ul. Mieszka I 61 C,

71-011 Szczecin

tel. 91 48 38 162

fax 91 48 30 581

e-mail: biuro.rektora@cb.szczecin.pl

ul. Mieszka I 61 C,

71-011 Szczecin

tel. 91 48 38 162

fax 91 48 30 581

e-mail: biuro.rektora@cb.szczecin.pl

 • PEDAGOGIKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Pedagogika jest zagadnieniem tłumaczonym jako świadoma działalność wychowawcza. Co ważne, dotyczy ona nie tylko dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy w dzisiejszym świecie zmagają się z licznymi problemami. Pedagogika to także jeden z najpopularniejszych kierunków kształcenia. Skierowany jest on do osób wyróżniających się dużą empatią, otwartością, kreatywnością, jak również odwagą do podejmowania wyzwań. Gdzie można studiować Pedagogikę? W Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie.

  Kształcenie na kierunku Pedagogika w Collegium Balticum Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie zakłada pozyskanie wiedzy pedagogicznej, historyczno- filozoficznej, socjologicznej i psychologicznej, niezbędnej do zrozumienia społeczno- kulturowego kontekstu kształcenia, wychowania i pracy opiekuńczej, jak również kształtowania własnego rozwoju zawodowego. Studenci rozwijają umiejętności komunikacji społecznej, posługiwania się warsztatem diagnostycznym oraz tworzenia własnego warsztatu metodycznego.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Pedagogika społeczna i wspomagania rodziny
  • Pedagogika małego dziecka i opieka w żłobku z pedagogiką montessori
  • Pedagogika senioralna i opieki nad osobami starszymi
  • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • Pedagogika zdrowia z dietetyką

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją
  • Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną
  • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Pedagogika społeczna i wspomagania rodziny
  • Pedagogika małego dziecka i opieka w żłobku z pedagogiką montessori
  • Pedagogika senioralna i opieki nad osobami starszymi
  • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • Pedagogika zdrowia z dietetyką

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z resocjalizacją
  • Pedagogika szkolna z diagnozą i terapią pedagogiczną
  • Prewencja patologii i zagrożeń społecznych

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (24)

Martyna Gawryluk Ocena odpowiedz

Jestem bardzo zadowolona ze studiów magisterskich z pedagogiki. Robię na tej uczelni równorzędnie studia podyplomowe z PP i cieszę się, że nie ma problemu z łączeniem dwóch różnych toków studiów.

Dominik Ocena odpowiedz

Bardzo dobra uczelnia. Są tutaj świetni wykładowcy oraz profesjonalna obsługa dziekanatu.

Agata Ocena odpowiedz

Bardzo jestem zadowolona. Pomocni i wyrozumiali wykładowcy. Super. Polecam.

Grażyna Ocena odpowiedz

Polecam Uczelnię Collegium Balticum.

Pola Ocena odpowiedz

Możliwość studiowania online, zajęcia online na najwyższym poziomie, wykwalifikowana kadra dydaktyczna, zajęcia również w terenie - Ośrodki Wychowawczo-Dydaktyczne. Polecam

Adam W Ocena odpowiedz

Menadżer kierunku bardzo pomocna, pracownicy "ludzcy", a wykładowcy wyrozumiali, bardzo polecam

Kasia Ocena odpowiedz

Powrót po pandemii na plus - zajęcia w formie hybrydowej są rozwiązaniem, które zadowala większość studentów. Jak dla mnie zajęcia ciekawe, menadżer kierunku dr Popiel zaangażowana. Jak na każdej uczelni bywają jakieś trudności, ale dziekanat jest bardzo pomocny.

Katarzyna Kiryluk Ocena odpowiedz

Fantastycznie wykładowcy, pełni pasji i zaangażowania. W tak trudnym czasie covid19, zdalnego nauczania i społecznego bałaganu, uczelnia radzi sobie całkiem nieźle. Władze uczelni wspierają studentów w każdym obszarze, również oferują stypendia. W kwestii praktyk, władze uczelni dostosowują się do wymogów narzuconych przez ministerstwo. Wszystkie wątpliwości zostały opisane na stronie uczelni, w wiadomościach do studentów oraz na spotkaniach on-line, na których padły odpowiedzi na pytania odnośnie praktyk. Zasady studiowania i zaliczeń także są jasne. Niektórzy wykładowcy stali się moimi autorytetami w dziedzinie pedagogiki i nauk humanistycznych.

