• PRACA SOCJALNA

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister licencjat magister

  Praca socjalna należy do tych zawodów pomocowych, u podstaw których stoi szacunek dla człowieka i jego rodziny. To zawód zaufania społecznego, równoważnego co do swojej odpowiedzialności zawodowi lekarza, prawnika czy nauczyciela. Pracownicy socjalni nie tylko towarzyszą społeczeństwu w sytuacji przeżywanych kryzysów, ale bazując na zasobach własnych klienta, pomagają poszczególnym osobom rozeznać swoje możliwości i pokazując możliwe rozwiązania, pozwalają samemu wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

  Współczesna praca socjalna nie wyręcza, ale wspiera, szanując nawet odmowę pomocy. Poszanowanie godności, sprawiedliwości, prawa do wolności, w duchu pomocniczości – to swoiste drogowskazy systemu pomocy społecznej.

  Praca socjalna to okazja do połączenia wiedzy, profesjonalnych technik i cech osobistych – stania się tymi, którzy wspierają, pocieszają, nauczają, dają nadzieję i pomagają zmienić życie, bez względu na to, czy jest to życie pojedynczej osoby czy całej grupy.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Praca socjalna z osobą chorującą psychicznie
  • Praca socjalna z osobą starszą
  • Praca socjalna z rodziną i dzieckiem

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Organizacja usług społecznych i społeczności lokalnej
  • Praca socjalna wobec sytuacji kryzysowych w społeczeństwie

  Studia I stopnia niestacjonarne

  • Praca socjalna z osobą chorującą psychicznie
  • Praca socjalna z osobą starszą
  • Praca socjalna z rodziną i dzieckiem

  Studia II stopnia niestacjonarne

  • Organizacja usług społecznych i społeczności lokalnej
  • Praca socjalna wobec sytuacji kryzysowych w społeczeństwie

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (6)

A. Ocena odpowiedz

Zajęcia są prowadzone przez wykładowców, którzy w większości są praktykami. Jak tylko jest jakiś problem starają się pomóc, aby zrozumieć czasami zawiłe teorie. Jeśli chcesz się nauczyć praktyki, a nie tylko suchej wiedzy to zapraszam na Pracę socjalną na UPJP2!

A. Ocena odpowiedz

Fenomenalna uczelnia, w której najważniejszy jest STUDENT. Kompetentni wykładowcy, wiedza którą przekazują jest rzetelna i aktualna, oprócz tego nauka skupiona jest na praktyce. Jeżeli ktoś jeszcze się zastanawia gdzie studiować pracę socjalną odpowiem krótko, UPJP II !!!!

K. Ocena odpowiedz

Jeden z najlepiej prowadzonych kierunków - rzetelna wiedza oparta na praktyce i ogromie doświadczenia wykładowców. Jeśli praca socjalna to tylko na UPJPII :) Polecam z całego serca

Studentka Ocena odpowiedz

Kierunek prowadzony jest w sposób praktyczny, co oznacza że nie uczymy się tylko suchej wiedzy, ale przede wszystkim praktyki, na którą wszyscy stawiają. Wykładowcy są praktykami, więc zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób z jednoczesnym odwołaniem do praktyki. Polecam z całego serca. Gdybym miała jeszcze raz wybierać - wybrałbym pracę socjalną na UPJPII :)

Mati Ocena odpowiedz

Wszystko spoko :)

Absolwent upjp2 Ocena odpowiedz

Bardzo przydatne przedmioty w ofercie. Wykładowcy bardzo pomagają i jednocześnie przekazują potrzebną w zawodzie, wiedzę.