• CHÓRMISTRZOSTWA I EMISJA GŁOSU - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia prowadzone są na Wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Skierowane są dla wyróżniających się dyrygentów oraz absolwentów jednolitych studiów magisterskich lub studiów II stopnia wszystkich wydziałów akademii muzycznych, innych szkół wyższych, kierunków muzycznych, a także muzykologii.

  Studia mają na celu pogłębienie i usystematyzowanie wiedzy oraz umiejętności w zakresie prowadzenia chórów i zespołów wokalnych, emisji głosu, a także przygotowanie kadry konsultantów dla potrzeb zawodowego i amatorskiego ruchu chóralnego. Studia trwają dwa lata.

  Nabór na Studia trwa od początku marca do końca czerwca każdego parzystego roku. Zajęcia odbywają się przez cały rok: podczas sesji 3-dniowej jesiennej we wrześniu, 7-dniowej zimowej oraz 14-dniowej letniej, odbywających się w siedzibie Uczelni w Bydgoszczy, 2-dniowej w Warszawie, a także podczas ważnych krajowych konkursów chóralnych w Bielsku Białej i Legnicy.

  Każda dłuższa sesja Studiów kończy się koncertem chóralnym oraz solowo-kameralnym. Koncerty te są rejestrowane i stanowią dokument wszechstronności dydaktycznej kształcenia i uzyskiwania wysokiego poziomu wykonawczego Słuchaczy.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (4)

Dyrygentura Klasyczna Ocena odpowiedz

Dyrygentura Klasyczna odnosi się do muzyki klasycznej/poważnej i mamy na myśli tu wszelkie chóry a'capella, symfonie orkiestrowe i inne duże formy.

Dyrygentura Jazzowa Ocena odpowiedz

Dyrygentura Jazzowa to specjalność studiów nieco swobodniejsza i lżejsza, niż Dyrygentura Klasyczna. Przy dyrygenturze jazzowej mniej pracujemy na pełnym schemacie dyrygenckim, a przy dyrygenturze klasycznej dużo więcej pracuje się rękoma i całym ciałem i jest bardziej wymagająca kondycyjnie.

TYM Ocena odpowiedz

To prawda, nie tylko jest tam dyrygentura jazzowa, ale także wokalistyka jazzowa i instrumentalistyka jazzowa. Specjalności klasyczne takie jak śpiew solowy, instrumentalistyka, dyrygentura, też są.

Anita Ocena odpowiedz

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy jest jest jedyną uczelnią muzyczną w Polsce, która od 2002 roku kształci studentów na specjalności - DYRYGENTURA JAZZOWA, zwana inaczej prowadzeniem zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej. Specjalność ta należy do IV Wydziału tejże uczelni.