LUCJA Ocena odpowiedz

uważam , że mega szkoła serdecznie polecam.

doktór Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Bałagan organizacyjny, komunikacja na linii student - uczelnia poprzez dziekanat - fatalna, zamieszanie z pracą na kilku platformach e-learningowych, niedostosowanie programów praktyk do poszczególnych kierunków. Cały ten bałagan ratują wykładowcy ludzie z pasją i wiedzą. Może jak już wóci normalny tryb nauczania to warto studiować na CB bo e-learningu to nie polecam.

Collegium Balticum W odpowiedzi do: doktór odpowiedz

Staramy się realizować wszystkie zajęcia tak, aby korzystali z nich Państwo jak podczas spotkań na żywo, w sali. Niektórzy wykładowcy potrafili od początku odnaleźć się w trybie zdalnym, ponieważ posiadali większe umiejętności poruszania się po platformach (które nie są tylko na naszej uczelni) a inni mieli te umiejętności trochę mniejsze. Jednakże cała kadra dydaktyczna systematycznie bierze udział w odpowiednich szkoleniach m.in dot nowych metod nauczania zdalnego, aby zajęcia były wartościowe a ich realizacja zadowalająca obie strony. Na czerwiec zaplanowane są kolejne szkolenia, w tym z wystąpień publicznych przed kamerą. Uczelnia pracuje na 2 platformach: jedna służy do zamieszczania materiałów, druga służy do kontaktu w realnym czasie. Taki podział, w naszej ocenie, jest najbardziej praktyczny. Cały czas kładziemy nacisk na doskonalenie.

X Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (4)

Cyrk na kółkach. Szczególnie w trybie zdalnym. Na palcach jednej ręki wymienię rzetelnych wykładowców, pozostali pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza ci nowi, którymi uczelnia się chwali i reklamuje, a oni nawet nie zjawiają się na zajęciach. Praktyki miały być zapewnione przez uczelnię, a ostatecznie studenci muszą sami kombinować i szukać podpisu, bo CB nic nie wie co i jak, a czas leci. Potrafią tylko obiecywać i brać pieniądze. Organizacja tragiczna. Nie polecam, chyba że ktoś potrzebuje kupić sobie papier na raty.

Realistka W odpowiedzi do: X odpowiedz

Zdecydowanie odradzam. Przede wszystkim niska jakość kształcenia i brak organizacji. Uczelnia skupia się głównie na PR, natomiast studenci pozostają daleko poza kręgiem zainteresowania, przez co coraz więcej osób zastanawia się nad rezygnacją. Dodatkowo nierealnie duża liczba godzin, co bardzo trudno pogodzic z pracą zawodową przy jednoczesnym zadawaniu wielu zadań przez niektórych wykładowców. Sytuację trochę ratuje kilka osób prowadzących przedmioty - profesjonaliści, z którymi zajęcia to czysta przyjemność i ogrom przydatnej wiedzy. Ale to kropla w morzu... Jeśli zależy Wam tylko na papierze - polecam, jeśli zaś na wiedzy - odradzam.

Xy W odpowiedzi do: X odpowiedz

Zgadzam się. PR na pierwszym miejscu - zatrudnianie celebrytów bez tytułów naukowych i sesje zdjęciowe w pałacach.

Collegium Balticum W odpowiedzi do: X odpowiedz

Szanowni Państwo, realizacja zajęć w trybie e-learningowym/zdalnym jest nowością nie tylko dla Państwa, także dla nas. Staramy się realizować wszystkie zajęcia tak, aby korzystali z nich Państwo jak podczas spotkań na żywo, w sali. Niektórzy wykładowcy potrafili od początku odnaleźć się w trybie zdalnym, ponieważ posiadali większe umiejętności poruszania się po platformach (które nie są tylko na naszej uczelni) a inni mieli te umiejętności trochę mniejsze. Jednakże cała kadra dydaktyczna systematycznie bierze udział w odpowiednich szkoleniach m.in dot nowych metod nauczania zdalnego, aby zajęcia były wartościowe a ich realizacja zadowalająca obie strony. Na czerwiec zaplanowane są kolejne szkolenia, w tym z wystąpień publicznych przed kamerą. Uczelnia pracuje na 2 platformach: jedna służy do zamieszczania materiałów, druga służy do kontaktu w realnym czasie. Taki podział, w naszej ocenie, jest najbardziej praktyczny. Cały czas kładziemy nacisk na doskonalenie. Kwestia praktyk jest kłopotliwa w obecnym czasie dla każdej ze stron, ale Szanowni Państwo, jest kilka ścieżek do ich realizacji, które przedstawialiśmy Państwu podczas rozmów/spotkań online z menadżerami kierunków. Studentom, którzy zgłosili trudności z realizacją praktyk czy też brakiem miejsca - wsparcie zostało udzielone: wskazaliśmy miejsce do ich odbycia. Jeżeli ktoś z Państwa ma trudności z tym tematem to uprzejmie prosimy o kontakt z menadżerem pedagogiki - przed każdym zjazdem informujemy Państwa o dyżurach, gdzie można zgłaszać uwagi/trudności/wnioski. Uprzejmie przypominamy, że od kwietnia są także wprowadzone spotkania z opiekunami grup - to działanie także ma na celu wsparcie Państwa oraz umożliwienie zgłaszania nam trudności.

