Politechnika Częstochowska

Wydział Inżynierii Mechanicznej

al. Armii Krajowej 21

42-201 Częstochowa

tel/fax: 34 325-05-04

e-mail: biuro@wimii.pcz.pl

Wydział Inżynierii Mechanicznej

Politechnika Częstochowska

al. Armii Krajowej 21

42-201 Częstochowa

tel/fax: 34 325-05-04

e-mail: biuro@wimii.pcz.pl

 • MATERIAŁY I TECHNOLOGIE PRZETWÓRSTWA TWORZYW SZTUCZNYCH - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Studia podyplomowe Materiały i technologie przetwórstwa tworzyw sztucznych mają na celu przygotowanie kadry inżynierskiej do realizacji coraz trudniejszych zadao w procesach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Po zakooczeniu studiów i uzyskaniu dyplomu absolwenci uzyskają wiedzę i umiejętności z szeroko pojętego zakresu procesów przetwórstwa tworzyw polimerowych, które są wykorzystywane w dynamicznie rozwijającym się przemyśle.

  Podniesienie kompetencji absolwentów kooczących studia pozwoli na lepsze wykorzystanie wiedzy w firmie, w której już pracują lub na związanie swojej przyszłości z firmą przetwarzającą tworzywa. Na rynku pracy mało jest specjalistów z tej dziedziny stąd ogromna popularnośd kierunków i specjalności z nią związanych.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

 • WYMAGANIA I KOMPETENCJE MIĘDZYNARODOWEGO INŻYNIERA SPAWALNIKA (IWE) - STUDIA PODYPLOMOWE

  Rekrutacja

  Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE), zgodnie z wytycznymi IAB-252r1-11. Dyplom Międzynarodowego Inżyniera Spawalnika (IWE) jest dyplomem specjalizacji zawodowej i uprawnia do pełnienia kluczowych funkcji zgodnie z wymaganiami normy PN – EN ISO 14731 w przedsiębiorstwach stosujących procesy spajania.

  Dowiedz się więcej

  Wyświetl więcejZwiń

Informacje mają charakter poglądowy. Przed podjęciem jakichkolwiek działań na podstawie uzyskanych informacji z niniejszego serwisu, należy je dodatkowo zweryfikować na stronie uczelni: Politechnika Częstochowska.
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Opinie (13)

Julian Ocena odpowiedz

Na wydziale Mechaniki i budowy maszyn było w porządku. Można korzystać z fajnej biblioteki, no i wykładowcy też dają radę. Sporo informacji i wiedzy na samych zajęciach, fajni ludzie. Egzaminy za każdym razem za pierwszym podejściem. Pomimo, że skończyłem już ten kierunek, nie rezygnuje i idę dalej..

Jughed Ocena odpowiedz

Matematyka stosowana i technologie informatyczne to dość przerażająca nazwa kierunku. Skończyłem jednak i jestem zadowolony. Bez problemu znalazłem pracę w idealnym miejscu – firma informatyczna i telekomunikacyjna (połączenie doskonałe). Nie ma co się bać. Naprawdę zachęcam. Obiecuje, że nie będziecie zawiedzeni.

Maturzystka Ocena odpowiedz

Sztuczna inteligencja zakończona. Bardzo ciekawy program. Moja miłość do matematyki w końcu została wykorzystana. Wygląda na to, że na tym nie skończę. Przede mną jeszcze sporo nauki, ponieważ nie chce jej jeszcze przerywać. Polecam!

Krycha Ocena odpowiedz

Studiowałem informatykę na PCz. Bardzo fajny program, z dużą ilością frontend i backend, aplikacje mobilne – ogarnąłem też AndroIda, języki programowania, programowanie obiektowe, SQL itd. Wszystko co potrzebne do tego, żeby rzucić się w rynek pracy. Teraz dalej się uczę na PCz. Polecam wszystkim

Gracjan Ocena odpowiedz

Skończyłem kierunek AI i DS. Lubię analizować duże ilości danych i robotyka bardzo mnie wciąga, więc świetnie trafiłem. Moi znajomi otworzyli oczy ze zdumienia, jak opowiadałem czego się uczyłem. Jestem zadowolony. I polecam każdemu.

Jacek Ocena odpowiedz

Polecam studia uzupełniające Sztuczna inteligencja i Data Science. Dużo statystyki i dogłębnej analizy danych, ale też wiele ciekawych rzeczy o inteligencji obliczeniowej czy metod głębokiego uczenia się. Czuję, że to dopiero początek mojej drogi z AI - z pracą bez problemu. Program bardzo w porządku, wykładowcy też.

Emi Ocena odpowiedz

Sztuczna Inteligencja i Data Science - myślałem, że będzie ciężko, ale jest mile zaskoczony. Zakończyłem studia na dość dobrych ocenach i wiele z tych wykładów wyniosłem. Wystarczy tylko chcieć.

Krystian Ocena odpowiedz

Jeżeli roboty i składanie różnego rodzaju maszyn jest twoim hobby to zdecydowanie polecam ten wydział. Twoje hobby zamieni się w zarobek. Bynajmniej u mnie tak bylo.

Mati Ocena odpowiedz

Wydział dla Prawdziwego Faceta. Jeżeli wolisz lekką pracę, nie pracując ciężko przy łopacie to ta szkoła jest dla ciebie. Po zdanych studiach możesz zarobić porządne pieniądze, bez brudzenia rąk.

Aleksy Ocena odpowiedz

Mechanika i Budowa Maszyn- jeden z lepszych kierunków dla fanów motoryzacji i różnego rodzaju maszyn. Gdy ma się czas i ochotę można się bardzo dużo nauczyć.

Audii Ocena odpowiedz

Zdecydowanie jestem na tak! Bardzo dobra uczelnia na wysokim poziomie. Dla mnie kierunek Mechatronika okazał się strzałem w dziesiątkę!

Roksanka Ocena odpowiedz

Przyjemni wykładowcy, jak ktoś chce to można się wiele nauczyć, jednakże dużo wiedzy z liceum, dużo rzeczy powtarza sie w kółko. Co później wychodzi na dobre, bo lepiej się zapamiętuje. Na kierunku informatyk wiele nauki praktycznej.

Ocena odpowiedz