• BEZPIECZEŃSTWO SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Absolwent studiów doktoranckich posiada szeroką wiedzę z zakresu nauk podstawowych i nauk stosowanych związanych z informatyką oraz nabyte umiejętności pozwalające na pracę przy rozwiązywaniu zagadnień interdyscyplinarnych wymagających dobrej znajomości podstaw rozpatrywanych zagadnień oraz biegłości w doborze i wykorzystaniu odpowiednich narzędzi informatycznych. 

  Jest przygotowany do wdrażania nowoczesnych metod i technologii oraz ich szerokiego wykorzystania w przyszłej pracy. Posiada umiejętności stosowania zaawansowanych metod inżynierii systemów informatycznych oraz projektowania złożonych rozproszonych systemów komputerowych. Jest przygotowany do zarządzania projektami informatycznymi. 

  Posiada on również umiejętność zdobywania i poszerzania swojej wiedzy w zakresie wymaganym w trakcie pracy oraz umiejętność krytycznej analizy proponowanych rozwiązań, wskazywania istotnych ograniczeń w ramach rozwiązywanych zagadnień oraz twórczego rozwiązywania problemów z tym związanych. Potrafi zidentyfikować czynniki wspomagające i ograniczenia związane ze stosowaniem wybranych metod i rozwiązań technicznych.

  Posiada umiejętności twórczego wykorzystanie zdobytej wiedzy przy rozwiązywaniu wybranych zagadnień naukowych, problemów technicznych, planowaniu oraz analizie rezultatów badań eksperymentalnych. Zakres wiedzy i umiejętności umożliwiają mu prowadzenie pracy badawczej i projektowej oraz wdrażanie nowych rozwiązań do praktyki gospodarczej i administracyjnej. 

  Absolwent studiów doktoranckich wykazuje samokrytycyzm w pracy twórczej; rozumie i odczuwa potrzebę ciągłego dokształcania się - podnoszenia kompetencji zawodowych i osobistych, a zwłaszcza śledzenia i analizowania najnowszych osiągnięć związanych z reprezentowaną dyscypliną naukową. 

  Potencjalny rynek pracy dla absolwentów studiów doktoranckich obejmuje firmy informatyczne, działy informatyki przedsiębiorstw produkcyjnych, banków i zakładów ubezpieczeń, duże szpitale i centra administracyjne. Absolwent może również prowadzić zajęcia dydaktyczne w szkołach zawodowych, szkołach wyższych oraz pracować w instytucjach prowadzących badania naukowe. Rozwiązania techniczne opracowane samodzielnie przez absolwenta studiów doktoranckich mogą być również wykorzystane przy uruchamianiu własnej firmy informatycznej, działalności innowacyjno-wdrożeniowej lub usługowej.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • TECHNOLOGIE INFORMACYJNO - KOMUNIKACYJNE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia adresowane są do osób wykorzystujących w pracy zawodowej wiedzę oraz umiejętności w zakresie technologii i narzędzi związanych ze współczesnymi systemami informatycznymi oraz komunikacyjnymi. Głównym celem kształcenia na studiach podyplomowych „Technologie Informacyjno-Komunikacyjne” jest więc przekazanie wiedzy w zakresie nowoczesnych sieci komputerowych, podstaw programowania, ze szczególnym uwzględnieniem języków i platform wspierających programowanie wizualno-obiektowe, grupowej pracy w rozproszonym środowisku teleinformatycznym, a także wybranych zagadnień z obszaru cyberbezpieczeństwa, itp. Zatem, absolwent kończący studia podyplomowe, może wykorzystać zdobytą wiedzę oraz umiejętności w pracy w bardzo wielu obszarach zawodowych m.in. w szkole, urzędzie, a także w firmie.

  Dowiedz się więcej

   

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

 • TECHNOLOGIE INTERNETOWE - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  O przyjęcie na studia podyplomowe "TECHNOLOGIE INTERNETOWE" mogą ubiegać się wszystkie osoby posiadające dyplom licencjata, inżyniera lub magistra, zainteresowane poszerzeniem swojej wiedzy o elementy informatyki z dziedziny nowoczesnych technologii internetowych.

  W szczególności studia "Technologie Internetowe" adresowane są do:

  • osób projektujących, programujących i wdrażających rozwiązania internetowe i intranetowe,
  • administratorów sieci komputerowych i osób zarządzających witrynami sieci Web, a także bazami danych,
  • pracowników działów informatycznych podmiotów gospodarczych, urzędów administracji samorządowej i rządowej,
  • nauczycieli informatyki pragnących podnieść swoje kwalifikacje do nauczania przedmiotów z zakresu tematyki studiów,
  • absolwentów wyższych uczelni o kierunkach nieinformatycznych zainteresowanych tematyką studiów,

  a także wszystkich pasjonatów programowania usług sieciowych, tworzenia witryn responsywnych i programowania urządzeń mobilnych. 

