ul. Pelplińska 7 

80-335 Gdańsk

tel.: 58 769 08 02,

e-mail: rektorat@wsz.pl

ul. Pelplińska 7 

80-335 Gdańsk

tel.: 58 769 08 02,

e-mail: rektorat@wsz.pl

 • DIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Serdecznie zapraszamy na studia podyplomowe z zakresu dietetyki. Jeśli chcesz zostać specjalistą z zakresu dietetyki i doradztwa żywieniowego oraz nauczyć się racjonalnego żywienia siebie i swoich najbliższych to kierunek dietetyka jest właśnie dla Ciebie!

  Zapotrzebowanie społeczeństwa na specjalistów z zakresu żywienia i dietetyki wciąż wzrasta ze względu na panujące trendy związane ze zdrowym trybem życia – powszechną modą na zdrową żywność oraz przykładaniem szczególnej wagi do tego z jakich produktów składa się nasza codzienna dieta. Popyt na usługi dietetyczne wzrasta także ze względu na wciąż rosnącą liczbę osób chorujących na otyłość. Chętniej korzystamy z porad specjalistów, którzy ustalają nam zbilansowaną i indywidualną dietę.

  Wykorzystaj zdobytą wiedzą na tych studiach podyplomowych we własnej poradni żywieniowej i promocji zdrowia! Dlaczego spośród trójmiejskich uczelni warto wybrać dietetykę właśnie u nas?

  Celem studiów jest oferowanie najwyższej jakości kształcenia z zakresu dietetyki. Osiągnęliśmy konkurencyjny poziom nauczania na tym kierunku poprzez wykorzystanie najnowszych materiałów źródłowych, zaangażowanie dynamicznej i doświadczonej kadry naukowej.

  Podczas studiów nauczymy Cię m. in. charakteryzować prawidłową dietę, eliminować złe nawyki żywieniowe mające wpływ na wzrost chorób cywilizacyjnych (nadwaga, otyłość, niedożywienie) i stosowania zasad żywienia w różnych jednostkach chorobowych. U nas zdobędziesz wiedzę umożliwiającą sformułowanie adekwatnej diagnozy żywieniowej, będącej podstawą profesjonalnego postępowania dietetycznego. Oferujemy najwyższą jakość kształcenia wśród uczelni w Trójmieście z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • DIETETYKA W SPORCIE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem kształcenia na studiach podyplomowych z dietetyki sportowej jest  pogłębienie wiedzy i umiejętności współpracy dietetycznej z osobami aktywnymi fizycznie, rekreacyjnie podejmującymi wysiłek fizyczny, a także zawodowymi sportowcami w zakresie m. in.:

  • tworzenia jadłospisów,
  • podejścia do programów redukcji masy ciała,
  • budowania adaptacji wysiłkowych,
  • suplementacji sportowej.

  Studiując na  studiach podyplomowych dietetyka w sporcie zapoznasz się także z praktycznymi aspektami dietetyki sportowej w tym oceny odżywienia, zmęczenia czy wydolności sportowca. Poznasz również przepisy komisji antydopingowych.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • EDUKATOR DIABETOLOGICZNY - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe na kierunku Edukator Diabetologiczny umożliwiają słuchaczom zdobycie aktualnej wiedzy na temat wszystkich typów cukrzycy oraz chorób z nią powiązanych. Celem studiów podyplomowych jest przekazanie informacji niezbędnych do wspierania pacjentów w procesie leczenia oraz zachowania przez nich właściwej kondycji psychofizycznej po postawieniu diagnozy.

  Absolwenci studiów podyplomowych – edukator diabetologiczny uzyskają wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do prowadzenia edukacji pacjentów z cukrzycą oraz utrwalania i wprowadzania w ich życie właściwych nawyków żywieniowych. Tematami wykładów będą również praktyczne informacje o nowoczesnych metodach leczenia cukrzycy.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • HI-TECH W KOSMETOLOGII - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Urządzenia kosmetologiczne HI-TECH w dobie nowoczesnej kosmetologii są czymś, czego w żadnym gabinecie kosmetologicznym nie powinno zabraknąć. Z wykorzystaniem dostępnych na rynku urządzeń HI-TECH możliwe jest skutecznie oddziaływanie na niemal wszystkie niedoskonałości, jakie pojawiają się w obrębie całego ciała. Zabiegi HI-TECH w XXI wieku są oparte o badania naukowe, z udowodnioną skutecznością. Nauczymy Cię jak przekonać klienta do skorzystania z szerokiego wachlarza zabiegów HI-TECH, a następnie jak odpowiednio dobrać zabieg do potrzeb i oczekiwań klienta oraz wykonać go w taki sposób, aby przyniósł wymierne rezultaty oraz efekt utrzymujący się przez długi czas.

