• RATOWNICTWO MEDYCZNE

  Rekrutacja

  stopień: (I) czas trwania: 3 lata
  tryb: stacjonarne, niestacjonarne
  Pokaż więcej

  forma studiów: stacjonarne niestacjonarne
  poziom studiów: I stopnia I stopnia
  czas trwania: 3 lata 3 lata
  tytuł zawodowy: licencjat licencjat

  Kształcenie na kierunku Ratownictwo medyczne w Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej- Curie w Warszawie umożliwia pozyskanie wiedzy z dwóch obszarów: nauk medycznych oraz nauk społecznych.

  Studenci poznają medyczne czynności ratunkowe i świadczenia zdrowotne inne niż medyczne czynności ratunkowe podejmowane przez ratownika medycznego, systemy ratownictwa medycznego w Polsce oraz w innych państwach oraz regulacje prawne i zasady etyczne.

  Zaznajamiają się z budową i funkcjami organizmu, sposobami diagnozowania, leczenia i interwencji w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, zasadami promocji zdrowia i zdrowego stylu życia, metodami oceny stanu zdrowia, jak również mechanizmami i skutkami ubocznymi zabiegów fizycznych.

  Oprócz tego, studenci Ratownictwa medycznego nabywają szeregu umiejętności oraz rozwijają konkretne kompetencje społeczne.

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

  STUDIA I STOPNIA

  Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji znajdziesz TUTAJ

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Uczelnia Medyczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (0)