Mechatronika - Warszawa

Mechatronika - Warszawa

Mechatronika - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Mechatronika studia Warszawa | woj. mazowieckie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ludźmi, którzy mają największe „wzięcie” na współczesnym rynku pracy, są absolwenci studiów technicznych. Prężny rozwój dzisiejszej techniki implikuje konieczność wykształcania coraz większej liczby młodych ludzi, którzy posiadają konkretny fach w rękach i są zdolni odpowiedzieć na zapotrzebowanie wszystkich gałęzi nowoczesnego przemysłu.

Mechatronika w Warszawie to stosunkowo nowa nauka, powstała w wyniku połączenia wielu dziedzin technicznych, informatycznych oraz z dziedziny robotyki. Interdyscyplinarność tego kierunku przyciąga co roku bardzo wielu wszechstronnie uzdolnionych studentów, którzy chcieliby równolegle wykształcać w sobie zdolności do nauki wszystkich wcześniej wymienionych nauk.

 

Czego się nauczysz w trakcie studiów

Studia w Warszawie przez wielu kojarzone są z dużym prestiżem. Stolica Polski przyciąga wielu młodych ludzi, chcących zgłębiać naukę w tym kluczowym dla kraju miejscu oraz zaznać nieco wielkomiejskiego życia. Mechatronika, ze względu na swoją interdyscyplinarność, nie będzie łatwą drogą aż do uzyskania upragnionego dyplomu.

Każdy z przyszłych absolwentów będzie musiał zmierzyć się z tym, że Mechatronika znajduje wspólny mianownik dla wszystkich technicznych dziedzin współczesnej nauki. Podczas nauki zetkniesz się z robotyką, fizyką kwantową i atomową, elektroniką, informatyką, mechaniką, matematyką, a nawet budownictwem.

Przedmiotami kierunkowymi, które prawdopodobnie napotkasz na swojej edukacyjnej drodze, będą między innymi: mechatronika systemów energetycznych, projektowanie wspomagane komputerowo, modelowanie i symulacja systemów mechatronicznych, mechatronika stosowana. Te obcobrzmiące wyrazy mogą stać się twoją codziennością, więc nie wahaj się dłużej i aplikuj na ten kierunek.

 

Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy jesteś idealnym kandydatem na studia na kierunku Mechatronika w Warszawie? Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie w dużym stopniu interesujesz się naukami technicznymi, a to dobry pierwszy krok do spróbowania swojego szczęścia na tych studiach!

Ponadto, jeśli od zawsze twoim konikiem były przedmioty ścisłe z matematyką na czele, zgłębianie skomplikowanych praw fizycznych stanowiło źródło przyjemności, nie przeraża cię wizja zgłębiania kierunku uchodzącego za jeden z najtrudniejszych, chciałbyś mieć dobrze płatny zawód i możliwość chwalenia się zarobkami wśród kogokolwiek z bliższego lub dalszego otoczenia, to studia na kierunku Mechatronika zostały stworzone właśnie dla ciebie!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK MECHATRONIKA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Mechatronikę w Warszawie

Jak już z pewnością zdążyłeś zauważyć, Mechatronika jest nauką bazującą na owocach pracy światowej sławy matematyków, fizyków oraz informatyków. Dlatego też przedmioty te będą wiodące w procesie rekrutacji, a doskonałe ich zgłębienie to gwarancja posiadania idealnego filaru pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Od początku istnienia Mechatroniki, uczelnie w Warszawie, które postanowiły zaoferować ten kierunek, przeżywały oblężenie. W związku z tym naukę rozpocznij już dziś, a twoje szanse na zasilenie grona studentów tego innowacyjnego kierunku znacznie wzrosną. Pamiętaj też, aby na bieżąco sprawdzać ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni – mogą się one zmieniać.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Techniczne uczelnie w Warszawie proponują nowe kierunki studiów, oparte na założeniach matematycznych, aby wykształcić grono fachowców, posiadających konkretne umiejętności w rękach. Kierunki te, pomimo swojej pragmatyczności i opłacalności, mogą spędzać sen z powiek nie jednemu studentowi.

Podobnie jest z Mechatroniką. Jej interdyscyplinarność, obejmująca szerokie spektrum nauk ścisłych, technicznych i elektronicznych, wymusza na każdym z przyszłych absolwentów dokładne zgłębienie wszystkich wymienionych dziedzin.

 

Program studiów

W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami z pogranicza elektroniki - nauczysz się tworzenia, konserwacji i naprawiania podzespołów elektronicznych, używanych między innymi w robotyce, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Blok zajęć informatycznych wprowadzi cię w świat języków programowania, tworzenia stron internetowych, pisania różnorakich programów komputerowych i aplikacji na urządzenia przenośne. Dzięki możliwości odwiedzenia miejsc pracy starszych kolegów, na własne oczy przekonasz się, jak wygląda tworzenie maszyn i odpowiednie ich programowanie.

Wszechstronność wiedzy i umiejętności praktycznych, jakie należy posiąść podczas studiów na kierunku Mechatronika, nie odstrasza szeregu młodych ludzi, chcących zdobyć dobry zawód. Jeśli jesteś wśród nich, już dziś rozpocznij naukę do matury, a będziesz miał szansę na doświadczenie powyższej edukacji.

 
Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 

mechatronika studia warszawa

 

Ile trwają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku Mechatronika, niezależnie od wybranej uczelni, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego, mogą się odbywać w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Ta dwuetapowość stwarza studentom komfort możliwości zakończenia edukacji oraz otrzymania uprawnień do wykonywania zawodu tuż po studiach pierwszego stopnia. Trwają one trzy i pół roku, a każdy z absolwentów zostaje wynagrodzony za ich ukończenie tytułem inżyniera.

Studia magisterskie drugiego stopnia będą trwały jedynie półtora roku i w znacznym stopniu poszerzą i wzbogacą o nowe wiadomości posiadane już kompetencje. Dlatego warto pokusić się o poświęcenie pięciu lat nauki na ukończenie obu etapów Mechatroniki, aby mieć większe szanse na znalezienie pracy swoich marzeń.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechatronika w Warszawie

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Mechatronika w Warszawie, warto, abyś dokładnie zgłębił procedury rekrutacyjne obowiązujące każdą tamtejszą uczelnię oraz, co najważniejsze, zapoznał się z programem oferowanym przez władze poszczególnych wydziałów.

Obecnie Mechatronikę w Warszawie możesz podjąć na Politechnice Warszawskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej. Obie te uczelnie prezentują nieco inny repertuar oferowanych przedmiotów, jednak sylwetka absolwenta każdej z nich będzie bardzo podobna.

W związku z faktem, że Mechatronika należy do nauk technicznych, a dodatkowo zawiera w sobie niemal wszystkie odłamy nauk ścisłych, nie ulega wątpliwości, że kandydaci na studia pierwszego stopnia będą musieli udowodnić doskonałą znajomość rozszerzonych zagadnień z obszaru matematyki, fizyki oraz informatyki na egzaminie maturalnym.

 

Proces rekrutacji

Kandydaci na studia drugiego stopnia będą musieli postarać się o uzyskanie jak najlepszych ocen na świadectwie ukończenia studiów pierwszego stopnia. Naukę warto rozpocząć już dziś – prestiżowość Mechatroniki implikuje ogromną liczbę chętnych, którzy znacznie przewyższają dostępne miejsca.

Kierunki studiów w Warszawie można podjąć zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Analogicznie jest z Mechatroniką. Najchętniej wybieraną opcją jest ta pierwsza, jednak studenci chcący pogodzić inne obowiązki ze zdobywaniem wyższego wykształcenia najlepiej odnajdą się na studiach niestacjonarnych.

Kiedy otrzymałeś już wyniki egzaminów maturalnych lub jesteś pewien swoich ocen z poprzedniego etapu edukacji oraz wiesz już, której z dwóch uczelni powierzysz swoją edukację, staniesz przed koniecznością wzięcia udziału w elektronicznej rejestracji kandydatów.

Dokumentami, które z pewnością ci się przydadzą do zwieńczenia procesu rekrutacyjnego, będą: świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z ich kserokopiami, fotografia o standardowych wymiarach do dokumentów, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

zasady rekrutacji na studia

 

mechatronika warszawa studia

 

Jaka praca po studiach na kierunku Mechatronika w Warszawie

Niemal wszystkie studia techniczne dają gwarancję doskonałego wykształcenia w kierunku najbardziej pożądanym przez współczesny rynek pracy. Jako że Mechatronika należy do prestiżowego grona tych kierunków, każdy z absolwentów będzie miał zagwarantowany bardzo dobry start w przyszłą karierę zawodową.

Wybór nie będzie prosty ze względu na interdyscyplinarność Mechatroniki i liczne grono różnorakich placówek, w których będziesz mógł wykorzystać zagwarantowane przez studia kompetencje. Z otwartymi ramionami przyjmą cię niemal wszystkie międzynarodowe korporacje, zajmujące się branżą elektroniczną.

Jako abiturient Mechatroniki w Warszawie, będziesz mógł również liczyć na zatrudnienie w branżach związanych z szeroko pojętym transportem. Przemysł motoryzacyjny, lotniczy oraz morski dadzą ci doskonałą możliwość doskonalenia umiejętności technicznych podczas pracy przy budowie, konserwacji i naprawie silników mechanicznych.

Dzięki wiedzy z obszaru IT, którą zgłębisz podczas zajęć informatycznych na studiach, będziesz mógł zająć się pracą dla firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem interfejsu w zależności od potrzeb klienta, pisaniem programów i aplikacji użytkowych w najpopularniejszych językach programowania, a także programowaniem maszyn i robotów.

Dla najbardziej przedsiębiorczych i posiadających zacięcie biznesowe, otworzy się możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej, funkcjonującej w obszarach ściśle związanych z szeroko pojętą elektroniką, robotyką, informatyką, czy programowaniem.

Uświadczysz pełnej dowolności w wyborze miejsca przyszłego zatrudnienia i jako jeden z nielicznych pracowników będziesz miał to szczęście, że pracodawcy będą zabiegać o twoją uwagę, a nie odwrotnie. 

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie od początku istnienia cieszyły się nienaganną opinią studentów. Fakt ten potwierdza wypowiedź Moniki, studentki trzeciego roku tego kierunku:

„Od zawsze byłam wielką miłośniczką przedmiotów ścisłych, a ponieważ największe zapotrzebowanie rynku pracy jest właśnie na absolwentów studiów technicznych, nie wyobrażałam sobie skierować swoich kroków nigdzie indziej, jak tylko na taki kierunek. Ostatecznie zdecydowałam się na Mechatronikę i chociaż momentami bywało trudno, nie żałuję dokonanego wyboru.”

KIERUNKI INŻYNIERSKIE - TECHNICZNE W WARSZAWIE

biotechnologia
fotonika
Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)