pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

pl. Orła Białego 2

70-562 Szczecin

Telefon 664 080 174, 664 080 238

marta.oblegor@akademiasztuki.eu

https://akademiasztuki.eu/ksw

 • GRAFIKA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II)
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  tryb studiów: stacjonarne
  typ studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania:
  tytuł zawodowy:

  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA

  KIERUNEK: Grafika

  Specjalność:

  - Grafika interaktywna

  Studia w zakresie Grafika Interaktywna, przygotowują studentów do działalności w obszarze zarówno projektowania gier i aplikacji multimedialnych, modelowania 3D jak i działań w obszarze szeroko pojętej sztuki współczesnej, gdzie klasyczne techniki artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia - łączą się obszarami technik cyfrowych, filmowych, performatywnych. 

  Podstawowym celem jest  kształcenie profesjonalnych grafików - artystów i projektantów, umiejących twórczo i oryginalnie realizować swoje idee, w oparciu o aktualny cyfrowy i analogowy warsztat pracy. Studenci mają więc okazję do  dwutorowego rozwoju w trakcie studiów.

  Mogą skupić się na procesie tworzenia gier oraz poznać zagadnienia dotyczące ich dystrybucji i promocji, udając się na staże i praktyki w firmach produkujących gry. Pozostali - nastawieni na działania interaktywne i multimedialne w zakresie sztuki, mają szansę na konfrontację z rynkiem sztuki podczas wystaw, w których będą mieć możliwość brać udział, zarówno w kraju jak i za granicą.

  STUDIA PIERWSZEGO STOPNIA/STUDIA DRUGIEGO STOPNIA

  KIERUNEK: Grafika

  Specjlności:

  - Grafika projektowa

  Specjalistyczne kształcenie na kierunku Grafika Projektowa to rozwój we wszystkich dziedzinach niezbędnych w pracy współczesnego projektanta: typografii, liternictwie, grafice edytorskiej, projektowaniu plakatu, znaku, identyfikacji wizualnej, ilustracji, książki, stron internetowych, aplikacji mobilnych, fotografii, nowych mediów i multimediów. 

  Wszystkim z powyższych dziedzin grafiki projektowej dedykowana jest autorska pracownia prowadzona przez wysokiej klasy specjalistów – artystów grafików i projektantów, wyposażona w profesjonalny sprzęt i oprogramowanie. Każdy projekt powstający w pracowniach jest traktowany indywidualnie i konsultowany z wykładowcą. 

  Treści programowe pracowni dostosowane są do współczesnych realiów i potrzeb. Student w toku studiów zdobywa wiedzę niezbędną do podjęcia pracy w profesjonalnych studiach projektowych, agencjach reklamowych i brandingowych, studiach interaktywnych, wydawnictwach czy drukarniach.
  Studia 2 stopnia na kierunku Grafika Projektowa dedykowane są zarówno studentom, którzy ukończyli studia I stopnia na Akademii Sztuki w Szczecinie, jak również tym, którzy są absolwentami 1 stopnia innej uczelni.

  Program studiów magisterskich na tym kierunku gwarantuje rozszerzone możliwości z zakresu projektowania graficznego, elastycznie dobierane przez studenta, zgodnie ze swoją dotychczasową wiedzą, umiejętnościami, predyspozycjami i oczekiwaniami. Studia 2 stopnia zapewniają profesjonalne i nowoczesne wykształcenie przygotowujące do zawodu projektanta graficznego oraz dalszej pracy naukowo-badawczej.

  - Grafika artystyczna

  Studia przygotowują do samodzielnej działalności w obszarze profesjonalnej grafiki artystycznej. Student poprzez poznanie zarówno tradycyjnych technik druku (takich jak np. linoryt, litografia, akwaforta itd.), jak i współczesnych technik grafiki 2D, 3D, animacji oraz rysunku i malarstwa, ma możliwość poszukiwania własnej drogi artystycznej pod okiem wyspecjalizowanej kadry – artystów grafików, malarzy, projektantów.

  Na zajęciach teoretycznych zdobywa wiedzę w obszarach min. psychofizjologii widzenia, filozofii i historii sztuki. Kończąc studia student jest przygotowany do pracy w branży poligraficznej, wydawniczej, w studiach projektowych, agencjach reklamowych. Niejednokrotnie absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie jako ilustratorzy, pracują w instytucjach kultury o charakterze edukacyjnym, w muzeach, galeriach sztuki.

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Grafika interaktywna
  • Grafika projektowa
  • Grafika artystyczna

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Grafika projektowa
  • Grafika artystyczna

  STUDIA I STOPNIA

  W procesie rekrutacji na studia I stopnia brane są pod uwagę wyniki egzaminów wstępnych.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia jest wynik egzaminu praktycznego.

  Informacje mogą ulec zmianie, szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Sztuki w Szczecinie

Opinie (1)

Ania Ocena

Swietna szkoła!


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia: