Politechnika Opolska

Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii PO

ul. Prószkowska 76

45-758 Opole

tel. (+48) 77 449 8250

e-mail: wwfif@po.ople.pl

http://wwfif.po.opole.pl/

Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii PO

Politechnika Opolska

ul. Prószkowska 76

45-758 Opole

tel. (+48) 77 449 8250

e-mail: wwfif@po.ople.pl

http://wwfif.po.opole.pl/

 • DIAGNOSTYKA SPORTOWA - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Zajęcia dydaktyczne na studiach podyplomowych diagnostyka sportowa obejmują przygotowanie: merytoryczne, dydaktyczne i praktyczne w ramach zajęć. Absolwent studiów podyplomowych na kierunku diagnostyka sportowa, udoskonali wiedzę w zakresie wykonywania oraz analizowania indywidualizacji CHARAKTERYSTYKA procesu treningowego, zarówno w szkoleniu wysoko kw alifikowanym, jak i amatorskim. Kwalifikacje pozwolą na wykorzystanie wiedzy naukowej z zakresu nauk o kulturze fizycznej w codziennej pracy sztabów treningowych w ró żnych dyscyplinach sportowych. Podczas studiów słuch acze nabędą kwalifikacje z zakresu szeroko pojętej diagnostyki sportowej oraz ukształtują umiejętności pracy laboratoryjnej z wykorzystaniem nowoczesnych metod i technik badawczych.

  Dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

 • GIMNASTYKA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNA Z ELEMENTAMI SENSOMOTORYKI - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Studia umożliwiają zdobycie dodatkowych kwalifikacji do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjno- kompensacyjnej w placówkach oświatowych (szkołach i przedszkolach). W związku ze zwiększającą się liczbą dzieci z deficytami sensorycznymi, motorycznymi, oraz wadami postawy ciała opracowano program studiów, który ma za zadanie wzbogacić wiedzę nauczycieli, trenerów różnych dyscyplin sportowych i fizjoterapeutów o zagadnienia dotyczące rozwoju motorycznego i sensorycznego, rozpoznawania i wstępnego diagnozowania deficytów sensorycznych oraz posturalnych, jak i planowania i wdrażania ćwiczeń korekcyjno –kompensacyjnych. Program studiów zapewnia profesjonalne przygotowanie do przeprowadzenia wstępnej diagnostyki postawy ciała, teoretycznych i praktycznych podstaw diagnostyki i terapii sensomotorycznej, planowania oraz wdrażania działań profilaktycznych, zapobiegających dysfunkcjom narządu ruchu, a także do organizowania i prowadzenia działań korekcyjno-kompensacyjnych z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi.

  Dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

 • NEUROREHABILITACJA W EDUKACJI I TERAPII Z TERAPIĄ SENSORYCZNĄ - STUDIA PODYPLOMOWE REKRUTACJA

  Praca z dziećmi i młodzieżą z różnymi dysfunkcjami o podłożu neurologicznym, wymaga specjalistycznego podejścia zarówno w procesie edukacji jak i prowadzonego postępowania terapeutycznego. Kadra nauczycieli pracujących na co dzień z niepełnosprawnym uczniem powinna wykazywać dbałość o wysoki poziom swojej wiedzy w zakresie zagadnień związanych z nowym spojrzeniem na rozwojowe zaburzenia i dysfunkcje mózgu, neuronaukami w terapii specyficznych trudności w uczeniu się, roli neurobiologii w procesie edukacji, nowoczesnymi metodami diagnostycznymi oraz terapeutycznymi, nieodzownymi elementami dla procesu terapeutycznego, korekcyjnokompensacyjnego, rewalidacyjnego i kształcenia. Rozwijający się szybko nurt neuronauk zaczął być wykorzystywany w edukacji i terapii, jednak oferta kształcenia i doskonalenia w tym zakresie pozostawia wiele do życzenia ze względu na kompetencje osób wprowadzających neuronauki do praktycznego zastosowania w kształceniu i terapii. Wiele ofert zarówno kształcenia podyplomowego, jak i doskonalenia zawodowego ogranicza się do przedstawienia w nowy sposób i pod nową nazwą starych metod, technik i rozwiązań.

  Dowiedz się więcej

  Czytaj dalejZwiń

Opinie (10)

Ina Ocena

Teraz ruszyli z nowym kierunkiem studiów podyplomowych - diagnostyka sportowa. Chyba skorzystam, bo jestem trenerem personalnym. Wydaje się być nowoczesny i ciekawy: https://diagnostykasportowa.po.opole.pl/

Julek Ocena

Zawsze lubiłem sport więc wybór studiów na kierunku wychowania fizycznego był oczywisty!! Studiując tutaj czuje się naprawdę spełniony. Uwielbiam wszystkie zajęcia praktyczne. Mam nadzieję, że po ukończeniu studiów będę mógł pracować jako nauczyciel WF-u i dzielić się moją pasją z innymi.

AGA Ocena

Studia na kierunku turystyka i rekreacja to tak naprawdę niekończąca się przygoda! Nie dość, że poszerzyłam swoją wiedzę z geografii i biologii to jeszcze zdobyłam praktyczne umiejętności. Dziś mam pracę, którą kocham, a to wszystko dzięki tym niezwykłym studiom!!!

Gabriela Ocena

Fizjoterapia to trudny kierunek, ale na Politechnice Opolskiej zajęcia są prowadzone w bardzo przystępny sposób. Szczerze polecam!

Karo Ocena

Zawsze marzyłam o byciu przewodnikiem turystycznym, ta praca wydaje mi się bardzo fascynująca! Na studiach uczę się wielu ciekawych rzeczy, które pomogą mi w przyszłej pracy. Serdecznie polecam!

Dagmara Ocena

Już w liceum chciałam zostać fizjoterapeutą. Cieszę się, że mogę studiować wymarzony kierunek studiów na dobrej uczelni i to w moim rodzinnym mieście.

przyszła_fizjoterapeutka Ocena

Pomysł na studia fizjoterapeutyczne pojawił się u mnie bardzo późno, więc przygotowania do matury miały bardzo intensywny charakter! Zależało mi, żeby na studia dostać się na PO, ponieważ słyszałam o tej uczelni same dobre opinie, a przy okazji jest ona blisko mojej rodzinnej miejscowości. Dostałam się i w ogóle nie zawiodłam! Super zajęcia z świetnymi wykładowcami! Mnóstwo wiedzy praktycznej! Nie zamieniłabym tych studiów na żadne inne

Olek Ocena

Jeżeli wychowanie fizyczne to tylko na Politechnice Opolskiej. Polecam! Super kadra, super baza sportowa.

Łukasz Ocena

Fizjoterapia na politechnice to najlepszy wybór

tolek Ocena

takiej bazy sportowej mogą pozazdrościć politechnice nawet AWFy.Kryta bieżna, sale sportowe, taneczna, basen itd. itp., wyniki sportowców mówią za siebie. Polecam Opole