ul. Oleska 48, 

45-052 Opole

tel. +48 (77) 452 7416

e-mail: akowalczyk@uni.opole.pl

ul. Oleska 48, 

45-052 Opole

tel. +48 (77) 452 7416

e-mail: akowalczyk@uni.opole.pl

 • KIERUNEK LEKARSKI Stopień: Jednolite REKRUTACJA

  Kształcenie na kierunku lekarskim ma na celu wyposażenie absolwentów w teoretyczne i praktyczne umiejętności i kompetencje niezbędne do wykonania zawodu lekarza.

  Absolwent jednolitych studiów magisterskich na kierunku lekarskim będzie posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne do wykonywania zawodu lekarza.

  Kwalifikacje absolwenta dotyczą w szczególności:

  • wiedzy z zakresu podstawowych nauk medycznych odnoszącej się do struktury i funkcji organizmu ludzkiego i stanowiącej podstawę działań lekarskich w zdrowiu i chorobie,
  • znajomości wpływu stylu życia i czynników ryzyka (genetycznych, demograficznych, środowiskowych, społecznych, psychologicznych, kulturowych) na zdrowie jednostki i populacji,
  • umiejętności rozwiązywania problemów medycznych, diagnostycznych i terapeutycznych zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy opartej na dowodach naukowych,
  • umiejętności komunikowania się z chorym i jego rodziną,
  • umiejętności rozpoznawania stanu bezpośredniego zagrożenia życia i podejmowania właściwego postępowanie lekarskiego w stanach naglących oraz łagodzenia bólu fizycznego i psychicznego.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutaycjne

   


  Studia jednolite magisterskie

   

  W procesie rekrutacji na studia jednolite magisterskie na kierunek Lekarski brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
  • chemia
  • biologia lub fizyka

  Dowiedz się więcej

   

Opinie (3)

acetylocholina Ocena

Krótko mówiąc - jest super! Jak chcesz wiedzieć więcej, to napisz na fb do kogoś studiującego u nas :)

arteria Ocena

Z całego serca polecam medycynę na UO. Muszę przyznać, że studenci kierunku lekarskiego są traktowani na innych warunkach niż inni studenci UO, da się odczuć, że mają nas za ?elitę?, więc czytając komentarze o uczelni należy brać pod uwagę raczej tylko opinie studentów lekarskiego, bo to niebo a ziemia. Atmosfera jest bardzo prostudencka. Kadra jest wyrozumiała, część asystentów daje studentowi dużo możliwości popraw, nawet do skutku. Wykładowcom nie zależy na wyrzuceniu studentów, a na tym, żeby w końcu się nauczyli. Dziekanat jest pomocny. Były problemy z profesorem od biochemii - teraz profesor już nie pracuje na naszej uczelni. Wyścigu szczurów nie odczułam, wręcz przeciwnie, grupy oraz inne roczniki współpracują ze sobą, wspierają się, wymieniają się pomocami naukowi. Ludzie tutaj, niezależnie od wieku ( medycynę u nas studiują osoby zarówno dziewiętnastoletnie, jak i trzydziestoparoletnie) są bardzo życzliwi. Nawiązują się przyjaźnie na wiele lat. Nauka na pierwszym roku jest idealnie dostosowana do tego, aby wdrożyć się w życie studenckie. Przeskok z liceum na kierunek lekarski jest spory, jednak plusem Opola jest to, że na każdych zajęciach jest sprawdzane wiedza (forma pisemna/ustna) przez co zmusza nas to do systematycznej pracy, która owocuje wysoką zdawalnością kolokwiów i egzaminów końcowych. Wystarczy poświęcić na naukę codziennie 2/3 godziny, aby nie mieć zaległości, a znajdzie się czas i na serial czy wyjście ze znajomymi lub powrót do domu co weekend. Początkowo chciałam iść na bardziej ?prestiżową? uczelnię, ale wybrałam Opole ze względu na odległość od domu i nie absolutnie nie żałuję tej decyzji! Opole jak na miasto wojewódzkie jest tanie, ceny taksówek, jedzenia w restauracjach, ceny biletów do teatru czy też alkoholu w pubach oceniam raczej jako niskie, co dla studentów jest ogromną zaletą. Jestem strasznie zadowolona z tego, że studiując medycynę mam czas wolny i życie towarzyskie, nie zarywam nocek i nie mam nerwicy. Poziom nauczania jest wysoki i wierzę, że UO zrobi z nas dobrych lekarzy. Zdecydowanie warto studiować w Opolu!

Rafał Ocena

Absolutnie polecam!


STACJONARNE


Jednolite:


NIESTACJONARNE


Jednolite: