Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

ul. Kanonicza 25, 

31-002 Kraków

E-mail: rekrutacja@upjp2.edu.pl

Tel: 012 37 08 670

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

ul. Kanonicza 25, 

31-002 Kraków

E-mail: rekrutacja@upjp2.edu.pl

Tel: 012 37 08 670

 • TURYSTYKA I ZARZĄDZANIE DZIEDZICTWEM

  Rekrutacja

  stopień: (I) (II) czas trwania: 3 lata • 2 lata
  tryb: stacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne
  poziom studiów: I stopnia II stopnia
  czas trwania: 3 lata 2 lata
  tytuł zawodowy: licencjat magister

  W programie oprócz wykładów akademickich:

  • praktyki oraz staże w kraju i za granicą
  • objazdy krajowe i zagraniczne
  • warsztaty prowadzone we współpracy z pracodawcami !!!!
  • laboratoria realizowane w ramach grantów i projektów

  Od II roku istnieje możliwość wyboru warsztatów dedykowanych dla specjalności. Warsztaty dadzą możliwość poszerzenia wiedzy i zdobycia dodatkowych umiejętności zawodowych:

  • Pilotaż
  • Przewodnik po Krakowie 
  • Rezydentura biura podróży

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjneSpecjalności

  Studia I stopnia stacjonarne

  • Turystyka kulturowa
  • Zarządzanie dziedzictwem materialnym i niematerialnym

  Studia II stopnia stacjonarne

  • Turystyka kulturowa
  • Kultury azji
  • Zarządzenie dziedzictwem materialnym i niematerialnym

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

  STUDIA II STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Yana Perunska Ocena odpowiedz

Wybrałam Turystyke historyczną, bo chciałam zobaczyć świat, ale też wiedziałam, że turystyka nie może istnieć bez historii. Na tym kierunku możecie dowiedzieć się dużo ciekawostek z historii, podróżować z turystyka i szukać nowe, jeszcze nie znane miejsca w swoim kraju. Mogę wszystkim rekomendować ten kierunek, bo tutaj znalazłam przyjacielów nawet pośród wykładowców. Oni zawsze mogą tobie pomóc, zrozumieć i poradzić, temu czujesz się na studiach, jak w domu, a Papieski, to druga rodzina.

Gabriela Waś Ocena odpowiedz

Wybrałam zarządzanie dziedzictwem, ponieważ od zawsze wierzyłam, że studia mają przede wszystkim rozwijać i dać wachlarz nowych możliwości, a nie wiązać się tylko z zaliczeniem sesji i papierkiem na koniec. I... trafiłam w dziesiątkę! Zdecydowanie jest to świetna opcja dla ciekawych świata, otwartych na ludzi, twórczych osób. Zajęcia przebiegają w bardzo miłej, kameralnej atmosferze, nikt na tej Uczelni nie jest numerkiem w indeksie, a osobą. Oprócz solidnego fundamentu historycznego, poszerzam wiadomości z zakresu sztuki, muzyki, kultury, a także marketingu. Uczę się żyć dziedzictwem, lepiej je rozumieć i uczestniczyć w nim. Poznaję ludzi, którzy na co dzień pracują w instytucjach kultury i realnie mierzą się z rzeczywistością. Nie ma mowy o nudnej teoretycznej wiedzy, wszystko uzupełnione jest o praktykę, ciekawe anegdoty oraz warsztaty (często w formie grantów). Wykładowcy są otwarci na studenckie inicjatywy, chętnie pomagają rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Wskazują gdzie szukać i nigdy nie rzucają kłód pod nogi. Proponują zajęcia w terenie np. w Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Archeologicznym czy MNK. Oprócz tego mam możliwość uczestniczenia w istotnych wydarzeniach, takich jak chociażby Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Studia tutaj pozwalają na różne wyjazdy współfinansowane czasami niemalże w całości przez UPJP2, do tej pory byłam w Czeskiej Pradze, Izraelu, na Słowacji i już snuję plany dot. kolejnych podróży. Kierownicy studiów stawiają na zdobywanie wiedzy nie tylko z książek, ale także podczas różnego rodzaju konferencji naukowych i spotkań, które często można współorganizować wraz z doktorantami, czy zainicjować coś swojego. Na UPJPII praktycznie wszyscy się znamy, Samorząd Studentów bardzo sprawnie działa, co także wpływa na komfort studiowania. Podejmowane inicjatywy są na prawdę ciekawe i czasami po prostu potrafią poprawić humor jak choćby kwiatek na dzień kobiet w ponury deszczowy poranek. Między zajęciami można zjeść pyszny obiad za dosłownie kilka złotych lub wypić świeżą kawę (od jednej z najlepszych polskich palarni) w Studenckiej Strefie Chilloutu leżąc na hamaku. Myślę, że jest to najlepszy wybór dla tych którzy chcą jak najlepiej wykorzystać czas studiowania, nie spędzać całego życia tylko i wyłącznie w książkach, a wolą odkrywać świat i czerpać wiedzę na różne sposoby. Gdybym miała znów wybierać, nie zastanawiałabym się ani chwili. Może to zabrzmi jak szaleństwo, ale na prawdę lubię być na tej Uczelni. Nawet w senne, zimne poranki uśmiecham się przekraczając próg Franciszkańskiej 1.