Politechnika Wrocławska

Wydział Podstawowych Problemów Techniki

Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

tel. 71 320 42 43; 71 320 42 89

fax. 71 320 34 09

e-mail: dziekan.wppt @ ­pwr.edu.pl

http://www.wppt.pwr.edu.pl/

Wybrzeże Wyspiańskiego 27

50-370 Wrocław

tel. 71 320 42 43; 71 320 42 89

fax. 71 320 34 09

e-mail: dziekan.wppt @ ­pwr.edu.pl

http://www.wppt.pwr.edu.pl/

  • OPTOMETRIA - STUDIA PODYPLOMOWE

    Rekrutacja

    Absolwent studiów posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje konieczne do wykonywania zawodu optometrysty. Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach, zaliczenie wszystkich kursów z programu studiów, napisanie pracy końcowej oraz złożenie egzaminu teoretycznego i praktycznego.

    Dowiedz się więcej

    WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Wrocławska

Opinie (3)

qwerty Ocena odpowiedz

Studiowanie na tym kierunku ogranicza się do przygotowywania: - sprawozdań / raportów; - referatów; - prezentacji w Microsoft PowerPoint. Na prawdziwe studiowanie fizyki pozostaje niewiele czasu. Bardzo mało godzin chemii, programowania (po co nam Fortran lub LabView?), rachunku prawdopodobieństwa. Zdecydowanym plusem tego kierunku jest kadra: pomocna, miła, uczynna, ambitna. Oczywiście zdarzają się wyjątki od tej reguły (-"Trzeba myśleć!"). Zaletą obecnej sytuacji pandemicznej jest oderwanie niektórych profesorów od przysłowiowej 'kredy i tablicy' i wymuszenie zmiany formy prezentowania wiedzy na miarę XXI wieku (wykresy, animacje, filmy). Program studiów jest kompletnie nieprzystosowany pod realia rynku pracy. Zresztą pod międzynarodową karierę naukową również. Jeżeli komuś wystarczy samozaparcia (z wyżej wymienionych powodów) to można przejść całe studia z relatywnie niewielką wiedzą na temat fizyki. Dziekanat jak na PWr jest całkiem ok. Summa summarum jestem rozczarowany. Żałuję, że nie poszedłem na uniwersytet.

Zauroczona Fizyką Ocena odpowiedz

Uwielbiam moje studia (Fizyka Techniczna), uważam że są dużo lepiej prowadzone niż studia olbrzymiej większości moich znajomych. Po pierwszym roku (z dużą ilością przyjemnej matematyki i fizyki) odpadło 2/3 studentów i teraz jest nas 30 - dzięki temu kontakt z prowadzącymi (zazwyczaj profesorami, którzy dzielą się swoją pasją z dużym zaangażowaniem - bo tym żyją na co dzień!) jest bardziej osobisty, studenci nie są numerami z indeksów, lecz indywidualnymi partnerami. Zajęcia są w miarę dobrze ułożone. Na trzecim roku siedzimy już w profesjonalnych laboratoriach, mamy dużo możliwości rozwoju i zaglądania tam po zajęciach. Drugi rok to piękna teoria - fizyka ciała stałego, mechanika kwantowa i inne, a trzeci - stosowanie tego w praktyce (np. w modelowaniu komputerowym). Dodatkowo, mamy wiele przedmiotów typowo technicznych, które dają nam wiedzę na temat używanych przez nas przyrządów, możliwość rozwoju także w kierunku bardziej sprzętowym. Mam znajomych zafascynowanych teorią, którzy będą robić inżynierkę z mechaniki kwantowej, a także takich, którzy bawią się eksperymentem (w tym ja). Polecam każdemu, kto tak jak ja zachwyca się otaczającym nas światem i chce się dowiedzieć jak on działa.

Może-kiedyś-inżynier Ocena odpowiedz

Jestem studentką WPPT kierunek Inżynieria Biomedyczna, specjalizacja optyka medyczna. Nie polecam. Super, że jest to kierunek interdyscyplinarny, ale wiedza z 60% przedmiotów nigdy w życiu mi się nie przyda. Specjalizacja jest nastawiona, że zostaniemy po niej optometrystami- równie dobrze mogłam iść na kierunek optyka i robiłabym to samo. Zajęcia w laboratorium- marzenie. Większość laboratoriów to symulacje na komputerach lub projektowanie w różnych programach. Oczywiście uczelnia nie zapewnia studentom żadnych programów dlatego trzeba je sobie kupić za miliony monet (lub ściągnąć na nielegalu z internetu). Plusem jest dziekanat- da się tutaj załatwić większość rzeczy, ale trzeba czekać. Ogólnie nie polecam PWR i jak tylko zrobię inżyniera to stąd uciekam.