  Dlatego też zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na studia podyplomowe, podczas których wyposażymy słuchaczy w niezbędną wiedzę teoretyczną połączoną z praktyczną nauką obsługi urządzeń i wykonywania zabiegów przy ich użyciu. Zabiegi z zakresu kosmetologii, które znajdują się w części praktycznej naszego programu to wszystkie procedury, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym pozwalają na uzyskanie lepszych, trwalszych i bardziej spektakularnych efektów terapeutycznych, charakteryzujących się wysoką skutecznością. Zabiegi te są alternatywą dla osób, które chcą zadbać o swój wygląd, jednak skłaniają się do skorzystania z łagodniejszych i mniej inwazyjnych metod.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • KOSMETOLOGIA BIOESTETYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Serdecznie zapraszamy na prestiżowe studia podyplomowe w zakresie kosmetologii bioestetycznej! U nas zdobędziesz kompleksową wiedzę i umiejętności, które mogą zaowocować nowymi perspektywami zawodowymi!

  Prężny rozwój rynku kosmetycznego wyznacza coraz to wyższy poziom kompetencji zarówno praktycznych, jak i teoretycznych, które powinien posiadać współczesny kosmetolog. Tylko wszechstronnie wykwalifikowani specjaliści, łączący zdobycze nowoczesnej nauki z praktyką i doświadczeniem, będą mieli uprzywilejowaną pozycję na rynku pracy.

  Oczekiwania klienta wobec kosmetologa wciąż rosną. Dotyczy to nie tylko doświadczenia i wachlarza oferowanych usług kosmetycznych, ale także znajomości najnowszych osiągnięć nauki w zakresie pielęgnacji urody.

  Głównym atutem studiów podyplomowych jest kompleksowe ujęcie tematyki z zakresu kosmetologii bioestetycznej oraz umiejętne łączenie zajęć teoretycznych i praktycznych prowadzonych przez doświadczonych wykładowców, praktyków z bogatym doświadczeniem zawodowym.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • MBA W OCHRONIE ZDROWIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych. Kierunek powstał w oparciu o wiedzę i doświadczenie wybitnych specjalistów. Studia realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska, będącym koordynatorem Klastra Medycznego MedCluster.

  Dostrzegając potrzebę ciągłego doskonalenia kadr zajmujących się problematyką ochrony zdrowia i życia ludzkiego, Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku we współpracy ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska, postanowili zorganizować podyplomowe studia MBA w ochronie zdrowia.Program studiów jest połączeniem wiedzy prawniczej, ekonomicznej oraz z zarządzania i ma na celu przygotowanie obecnej i przyszłej kadry menedżerskiej do efektywnego zarządzania podmiotami funkcjonującymi w systemie ochrony zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • ONKOKOSMETOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe na kierunku ONKOKOSMETOLOGIA zapewnią  uzyskanie szczegółowej wiedzy w zakresie specjalistycznej opieki kosmetologicznej pacjenta onkologicznego dotyczącej problemów stanu skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Właściwe podejście do pacjenta, starannie dobrane zabiegi dostosowane do aktualnego procesu leczenia mogą poprawić samopoczucie w tym trudnym dla pacjenta momencie życia, złagodzić dolegliwości, a tym samym pozytywnie wpłynąć na jakość życia pacjenta w okresie choroby.

  Najważniejszym aspektem kształcenia jest zdobycie kompetencji, które pozwolą świadczyć usługi na najwyższym poziomie z uwzględnieniem przeciwwskazań do wykonania określonych zabiegów kosmetologicznych wynikających z aktualnego procesu leczenia i stanu klienta onkologicznego.

  Podejmując kształcenie na tym kierunku zdobędziesz umiejętność właściwego doboru metod kosmetologicznych i poznasz techniki wykonywania zabiegów pielęgnacyjno-regeneracyjnych oraz techniki relaksacyjne możliwe do zastosowania u pacjentów po lub w trakcie leczenia onkologicznego oraz metody kosmetycznego maskowania jego następstw.  Nauka umiejętności ich wykonywania zostanie wzbogacona o naukową wiedzę z zakresu terapii onkologicznych i ich wpływu na skórę oraz podstaw psychoonkologii ułatwiającej kontakt i pracę z klientem zmagającym się z chorobą.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • OPIEKA GERIATRYCZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem kształcenia na studiach podyplomowych opieka geriatryczna jest pogłębienie wiedzy i umiejętności w zakresie problematyki geriatrycznej z uwzględnieniem oceny stanu pacjenta w wieku podeszłym, w szczególności problematyki sprawności funkcjonalnej i jakości życia.

