Mechatronika - Warszawa

Mechatronika - Warszawa

Mechatronika - Warszawa

Studia w Warszawie

mechatronika

Odkryj mechatronikę w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Mechatronika studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku mechatronika, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Warszawska oferuje 180 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na WAT.

 

Mechatronika to interdyscyplinarna dziedzina, która ma niebagatelny wpływ na rozwój współczesnych technologii. Studia w Warszawie na tym kierunku zadedykowane są więc studentom z umysłami ścisłymi, którzy fascynują się zdobyczami fizyki, elektroniki czy mechaniki.

W programie kształcenia mechatroniki odnaleźć można przedmioty poświęcone projektowaniu, programowaniu czy przygotowywaniu modeli komputerowych różnorakich urządzeń mechatronicznych. Specjalistyczne umiejętności pozwolą rozwijać się w przemyśle motoryzacyjnym czy włókienniczym. Na absolwentów czekać będą różnorodne przedsiębiorstwa zajmujące produkcją sprzętu AGD lub RTV.

czytaj dalej wszystko o Mechatronika - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek mechatronika

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronika stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne

Uczelnie, gdzie mechatronika jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Mechanika i budowa maszyn stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Mechatronika pojazdów i maszyn roboczych stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku mechatronika pojazdów i maszyn roboczych

Jakie wymagania podczas rekrutacji na Mechatronikę w Warszawie

Jak już z pewnością zdążyłeś zauważyć, Mechatronika jest kierunkiem bazującym na matematyce, fizyce oraz informatyce. Dlatego też przedmioty te będą wiodące w procesie rekrutacji, a doskonałe ich zgłębienie to gwarancja posiadania idealnego filaru pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Mechatronika jest jednym z bardziej obleganych kierunków studiów, a liczba miejsc jest ograniczona. W związku z tym naukę rozpocznij już dziś, a twoje szanse na zasilenie grona studentów tego kierunku znacznie wzrosną. Pamiętaj też, aby na bieżąco sprawdzać ustalenia rekrutacyjne na stronie internetowej wybranej uczelni – mogą się one zmieniać.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Mechatronika w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

MECHATRONIKA WARSZAWA STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Nikogo nie trzeba przekonywać, że ludźmi, którzy mają największe „wzięcie” na współczesnym rynku pracy, są absolwenci studiów technicznych. Prężny rozwój dzisiejszej techniki implikuje konieczność wykształcania coraz większej liczby młodych ludzi, którzy posiadają konkretny fach w rękach i są zdolni odpowiedzieć na zapotrzebowanie wszystkich gałęzi nowoczesnego przemysłu.

Mechatronika w Warszawie to stosunkowo nowa nauka, powstała w wyniku połączenia wielu dziedzin technicznych, informatycznych oraz z dziedziny robotyki. Interdyscyplinarność tego kierunku przyciąga co roku bardzo wielu wszechstronnie uzdolnionych studentów, którzy chcieliby równolegle wykształcać w sobie zdolności do nauki wszystkich wcześniej wymienionych nauk.

 

1. Na początek

Techniczne uczelnie w Warszawie proponują nowe kierunki studiów, oparte na założeniach matematycznych, aby wykształcić grono fachowców, posiadających konkretne umiejętności w rękach. Kierunki te, pomimo swojej pragmatyczności i opłacalności, mogą spędzać sen z powiek nie jednemu studentowi.

Podobnie jest z Mechatroniką. Jej interdyscyplinarność, obejmująca szerokie spektrum nauk ścisłych, technicznych i elektronicznych, wymusza na każdym z przyszłych absolwentów dokładne zgłębienie wszystkich wymienionych dziedzin.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku mechatronika możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku mechatronika w Warszawie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i przedmioty

W trakcie studiów zapoznasz się z zagadnieniami z pogranicza elektroniki - nauczysz się tworzenia, konserwacji i naprawiania podzespołów elektronicznych, używanych między innymi w robotyce, przy zachowaniu szczególnej ostrożności.

Blok zajęć informatycznych wprowadzi cię w świat języków programowania, tworzenia stron internetowych, pisania programów komputerowych i aplikacji na urządzenia przenośne.

Wszechstronność wiedzy i umiejętności praktycznych, jakie należy posiąść podczas studiów na kierunku Mechatronika, nie odstrasza szeregu młodych ludzi, chcących zdobyć dobry zawód. Jeśli jesteś wśród nich, już dziś rozpocznij naukę do matury, a będziesz miał szansę na doświadczenie powyższej edukacji.

 

W programie studiów na kierunku mechatronika znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

4. Nabywane umiejętności

Studia w Warszawie przez wielu kojarzone są z dużym prestiżem. Stolica Polski przyciąga wielu młodych ludzi, chcących zgłębiać naukę w tym kluczowym dla kraju miejscu oraz zaznać nieco wielkomiejskiego życia. Mechatronika, ze względu na swoją interdyscyplinarność, nie będzie łatwą drogą aż do uzyskania upragnionego dyplomu.

Każdy z przyszłych absolwentów będzie musiał zmierzyć się z tym, że Mechatronika znajduje wspólny mianownik dla wszystkich technicznych dziedzin współczesnej nauki. Podczas nauki zetkniesz się z:

 • robotyką,
 • fizyką kwantową i atomową,
 • elektroniką
 • informatyką
 • mechaniką
 • matematyką 
 • budownictwem

 

Przedmiotami kierunkowymi, które prawdopodobnie napotkasz na swojej edukacyjnej drodze, będą między innymi: mechatronika systemów energetycznych, projektowanie wspomagane komputerowo, modelowanie i symulacja systemów mechatronicznych, mechatronika stosowana. Te obcobrzmiące wyrazy mogą stać się twoją codziennością, więc nie wahaj się dłużej i aplikuj na ten kierunek.

 

5. Dla kogo te studia

Zastanawiasz się, czy jesteś idealnym kandydatem na studia na kierunku Mechatronika w Warszawie? Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie w dużym stopniu interesujesz się naukami technicznymi, a to dobry pierwszy krok do spróbowania swojego szczęścia na tych studiach!

Ponadto, jeśli od zawsze twoim atutem były przedmioty ścisłe z matematyką na czele, zgłębianie skomplikowanych praw fizycznych stanowiło źródło przyjemności, nie przeraża cię wizja zgłębiania kierunku uchodzącego za jeden z najtrudniejszych, chciałbyś mieć dobrze płatny zawód, to studia na kierunku Mechatronika zostały stworzone właśnie dla ciebie!

Ile trwają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Studia inżynierskie w Warszawie na kierunku Mechatronika, niezależnie od wybranej uczelni, mogą się odbywać w ramach pierwszego i drugiego stopnia.

Ta dwuetapowość stwarza studentom komfort możliwości zakończenia edukacji tuż po studiach pierwszego stopnia. Trwają one trzy i pół roku, a każdy z absolwentów zostaje wynagrodzony za ich ukończenie tytułem inżyniera.

Studia magisterskie drugiego stopnia będą trwały półtora roku i w znacznym stopniu poszerzą i wzbogacą o nowe wiadomości posiadane już kompetencje. Dlatego warto pokusić się o poświęcenie pięciu lat nauki na ukończenie obu etapów Mechatroniki, aby mieć większe szanse na znalezienie pracy.

Gdzie studiować na kierunku mechatronika w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek mechatronika w Warszawie

 • Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
 • Politechnika Warszawska

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Mechatronika w Warszawie

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie studiów na kierunku Mechatronika w Warszawie, warto, abyś dokładnie zgłębił procedury rekrutacyjne obowiązujące każdą uczelnię oraz, co najważniejsze, zapoznał się z programem oferowanym przez poszczególne uczelnie.

Obecnie Mechatronikę w Warszawie możesz podjąć na Politechnice Warszawskiej oraz na Wojskowej Akademii Technicznej. Obie te uczelnie prezentują nieco inny program studiów, jednak sylwetka absolwenta każdej z nich będzie bardzo podobna.

W związku z faktem, że Mechatronika należy do nauk technicznych, a dodatkowo zawiera w sobie niemal wszystkie odłamy nauk ścisłych, nie ulega wątpliwości, że kandydaci na studia pierwszego stopnia będą musieli udowodnić doskonałą znajomość rozszerzonych zagadnień z obszaru matematyki, fizyki oraz informatyki na egzaminie maturalnym.

 

Proces rekrutacji

Kandydaci na studia drugiego stopnia będą musieli postarać się o uzyskanie jak najlepszych ocen na świadectwie ukończenia studiów pierwszego stopnia. Naukę warto rozpocząć już dziś – popularność Mechatroniki implikuje ogromną liczbę chętnych, którzy znacznie przewyższają dostępne miejsca.

Kierunki studiów w Warszawie można podjąć zarówno stacjonarnie, jak i niestacjonarnie. Analogicznie jest z Mechatroniką. Najchętniej wybieraną opcją jest ta pierwsza, jednak studenci chcący pogodzić inne obowiązki ze zdobywaniem wyższego wykształcenia najlepiej odnajdą się na studiach niestacjonarnych.

