nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. Studenci poznają biochemiczne mechanizmy funkcjonowania organizmu, sposoby pozyskiwania substancji używanych do pielęgnacji ciała oraz stosowanych w technologii kosmetycznej, zasady dziedziczenia i choroby genetyczne, choroby o podłożu alergicznym, czynniki środowiskowe, epidemiologiczne i psychologiczne wpływające na stan zdrowia człowieka. Zaznajamiają się z zasadami wykonywania zabiegów kosmetycznych na poszczególne części ciała z uwzględnieniem wskazań i przeciwwskazań, stosowaniem zabiegów fizykalnych w kosmetologii, aparaturą stosowaną w kosmetologii, zasadami sporządzania kosmetyków na podstawie recepty, metodami diagnostyki mikrobiologicznej.

  Studenci Kosmetologii w WSZ Gdańsk nabywają umiejętności między innymi w zakresie przeprowadzania wywiadu dermatologiczno- kosmetologicznego, dobierania i wykonywania zabiegu kosmetycznego z wykorzystaniem właściwego sprzętu i aparatury, wykonywania zabiegów z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, leczniczej oraz upiększającej, rozpoznawania działania terapeutycznego leku oraz podstawowych typów reakcji alergicznych, sporządzania kosmetyków na podstawie recept, stosowania metod mikroskopowania do oceny stanu i struktury tkanek, projektowania działań związanych ze zdrowym trybem życia, stosowania metod diagnostyki mikrobiologicznej, wykonywania różnych rodzajów makijażu.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneŚcieżki kształcenia

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Trychologia kosmetologiczna
  • Kosmetologia w onkologii
  • Kosmetologia anti-aging
  • Odnowa biologiczna
  • Podologia

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Trychologia kosmetologiczna
  • Kosmetologia w onkologii
  • Kosmetologia anti-aging
  • Odnowa biologiczna
  • Podologia

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)