Politechnika Częstochowska

Wydział Budownictwa

ul. Akademicka 3

42-200 Częstochowa

tel. 34 325-09-40

e-mail: dziekanat@bud.pcz.czest.pl

www.bud.pcz.czest.pl

Wydział Budownictwa

Politechnika Częstochowska

ul. Akademicka 3

42-200 Częstochowa

tel. 34 325-09-40

e-mail: dziekanat@bud.pcz.czest.pl

www.bud.pcz.czest.pl

 • EKSPLOATACJA I RENOWACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH Z ELEMENTAMI BIM - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Eksploatacja i renowacja budynków mieszkalnych z elementami BIM powstały jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów potrafiących wykorzystywać technologię BIM (Building Information Modeling). Absolwent studiów podyplomowych przygotowany będzie do współpracy z podmiotami uczestniczącymi w procesie projektowania, realizacji i zarządzania budynkami, w szczególności mieszkalnymi, przy wykorzystaniu technologii BIM.

  Technologia BIM stwarza warunki do dobrej koordynacji, poprawy efektywność i obniżenia czasochłonności działań między wszystkimi uczestnikami procesu powstawania, eksploatacji i zarządzania budynkami, w tym zarządzania nieruchomościami od strony administracyjno-prawnej, obsługi eksploatacyjnej, obsługi technicznej, obsługi finansowej, remontów i modernizacji, w tym działań związanych z utrzymaniem obiektu, przeglądami, czy pracami konserwacyjnymi.

  Coraz częściej w technologii BIM należy przygotowywać dokumentację techniczną na prace budowlane, w tym remontowe, pod zamówienia publiczne, wykorzystując w tym procesie m.in. technologię scaningu 3D danego obiektu. Pozyskana w trakcie studiów wiedza i umiejętności będzie szczególnie przydatna w obliczu wdrażania nowej europejskiej inicjatywy „Europejska fala renowacji – ekologizacja budynków, tworzenie miejsc pracy, poprawa jakości życia”, będącej kluczowym filarem planu działań na rzecz Europejskiego Zielonego Ładu, a odnoszącej się do istniejących zasobów budowlanych.

  Uzyskane w trakcie studiów kwalifikacje stwarzają możliwość absolwentom aktywnego uczestniczenia w działaniach obejmujących kompleksową i głęboką termomodernizację budynków, rewitalizację terenów miejskich, wprowadzanie systemowego zarządzania energią w budynkach. Celem studiów jest podniesienie kwalifikacji specjalistów w zakresie poprawnego realizowania działań eksploatacyjnych i przedsięwzięć renowacyjnych w budynkach mieszkalnych, przede wszystkim wielorodzinnych.

  Upowszechnienie technologii BIM w zarządzaniu technicznym budynków mieszkalnych i planowaniu działań renowacyjnych. Przygotowywanie absolwentów do pracy w zespołach zarządzających, nadzorujących, kontrolujących i oceniających budynki oraz ich wyposażenie techniczne, poszukujących przyczyn: wad konstrukcyjnych, pogorszenia warunków użytkowania, nadmiernych start i nieefektywnego wykorzystania energii w obiektach istniejących oraz wskazujących zakres działań naprawczych.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

 • INŻYNIERIA TRANSPORTU - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Inżynieria transportu są dla kandydatów, którzy mają zainteresowania w zakresie nauk ekonomicznych, nauk prawnych, nauk technicznych oraz nauk z zakresu transportu i spedycji. Studia są dla osób, które pragną zostać inżynierem mając równocześnie dużą wiedzę w zakresie ekonomii, zarządzania i prawa oraz są absolwentami studiów pierwszego stopnia na kierunku Budownictwo, liceum dowolnej specjalności, technikum samochodowego, technikum ekonomicznego, technikum transportu drogowego, technikum mechanicznego oraz dowolnej szkoły średniej, jeżeli posiadają zainteresowanie w zakresie transportu, spedycji, ekonomii, prawa, pojazdów kołowych i szynowych.

  Studia podyplomowe Inżynieria Transportu kładą szczególny nacisk na przedmioty techniczne przy zachowaniu właściwej ilości przedmiotów ekonomicznych, dających pełną kompetencje inżyniera.