  Kierunek studiów powstał w odpowiedzi na zmieniającą się strukturę wieku społeczeństwa oraz zwiększoną aktywność osób w wieku starszym. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku opieka geriatryczna będzie przygotowany do współpracy z zespołem terapeutycznym oraz kontroli stanu pacjenta w trakcie rehabilitacji szpitalnej i ambulatoryjnej.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • PODOLOGIA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Podologia to specjalistyczna dziedzina wiedzy, zajmująca się diagnozowaniem wad, zniekształceń i zaburzeń funkcji stopy, leczeniem występujących schorzeń, a także pielęgnacją stopy zdrowej i chorej. Ze względu na zwiększenie liczebności seniorów w naszym społeczeństwie oraz z powodu rozpowszechniania się chorób cywilizacyjnych takich jak: cukrzyca, przewlekła choroba żylna, miażdżyca, deformacje postawy ciała i stóp, wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu podologii. 

  Studia podyplomowe na kierunku Podologia pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób kończyn dolnych, a także pielęgnacji stóp. Słuchacze poznają metodologię zabiegów podologicznych, co pozwoli im na rozpoczęcie samodzielnej praktyki w tej dziedzinie. Głównym atutem studiów podyplomowych na kierunku Podologia jest kompleksowe ujęcie tematyki oraz umiejętne połączenie zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez doświadczonych wykładowców oraz specjalistów.

  Patronat nad studiami podologicznymi objęła firma Podopharm.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • PRAWO MEDYCZNE Z ELEMENTAMI PRAWA KOSMETYCZNEGO I FARMACEUTYCZNEGO - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów podyplomowych. Kierunek powstał w oparciu i wiedzę doświadczenie wybitnych specjalistów z zakresu prawa i nauk medycznych.

  Rozwój medycyny, jej coraz silniejszy związek z naukami technicznych oraz rosnąca świadomość pacjentów/konsumentów powoduje, że prawo medyczne staje się coraz bardziej skomplikowaną, ale niezwykle potrzebną dziedziną naukową.

  Tym wszystkim zjawiskom towarzyszą zmiany w systemie prawnym. Pojawia się coraz więcej aktów prawnych a tworzone „lawinowo” regulacje prawne wymuszają ścisły związek podmiotów wykonujących świadczenia zdrowotne z doradcami prawnymi.

  Obok tradycyjnych – prawno medycznych zagadnień, funkcjonowanie nawet małych podmiotów świadczących usługi zdrowotne, wymaga znajomości podstaw ekonomiki, zarządzania i finansowania służby zdrowia

  Proponowane dwu semestralne studia podyplomowe z zakresu prawa medycznego z elementami prawa kosmetycznego i farmaceutycznego, wpisujące się w ogólny nurt zwiększonego zainteresowania tą problematyką, adresowane są do wszystkich osób, które zainteresowane są tematyką ochrony zdrowia.

  Zakres wykładów oraz zajęć praktycznych istotny jest dla menadżerów i osób pracujących (lub planujących zatrudnienie) w różnych instytucjach i organizacjach związanych z ochroną zdrowia.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • PSYCHODIETETYKA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Psychodietetyka do dziedzina łącząca wiedzę za zakresu dietetyki i psychologii. Psychodietetyk pomaga osobom, które zmagają się z problemami związanymi z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, cierpiącymi na zaburzenia odżywiania np. napadowe objadanie się, bulimia, anoreksja jak również takim, których problemy żywieniowe mają swoje podłoże psychiczne, np. depresja, mania lub zaburzenia osobowości.

  W odróżnieniu od dietetyka, psychodietetyk jest osobą posiadającą wiedzę także z zakresu psychopatologii, dzięki której potrafi zdiagnozować i pracować z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania. Specjalista w tym zakresie, w sposób całościowy ocenia przyczyny zaburzeń odżywiania, jak również chorób wynikających z niewłaściwego odżywiania. Stara się leczyć przyczyny i zmieniać nastawienie pacjenta, a dopiero w dalszej kolejności zajmuje się odpowiednim stylem odżywiania.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • TRYCHOLOGIA KOSMETOLOGICZNA - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Trychologia to specjalistyczna dziedzina poświęcona diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosem ludzkim w obszarze kosmetologii i medycyny. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.

  We współczesnym świecie zabiegi trychologiczne zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie gabinetów kosmetologicznych jak i dermatologii estetycznej. Zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej wpływają na poprawę stanu skóry głowy i włosa, a właściwa współpraca z lekarzami dermatologami jest w stanie zapewnić wysoki standard świadczonych usług.

  Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (2)

Karolina Ocena odpowiedz

Studia podyplomowe to fajny sposob na uzupelnienie wykształcenia :) sama mam w planach się zapisać

Ada Ocena odpowiedz

Wybór kierunków robi naprawde spore wrażenie ;)