Akademia Sztuki w Szczecinie

Wydział Grafiki

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

 • GRAFIKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA/STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

  KIERUNEK: Grafika

  Specjlności:

  - Grafika projektowa

  Specjalistyczne kształcenie na kierunku Grafika Projektowa to rozwój we wszystkich dziedzinach niezbędnych w pracy współczesnego projektanta: typografii, liternictwie, grafice edytorskiej, projektowaniu plakatu, znaku, identyfikacji wizualnej, ilustracji, książki, stron internetowych, aplikacji mobilnych, fotografii, nowych mediów i multimediów. 

  Wszystkim z powyższych dziedzin grafiki projektowej dedykowana jest autorska pracownia prowadzona przez wysokiej klasy specjalistów – artystów grafików i projektantów, wyposażona w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie. Każdy projekt powstający w pracowniach jest traktowany indywidualnie i konsultowany z wykładowcą. 

  Treści programowe pracowni dostosowane są do współczesnych realiów i potrzeb. Student w toku studiów zdobywa wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w profesjonalnych studiach projektowych, agencjach reklamowych i brandingowych, studiach interaktywnych, wydawnictwach czy drukarniach.
  Studia 2 stopnia na kierunku Grafika Projektowa dedykowane są zarówno studentom, którzy ukończyli studia I stopnia na Akademii Sztuki w Szczecinie, jak również tym, którzy są absolwentami 1 stopnia innej uczelni.

  Program studiów magisterskich na tym kierunku gwarantuje rozszerzone możliwości z zakresu projektowania graficznego, elastycznie dobierane przez studenta, zgodnie ze swoją dotychczasową wiedzą, umiejętnościami, predyspozycjami i oczekiwaniami. Studia 2 stopnia zapewniają profesjonalne i nowoczesne wykształcenie przygotowujące do zawodu projektanta graficznego oraz dalszej pracy naukowo-badawczej.

  - Grafika artystyczna

  Studia przygotowują do samodzielnej działalności w obszarze profesjonalnej grafiki artystycznej. Student poprzez poznanie zarówno tradycyjnych technik druku (takich jak np. linoryt, litografia, akwaforta itd.), jak i współczesnych technik grafiki 2D, 3D, animacji oraz rysunku i malarstwa, ma możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej pod okiem wyspecjalizowanej kadry – artystów grafików, malarzy, projektantów.

  Na zajęciach teoretycznych zdobywa wiedzę w obszarach min. psychofizjologii widzenia, filozofii i historii sztuki. Kończąc studia student jest przygotowany do pracy w branży poligraficznej, wydawniczej, w studiach projektowych, agencjach reklamowych. Niejednokrotnie absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie jako ilustratorzy, pracują w instytucjach kultury o charakterze edukacyjnym, w muzeach, galeriach sztuki.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Grafika projektowa
  • Grafika artystyczna
  • Grafika interaktywna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Grafika projektowa
  • Grafika artystyczna

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest wynik egzaminu praktycznego.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

 • GRY KOMPUTEROWE I RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNA

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia
  czas trwania: 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat
  Uczelnie Szczecin - kierunek Gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna
  Studentki i studenci na kierunku gry komputerowe i rzeczywistość wirtualna mają okazję poznać zarówno dziedziny związane bezpośrednio z procesem tworzenia gier, takie jak np. modelowanie 3D, projektowanie interfejsów, concept art czy animacja,
  jak i dziedziny humanistyczne związane z procesem wydawniczym oraz metodyką pracy nad projektami, takie jak np. marketing i dystrybucja czy ochrona własności intelektualnej. Pozwala to absolwentom i absolwentkom kierunku łatwiej i szybciej odnaleźć się na rynku pracy oraz osiągać sukcesy w osobistym rozwoju naukowym.
  Kształcenie na tym kierunku umożliwia zaznajomienie się z procesem projektowania gier i przestrzeni wirtualnych, przygotowanie do pracy w zespołach, również interdyscyplinarnych oraz specjalistyczne pogłębienie wiedzy w wybranych aspektach, poprzez indywidualny dobór pracowni kierunkowych. Absolwentki i absolwenci kierunku mają możliwość obrania komercyjnej ścieżki zawodowej w branży projektowania gier i VR, jak również prowadzenia samodzielnej działalności artystycznej i projektowej. Dzięki nabyciu szerokich umiejętności dysponują kwalifikacjami cenionymi w branżach kreatywnych.
  Studenci i studentki realizują program studiów przy wykorzystaniu specjalistycznego zaplecza sprzętowego w postaci komputerów, interfejsów VR, motion capture i specjalistycznego oprogramowania, jak np. Unreal Engine i Unity, mając dostęp do laboratoriów i warsztatów, jak np. druku 3d, fotografii, studia nagrań, itp. Uczelnia przy organizacji praktyk zawodowych współpracuje z firmami działającymi w branży np.: Fabryka Gier, Panopticum (VRR), The Moonwalls w Szczecinie, Playway S.A., Forestlight Games S.A., Concept Lab Sp. z o.o. w Warszawie. W ramach studiów realizowane są również plenery w formie udziału w game jam’ach.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Opinie (1)

Ania Ocena odpowiedz

Swietna szkoła!