• DZIEŁO SZTUKI JAKO DOBRO INWESTYCYJNE

  Rekrutacja

  stopień: ()
  tryb:
  Pokaż więcej

  tryb studiów:
  typ studiów:
  czas trwania:
  tytuł zawodowy:

  Kurs organizowany wspólnie przez Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Stowarzyszenie Antykwariuszy i Marszandów Polskich, przeznaczony jest dla osób interesujących się sztuką w aspekcie postrzegania jej jako alternatywnego źródła inwestycji. Wskazane jest by uczestnicy zajęć mieli podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania rynku sztuki, gdyż wykładowcy będą kładli nacisk na prezentowanie walorów ekonomicznych obiektów artystycznych dostępnych na rynku. Celem kursu jest przekazanie wiedzy dostarczającej narzędzi do samodzielnego badania rynku w celu znalezienia interesujących obiektów a następnie dokonanie ich samodzielnej oceny jako alternatywnych dóbr inwestycyjnych.

  Osobom zainteresowanym kursem, ale dopiero rozpoczynającym swoją przygodę ze sztuką, sugerujemy zwrócenie uwagi na studia podyplomowe oraz kurs „Rynek sztuki i antyków”, które prowadzone są w Krakowskiej Akademii od 10 lat. Ich celem jest przekazanie słuchaczom podstawowej wiedzy na temat działania polskiego i światowego rynku sztuki. Ukończenie tych studiów/kursu daje dobre podstawy do poszerzenia wiedzy o zagadnienia z pogranicza sztuki i ekonomii.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • HISTORIA FOTOGRAFII

  Rekrutacja

  stopień: ()
  tryb:
  Pokaż więcej

  tryb studiów:
  typ studiów:
  czas trwania:
  tytuł zawodowy:

  Kurs Historia fotografii prezentuje wybrane aspekty z historii fotografii światowej i polskiej. Prezentuje najistotniejsze i najbardziej ważkie zjawiska oraz postaci w dziejach tego medium. Przedstawia proces emancypacji fotografii, jej związki z innymi dziedzinami sztuki oraz wpływ na społeczeństwo, politykę, obyczajowość i kulturę.

  Przedstawia wyselekcjonowanych twórców i zjawiska w szerszym kontekście obyczajowym, społecznym, kulturowym etc., z zaakcentowaniem ich wpływu na kształt i rozwój fotografii współczesnej.

  Przeznaczony jest dla: pasjonatów fotografii i wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć lub uzupełnić swoją wiedzę w zakresie historii fotografii, w tym dla historyków sztuki, pracowników galerii i rynku sztuki

  Celem kursu jest przybliżenie zjawisk i sylwetek konkretnych twórców w szerokim kontekście często wykraczającym poza sztywne ramy fotografii, oraz prezentacja skondensowanej i zróżnicowanej wiedzy na temat dziejów tego medium.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • RYNEK SZTUKI I ANTYKÓW

  Rekrutacja

  stopień: ()
  tryb:
  Pokaż więcej

  tryb studiów:
  typ studiów:
  czas trwania:
  tytuł zawodowy:

  Pierwszy w Polsce kurs o takim profilu realizowany przy współpracy z ogólnopolską organizacją marszandów sztuki i antyków SAP, która absolwentów uhonoruje również własnym dyplomem.

  Uczestnicy kursu nabędą wiedzę niezbędną dla profesjonalnych uczestników polskiego i międzynarodowego handlu sztuką i antykami, a także pożyteczną dla wszystkich, zamierzających inwestować w dzieła sztuki lub po prostu interesujących się nimi. Osoby o takiej, wiedzy są poszukiwane na rynku pracy przez galerie, antykwariaty, domy aukcyjne, instytucje finansowe i biznesowe tworzące własne kolekcje, czy fundusze, zamierzające inwestować w dzieła sztuki.

  W charakterze wykładowców zaangażowaliśmy najważniejszych polskich przedstawicieli rynku, więc osoby posiadające wiedzę w praktyce i przekazujące ją w oparciu o własne doświadczenia. Część zajęć odbywać się będzie na terenie galerii, antykwariatów i domów aukcyjnych, gdzie słuchacze będą mogli bezpośrednio zapoznać się z dziełami sztuki i antykami obecnymi na rynku.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie

Opinie (0)