  Dowiedz się więcej

  WYŚWIETL WIĘCEJZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Częstochowska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (18)

Frank Ocena odpowiedz

Ta uczelnia i ten wydział przydał mi się bardzo podczas budowy mojego domu. Mogłem większość zaplanować i zrobić sam. Zdecydowanie polecam!

Max Ocena odpowiedz

Przede mną ostatni rok na tym wydziale. Czy żałuję? Zdecydowanie nie! Bardzo dużo się nauczyłem przez te 3 lata. Wszystko przydaje mi się na budowie.

budmar Ocena odpowiedz

Fajne podejście profesora do studenta. Bynajmniej na tym wydziale, na kierunku budownictwo. Skończyłem te studia z przykrością, tylko dlatego, że musiałem opuścić te polibudę. Polecam każdemu kto się zastanawia.

kapi Ocena odpowiedz

Mówili mi, że bardzo ciężki kierunek, ale nie posłuchałem. I dobrze. Wcale nie jest trudno. Wiadomo, nauki trochę jest jak to na studiach, ale jak kogoś interesuje ten wydział, to idzie z górki.

stefan Ocena odpowiedz

Wykładowcy bardzo dobrze przygotowani na każdy wykład. Sala dobrze wyposażona w przydatne materiały polecam.

zbychu Ocena odpowiedz

Długo myślałem, który z tych kierunków wybrać. Ale dobrze podjąłem decyzję. Teraz technologia BIM przydała mi się w pracy. Polecam ten wydział.

Piotr Ocena odpowiedz

Polecam ten wydział. Dość prosty, a po skończeniu, któryś z tych kierunków bardzo łatwo o pracę.

kajt Ocena odpowiedz

Profesorowie wydają się być zawodowcami. Wyjaśnią wszystko tak profesjonalnie i dokładnie, że nie da się nie zrozumieć. Super!

szulc Ocena odpowiedz

Skończyłem studia w tym roku i szczerze polecam. Samodzielnie potrafię projektować obiekty o konstrukcji drewnianej i żelbetonowej. Już teraz wiem wszystko na temat budownictwa.

bob Ocena odpowiedz

Kierunek bardziej dla płci męskiej, ale kilka kobiet również zdecydowało się na ten Wydział. Ja skończyłem kierunek Budownictwo Z Wykorzystaniem Technologii BIM i zdecydowanie polecam !

romet Ocena odpowiedz

Lata zdecydowanie nie stracone. Wiem, czego chciałem i jestem bardzo szczęśliwy, że wybrałem taki, a nie inny kierunek. Na początku miałem wielki dylemat. Ale to było to !

natka Ocena odpowiedz

Jeżeli nie chce się już do końca życia pracować fizycznie, warto pójść w tym kierunku. Po skończonych studiach można zostać inżynierem, co wiąże się z tym, że to my w przyszłości będziemy rozkazywać innym.

Mieciu Ocena odpowiedz

Kierunki stworzone dla ludzi, którzy wiedzą co chcą robić w życiu. Bardziej dla mężczyzn, ale zdarzyło się, że i kobiety wybrały ten wydział. Po tej uczelni nie da się wyjść bez wiedzy praktycznej i to jest najważniejsze.

Samuel Ocena odpowiedz

Uważam, że to bardzo ciekawy i praktyczny Wydział. Kierunek Budownictwo jest jednym znanych kierunków.

Miri22 Ocena odpowiedz

Polecam PCZ, a dokładniej Studia na kierunku Budownictwo z wykorzystaniem Technologii BIM. Wiele można się dowiedzieć z wykładów i ćwiczeń. Wszystkie informacje przydają się w praktyce.

Wiktor Ocena odpowiedz

Wielu z nas pracuje z branży budowlanej, ale bez skończenia dobrej szkoły. Z swojego doświadczenie wiem, że Studia na tym Wydziale przyniosą wam większe zarobki.

hubert84 Ocena odpowiedz

Kierunek stworzony dla przyszłych budowlańców. Jeżeli ktoś jest pewien, że to to chce robić , to na żadnym z wykładów nudzić się nie będzie. Ja jestem bardzo zadowolony z zakończenia nauki w tej polibudzie.

kokos33 Ocena odpowiedz

PCZ to bardzo dobra szkoła. Właśnie w tym roku skończyłem studia na kierunku budownictwa z wykorzystaniem technologii BIM i jestem z tego bardzo dumny. I dziękuje za to moim wykładowcom, którzy zrobili wszystko by mi pomóc.