• WOKALISTYKA Stopień: I II REKRUTACJA

  Uczelnie Bydgoszcz - kierunek Wokalistyka

  Studia stacjonarne I stopnia trwają 4 lata, a II stopnia – 2 lata. Studenci korzystają z szerokiej oferty programowej, która uwzględnia przedmioty kierunkowe i podstawowe, m.in.: przedmiot główny – śpiew solowy, zespoły operowe, zespoły oratoryjno-kantatowe, ruch sceniczny, podstawy gry aktorskiej, historię muzyki, literaturę muzyczną, literaturę wokalną z historią wokalistyki, analizę dzieła muzycznego. Studenci uczestniczą też w wykładach z przedmiotów ogólnohumanistycznych oraz w lektoratach języków obcych. Tak skonstruowana oferta edukacyjna ma na celu wszechstronny rozwój młodego śpiewaka.
  Absolwenci otrzymują dyplom ukończenia studiów I stopnia (licencjacki) oraz II stopnia (magisterski). Przygotowani są do samodzielnej pracy scenicznej, estradowej i koncertowej, jako śpiewacy soliści i kameraliści.
  Dodatkowo, po ukończeniu Studium Pedagogicznego, absolwenci zyskują uprawnienia do prowadzenia działalności pedagogicznej we wszystkich strukturach szkolnictwa artystycznego.

  Czytaj dalejZwiń

  Wymagania rekrutacyjne

   

  Studia I stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia I stopnia na kierunku Wokalistyka jest ocena dyspozycji aktorskich oraz wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

   

  Dowiedz się więcej

     Studia II stopnia

   

  Podstawą kwalifikacji na studia II stopnia na kierunku Wokalistyka jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej.

   

   

Opinie (2)

student Ocena

Świetnie prowadzony wydział przez p. dziekan Grelę, dlatego co raz więcej świetnych młodych pedagogów śpiewu do których warto iść. Wspaniała rodzinna atmosfera na uczelni i świetnie prowadzone aktorstwo, rytmika, ruch sceniczny. Cudowna siatka godzin.

martynka Ocena

studiuję wokalistykę, studia bardzo wymagające, dużo treningów


STACJONARNE


Studia I stopnia:

Studia II stopnia:


PODYPLOMOWE