Kiedy otrzymałeś już wyniki egzaminów maturalnych lub jesteś pewien swoich ocen z poprzedniego etapu edukacji oraz wiesz już, której z dwóch uczelni powierzysz swoją edukację, staniesz przed koniecznością wzięcia udziału w elektronicznej rejestracji kandydatów.

 

Wymagane dokumenty

Dokumentami, które z pewnością ci się przydadzą do zwieńczenia procesu rekrutacyjnego, będą: świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia wraz z ich kserokopiami, fotografia o standardowych wymiarach do dokumentów, która znajdzie się na twojej legitymacji studenckiej oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny.

zasady rekrutacji na studia

Jaka praca po studiach na kierunku Mechatronika w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Mechatronika w Warszawie

Niemal wszystkie studia techniczne dają możliwość doskonałego wykształcenia w kierunku najbardziej pożądanym przez współczesny rynek pracy. Jako że Mechatronika należy do prestiżowego grona tych kierunków, każdy z absolwentów będzie miał umożliwiony bardzo dobry start w przyszłą karierę zawodową.

Wybór nie będzie prosty ze względu na interdyscyplinarność Mechatroniki i liczne grono placówek, w których będziesz mógł wykorzystać zagwarantowane przez studia kompetencje. Z otwartymi ramionami przyjmą cię niemal wszystkie międzynarodowe korporacje, zajmujące się branżą elektroniczną.

Jako absolwent Mechatroniki w Warszawie, będziesz mógł również liczyć na zatrudnienie w branżach związanych z szeroko pojętym transportem. Przemysł motoryzacyjny, lotniczy oraz morski dadzą ci doskonałą możliwość doskonalenia umiejętności technicznych podczas pracy przy budowie, konserwacji i naprawie silników mechanicznych.

 

Dzięki wiedzy z obszaru IT, którą zgłębisz podczas zajęć  na studiach, będziesz mógł zająć się pracą dla firm zajmujących się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem interfejsu w zależności od potrzeb klienta, pisaniem programów i aplikacji użytkowych w najpopularniejszych językach programowania, a także programowaniem maszyn i robotów.

 

 

Dla najbardziej przedsiębiorczych i posiadających zacięcie biznesowe, otworzy się możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej, funkcjonującej w obszarach ściśle związanych z szeroko pojętą elektroniką, robotyką, informatyką, czy programowaniem.

Uświadczysz pełnej dowolności w wyborze miejsca przyszłego zatrudnienia i jako jeden z nielicznych pracowników będziesz miał to szczęście, że pracodawcy będą zabiegać o twoją uwagę, a nie odwrotnie.

Studia na kierunku mechatronika Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Odpowiadając na potrzeby maturzystów, dążących do jak najszybszego usamodzielnienia się i podjęcia pracy zawodowej równolegle ze zgłębianiem treści programowej wybranego kierunku na studiach, niektóre uczelnie w Warszawie oferują możliwość podjęcia Mechatroniki w trybie niestacjonarnym.

Studenci biorący udział w procesie edukacyjnym o zaocznym charakterze, są zobowiązani do uczestnictwa w weekendowych zjazdach, odbywających się zgodnie z terminarzem ustalonym przez daną uczelnię. Nauka w trybie zaocznym może przybierać formę całodziennych lub wieczorowych zajęć i wykładów, odbywających się od piątku do niedzieli.

dowiedz się więcej na temat kierunku mechatronika studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym wiąże się z obowiązkiem uiszczania opłat za każdy semestr, rok lub wszystkie lata akademickie jednorazowo. W zależności od wybranej uczelni oraz liczby rat, na które zostanie rozłożona płatność, koszt studiowania Mechatroniki może się różnić. Aby zdobyć szczegółowe informację w tej kwestii oraz zapoznać się z ewentualnymi zniżkami i promocjami, należy odwiedzić stronę internetową wybranego ośrodka akademickiego w Warszawie.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku mechatronika - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Mechatronika w Warszawie

Studia na kierunku Mechatronika w Warszawie od początku istnienia cieszyły się nienaganną opinią studentów. Fakt ten potwierdza wypowiedź Moniki, studentki trzeciego roku tego kierunku:

„Od zawsze byłam wielką miłośniczką przedmiotów ścisłych, a ponieważ największe zapotrzebowanie rynku pracy jest właśnie na absolwentów studiów technicznych, nie wyobrażałam sobie skierować swoich kroków nigdzie indziej, jak tylko na taki kierunek. Ostatecznie zdecydowałam się na Mechatronikę i chociaż momentami bywało trudno, nie żałuję dokonanego wyboru.”

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)