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZWIŃ

Informacje mogą ulec zmianie. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza

Opinie (21)

Ewelina Ocena odpowiedz

Polecam Energetykę, poziom matmy jest wysoki, ale do ogarnięcia. Wykładowcy prowadzą dyżury, na których chętnie pomagają, za co duży plus !!!!

Mateusz (Informatyka) Ocena odpowiedz

Jestem na drugim roku Informatyki, obawiałem się matmy bo w LO nie byłem z niej najlepszy. Jednak nauka na studiach wygląda zupełnie inaczej niż w szkole. Dużo łatwiej przyswoić wiedzę dzięki wykładom oraz ćwiczeniom. Dlatego nie ma co się bać, warto próbować

Alicja Ocena odpowiedz

Jak tylko chcecie- dużo się nauczycie.

Norbert Ocena odpowiedz

Jestem studentem informatyki, dlatego mogę dać opinię z pierwszej ręki :-) Ogólnie bardzo polecam studiowanie tego kierunku na tym wydziale. Co ważne, wykładowcy raczej zawsze są mili i pomocni.

Hanna Ocena odpowiedz

Polecam specjalizacje przetwarzanie i użytkowanie energii elektrycznej na kierunku Elektrotechnika, uważam że to najsensowniejsza specjalizacja !!!

Kuba K. Ocena odpowiedz

Kierunek Elektrotechnika mimo stereotypów które słyszałem również daje fascynujące perspektywy ;)

Iga Ocena odpowiedz

Uczelnia daje na pewno dużo praktycznej wiedzy, ale dobrze jest zacząć działać samodzielnie już od 1 maksymalnie 2 roku, czyli np należeć do koła naukowego, czy starać się o staż w firmie.

Marceli Ocena odpowiedz

Przy wyborze kierunku mając już ukierunkowany plan na siebie, uczelnia na pewno da możliwości. Ale przede wszystkim trzeba chcieć samemu coś osiągnąć

Jarek Ocena odpowiedz

samo miasto zasługuje na pochwałę. Bo jednak ma ono duży wpływ na wybór uczelni przez przyszłych studentów. Uczelnia też fajna, daje duże możliwości...

Antek B. Ocena odpowiedz pokaż odpowiedzi (1)

Kierunek Elektronika i Telekomunikacja wydawał mi się ciekawy lecz z małymi szansami na pracę w zawodzie. Jednak udało mi się załapać na staż podczas trwania studiów, i mam nadzieję zostać w firmie

Bartek W odpowiedzi do: Antek B. odpowiedz

Również się tam wybieram. Prosiłbym o więcej szczegółów. Nie jestem dobry z języków obcych. Czy jest to do ogarnięcia? Jak matematyka, ciężka?

Aga Ocena odpowiedz

Niektóre zajęcia to strata czasu, ale zdecydowana większość to fajne, interesujące wykłady czy ćwiczenia

Maciek Ocena odpowiedz

Zajęcia na poziomie 8/10. Wszystko zależy od własnych chęci i predyspozycji

Dominika Ocena odpowiedz

Polecam działać w kolach naukowych, daje to dużo pewności siebie. Wiem to po sobie :) Ogólnie uczelnia, jak i sam kierunek Energetyka jak najbardziej na tak

Zosia K. Ocena odpowiedz

Trzeba się dobrze nastawić, na naukę poświęcam tyle samo czasu co w liceum, a tego bałam się najbardziej. Dużo informacji wynosi się z wykładów

Kinga Ocena odpowiedz

Uważam, że każdy uczy się tyle ile chce, co za tym idzie ze studiów wyniesie tyle ile uważa za słuszne... :)

Marcelina M. Ocena odpowiedz

Atmosfera jest całkiem przyjemna, każdy sobie pomaga jak umie

Przemek Ocena odpowiedz

Elektrotechnika na wydziale EiI - nie jest łatwo, ale fajnie i ciekawie. Polecam koła naukowe prowadzone przez studentów

Daria Ocena odpowiedz

Polecam Informatykę, zawód przyszłości, chociaż nauka nie pójdzie na marne :D

Daniel Ocena odpowiedz

Jestem na Informatyce i nie żałuje swojego wyboru. Na pewno wiążę swoją przyszłość z tym zawodem :-)

Artur Ocena odpowiedz

Studiowałem Automatykę i Robotykę na tym wydziale parę lat temu i na pewno było warto, dużo możliwości zawodowych po zakończeniu studiów