pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

 • GRAFIKA Stopień: I II REKRUTACJA

  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

  KIERUNEK: Grafika

  Specjalność:

  - Grafika interaktywna

  Studia w zakresie Grafika Interaktywna, przygotowują studentów do działalności w obszarze zarówno projektowania gier i aplikacji multimedialnych, modelowania 3D jak i działań w obszarze szeroko pojętej sztuki współczesnej, gdzie klasyczne techniki artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia - łączą się obszarami technik cyfrowych, filmowych, performatywnych. Podstawowym celem jest  kształcenie profesjonalnych grafików - artystów i projektantów, umiejących twórczo i oryginalnie realizować swoje idee, w oparciu o aktualny cyfrowy i analogowy warsztat pracy. Studenci mają więc okazję do  dwutorowego rozwoju w trakcie studiów. Mogą skupić się na procesie tworzenia gier oraz poznać zagadnienia dotyczące ich dystrybucji i promocji, udając się na staże i praktyki w firmach produkujących gry. Pozostali - nastawieni na działania interaktywne i multimedialne w zakresie sztuki, mają szansę na konfrontację z rynkiem sztuki podczas wystaw, w których będą mieć możliwość brać udział, zarówno w kraju jak i za granicą.

  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA/STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

  KIERUNEK: Grafika

  Specjlności:

  - Grafika projektowa

  Specjalistyczne kształcenie na kierunku Grafika Projektowa to rozwój we wszystkich dziedzinach niezbędnych w pracy współczesnego projektanta: typografii, liternictwie, grafice edytorskiej, projektowaniu plakatu, znaku, identyfikacji wizualnej, ilustracji, książki, stron internetowych, aplikacji mobilnych, fotografii, nowych mediów i multimediów. Wszystkim z powyższych dziedzin grafiki projektowej dedykowana jest autorska pracownia prowadzona przez wysokiej klasy specjalistów – artystów grafików i projektantów, wyposażona w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie. Każdy projekt powstający w pracowniach jest traktowany indywidualnie i konsultowany z wykładowcą. Treści programowe pracowni dostosowane są do współczesnych realiów i potrzeb. Student w toku studiów zdobywa wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w profesjonalnych studiach projektowych, agencjach reklamowych i brandingowych, studiach interaktywnych, wydawnictwach czy drukarniach.
  Studia 2 stopnia na kierunku Grafika Projektowa dedykowane są zarówno studentom, którzy ukończyli studia I stopnia na Akademii Sztuki w Szczecinie, jak również tym, którzy są absolwentami 1 stopnia innej uczelni. Program studiów magisterskich na tym kierunku gwarantuje rozszerzone możliwości z zakresu projektowania graficznego, elastycznie dobierane przez studenta, zgodnie ze swoją dotychczasową wiedzą, umiejętnościami, predyspozycjami i oczekiwaniami. Studia 2 stopnia zapewniają profesjonalne i nowoczesne wykształcenie przygotowujące do zawodu projektanta graficznego oraz dalszej pracy naukowo-badawczej.

  - Grafika artystyczna

  Studia przygotowują do samodzielnej działalności w obszarze profesjonalnej grafiki artystycznej. Student poprzez poznanie zarówno tradycyjnych technik druku (takich jak np. linoryt, litografia, akwaforta itd.), jak i współczesnych technik grafiki 2D, 3D, animacji oraz rysunku i malarstwa, ma możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej pod okiem wyspecjalizowanej kadry – artystów grafików, malarzy, projektantów. Na zajęciach teoretycznych zdobywa wiedzę w obszarach min. psychofizjologii widzenia, filozofii i historii sztuki. Kończąc studia student jest przygotowany do pracy w branży poligraficznej, wydawniczej, w studiach projektowych, agencjach reklamowych. Niejednokrotnie absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie jako ilustratorzy, pracują w instytucjach kultury o charakterze edukacyjnym, w muzeach, galeriach sztuki.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   


  Studia I stopnia

   

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia na kierunku Grafika brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

  Szczegółowe informacje:

  Dowiedz się więcej

   


   


  Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Grafika jest wynik egzaminu praktycznego.

  Szczegółowe informacje:

   

  Dowiedz się więcej

Opinie (1)

Ania Ocena

Swietna szkoła!


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: