Mechatronika Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Mechatronika Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku mechatronika można podjąć na 2 uczelniach publicznych: Politechnika Warszawska (Wydział Mechatroniki), Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

 

1. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa)

Kierunek studiów Mechatronika będący propozycją Wydziału Mechatroniki, Uzbrojenia i Lotnictwa Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 90 osób)
  • niestacjonarne 

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu mechaniki, programowania i samodzielnego tworzenia układów sterowania, a przedmioty ścisłe takie jak matematyka czy fizyka nie stanowią dla ciebie większego wyzwania, to kierunek studiów Mechatronika może być właśnie dla ciebie. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możemy znaleźć wiele specjalności, które zostały opracowane z myślą o zainteresowaniach studentów, a także o współczesnym rynku pracy, są to m.in.:

  • inżynieria systemów mechatronicznych,
  • konstrukcja broni i amunicji,
  • robotyka i automatyka przemysłowa,
  • techniki komputerowe w mechatronice.

Wybierając kierunek studiów Mechatronika, zdobędziesz wiele cennych umiejętności ogólnych z zakresu mechatroniki i konstruowania m.in. maszyn, ale także i z wybranej przez ciebie specjalności, w obrębie, której będziesz mieć szansę na zostanie specjalistą. Jako student będziesz mieć także szansę na rozwijanie swoich umiejętności językowych, dzięki lektoratowi z wybranego języka obcego na poziomie B2 ze słownictwem specjalistycznym, co umożliwi ci swobodną komunikację na arenie międzynarodowej.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Mechatronika, często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Niektóre z nich to m.in. matematyka, robotyka, mechatronika systemów energetycznych, modelowanie, język obcy oraz fizyka. W programie przewidziano również godziny, które są przeznaczone na realizację praktyk zawodowych przez studentów.

Po ukończeniu studiów na kierunku Mechatronika w Warszawie jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie m.in. w wielu międzynarodowych korporacjach zajmujących się elektroniką, instytucjach badawczych, firmach i działach IT, a także będziesz świetnie przygotowany do otworzenia i poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Politechnika Warszawska (Wydział Mechatroniki)

Kierunek studiów Mechatronika będący propozycją Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej jest realizowany w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, kończące się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, które kończą się tytułem magistra.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 180 osób)

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu tworzenia robotów czy maszyn, a także chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie stworzyć oprogramowanie, to kierunek studiów Mechatronika może cię zainteresować. Ważne jest, aby każdy z kandydatów na ten kierunek nie miał kłopotów z przedmiotami ścisłymi, bo to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Politechniki Warszawskiej możemy znaleźć kilka specjalności, są to m.in.:

  • elektroniczne systemy pomiarowe,
  • inżynieria fotoniczna,
  • mikrotechnologie i nanotechnologie,
  • mikromechanika,
  • techniki multimedialne,
  • współrzędnościowe systemy pomiarowe.

Wybierając Mechatronikę, będziesz mieć szanse na rozwiniecie się, w zakresie przedmiotów ścisłych takich, jak np. matematyka czy fizyka, a także poznasz podstawy programowania, które wykorzystywane są w automatyce i robotyce. Jako student będziesz także rozwijać się w zakresie wybranej przez ciebie specjalności, dzięki czemu będziesz mieć szansę na zostanie specjalistą w wybranej przez ciebie dziedzinie.

Zajęcia, jakie czekają na studentów kierunku studiów Mechatronika, zazwyczaj uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do przedmiotów ogólnych możemy zaliczyć m.in. elektrotechnikę, materiałoznawstwo, matematykę, fizykę czy język obcy. Studenci również w czasie studiów zdobywają wiedzę praktyczną w czasie praktyk zawodowych, które odbywają się w wybranej przez studenta firmie.