Collegium Balticum W odpowiedzi do: Xy odpowiedz

W doborze naszej kadry akademickiej nie ograniczamy się tylko do pozyskiwania osób z tytułami naukowymi, ale także z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Nasza uczelnia realizuje profil praktyczny, dlatego nie sam tytuł naukowy jest ważny. Niestety on nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem i umiejętnościami praktycznymi, a na takiej wiedzy (przekazywanej naszym studentom) najbardziej nam zależy.

Ewa K Ocena odpowiedz

Polecam studiowanie na tej uczelni. Wykładowcy rzetelni, otwarci i zawsze pomocni, dający z siebie wszystko na rzecz studenta. Jeśli pokazał się jakiś problem w trakcie studiowania uczelnia zawsze staje na wysokości zadania i rozwiązuje wszelkie niedogodności. Polecam! Uczelnia na 5+ ;)

K Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Głównym problemem tej uczelni jest brak zorganizowania. Dużo obiecują a mało robią. Dodatkowo niektórzy wykładowcy nie pojawiają się na zajęciach online. Problemy z praktykami w dobie pandemii i brak pomocy ze strony uczelni.

Collegium Balticum W odpowiedzi do: K odpowiedz

Sprawa dotycząca braku zajęć, nieobecności dydaktyków została już zgłoszona do Pani Kanclerz i zostanie to dokładnie zweryfikowane. Brak realizacji zajęć jest niedopuszczalny. Zapraszamy do prywatnego kontaktu z Panią Kanclerz, każda sytuacja zostanie osobiście przez Panią Kanclerz rozpatrzona.

Martusia Ocena odpowiedz

Wykładowcy ok,niektórzy przesadzają z zadawaniem zadań,bez podania materiałów związanych z tematem. Temat praktyk to wielka niewiadoma albo się uda albo nie ( mam na myśli czasy Covida).

Xxx Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Nie polecam w dobie covid 19 uczelnia powinna iść na rękę dla osób aktywnie zawodowo a stwarzają problemy z praktykami

Collegium Balticum W odpowiedzi do: Xxx odpowiedz

Uprzejmie przypominamy, że zaproponowane zostały alternatywne formy zaliczenia praktyk, oparte o rozporządzenie ministerstwa. Informacje o tych formach zostały Państwu przekazane, a opiekun praktyk jest na bieżąco do Państwa dyspozycji. Uczelnia wszelkie sposoby, na jakie może, stara się pomóc w tej realizacji, zwłaszcza w obecnej, utrudnionej przez covid sytuację. Jeżeli coś jest dla Państwa niejasne lub problematyczne, przypominamy się z prośbą o kontakt bezpośrednio z menadżerem i opiekunem praktyk. Jeżeli już był kontakt w tej sprawie z menadżerem a nie było efektu, to uprzejmie prosimy o bezpośredni kontakt z Panią Kanclerz.

Lisowski Tomasz Ocena odpowiedz

polecam warto najważniejsze mili wykładowcy rzetelni, profesjonalni, wykłady jasne i przejrzyste tak jak system zaliczeniowy pozostaje tylko napisać pracę magisterską i ją zdać :) studia II stopnia pedagogika wczesnoszkolna z diagnozą pedagogiczną

Katarzyna Sawicka. Ocena odpowiedz

Z pewnością jest to rzetelna, z ciekawą i profesjonalną kadrą pedagogiczną uczelnia, przyjazna studentom i pełna ludzi, którzy swoją fachową wiedzą potrafią podzielić się w sposób ciekawy, kreatywny i twórczy. Nie zastanawiaj się tylko dołącz do Nas bo warto.