Będąc absolwentem kierunku studiów Mechatronika, będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w biurach konstrukcyjno-projektowych, działach kontroli jakości, przedsiębiorstwach produkcyjnych, działach utrzymania ruchu, a także w międzynarodowych korporacjach. Absolwenci są również świetnie przygotowani do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

3. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie (Wydział Inżynierii Mechanicznej)

Mechatronikę możesz również studiować w ramach specjalności na kierunku Mechanika i budowa maszyn oferowanym przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Mechanika i budowa maszyn realizowana jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie są to półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne 

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu budowy maszyn i robotyki, to kierunek studiów Mechanika i budowa maszyn może cię zainteresować. Ważne, aby kandydat na ten kierunek studiów nie miał problemów z przedmiotami ścisłymi, ponieważ to właśnie na nich opiera się ten kierunek studiów. W ofercie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie możemy znaleźć kilka specjalności, dzięki którym każdym ze studentów może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.: 

  • mechatronika i diagnostyka samochodowa,
  • pojazdy samochodowe i specjalne,
  • techniki komputerowe w inżynierii mechanicznej,
  • urządzenia i zastosowania produktów naftowych,
  • maszyny inżynieryjno-budowlane i drogowe.

Wybierając kierunek studiów Mechanika i budowa maszyn o specjalności mechatronika i diagnostyka samochodowa w Warszawie, zdobędziesz wiele cennych umiejętności nie tylko z zakresu mechaniki, ale także dowiesz się, jak m.in. programować. Jako student poznasz także zadania m.in. robotyki i automatyki, a także nauczysz się je wykorzystywać w nowoczesnych urządzeniach.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn o specjalności mechatronika i diagnostyka samochodowa to m.in. robotyka, matematyka, proces automatyzacji, język obcy, wytrzymałość materiałów, materiałoznawstwo oraz fizyka. Studenci w czasie studiów uczęszczają również na zajęcia praktyczne.

Po ukończeniu studiów na kierunku Mechanika i budowa maszyn o specjalności mechatronika i diagnostyka samochodowa będziesz mógł podjąć zatrudnienie m.in. w międzynarodowych korporacjach, jednostkach naukowo-badawczych, jednostkach wojskowych czy w firmach zajmujących się m.in. produkcją.

Dowiedz się więcej

 

4. Politechnika Warszawska (Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych)

Mechatronikę możesz także studiować jako specjalność na kierunku studiów Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych oferowanym przez Wydział Samochodów i Maszyn i Roboczych Politechniki Warszawskiej. Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych realizowana jest w systemie dwustopniowym jako trzyipółletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem inżyniera, a następnie jako półtoraroczne studia II stopnia, kończące się tytułem magistra inżyniera.

W rekrutacji 2022/2023 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne)
  • niestacjonarne 

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu robotyki, budowy maszyn i urządzeń elektrycznych, a przedmioty ścisłe takie jak matematyka czy fizyka nie stanowią dla ciebie większego problemu, to kierunek studiów Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych może cię zainteresować. Politechnika Warszawska oferuje swoim studentom dwie specjalności, w ramach których każdy z nich może rozwijać się w zakresie interesującej go dziedziny, są to:

  • mechatronika maszyn roboczych,
  • mechatronika pojazdów.

Studiując Mechatronikę pojazdów i maszyn roboczych w Warszawie, zdobędziesz wiele cennego doświadczenia i umiejętności w zakresie przedmiotów ścisłych, budowania i konstruowania projektów maszyn i robotów, a także dowiesz się, jakie materiały wykorzystywać do poszczególnych pojazdów. Jako student będziesz również mieć szansę na rozwinięcie swoich umiejętności językowych z zakresu wybranego języka obcego na poziomie B2 razem ze słownictwem specjalistycznym.

W programie studiów na kierunku Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów, które często uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta, są to m.in.: matematyka, fizyka, mechatronika, projektowanie, język obcy, a także diagnostyka samochodowa. Przewidziano również czas na zajęcia praktyczne w czasie, których studenci mogą doskonalić swoje umiejętności.

Jako absolwent kierunku studiów Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych możesz podjąć zatrudnienie m.in. w firmach projektowych, firmach usługowych, ośrodkach naukowo-badawczych, firmach odpowiadających za pojazdy robocze, a także w różnych dziedzinach przemysłu np. samochodowym i maszynowym.

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Studia techniczne

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU MECHATRONIKA - WARSZAWA

Komentarze (0)