Położnictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Komentarze (0)

Położnictwo w Warszawie – uczelnie publiczne

Studia w Warszawie na kierunku położnictwo można podjąć na 1 uczelni publicznej: Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu). Studia stacjonarne są bezpłatne, z kolei studnia niestacjonarne są płatne.

Położnictwo studia - uczelnie publiczne (państwowe) w Warszawie

  • Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

1. Warszawski Uniwersytet Medyczny (Wydział Nauk o Zdrowiu)

Kierunek studiów Położnictwo będący propozycją Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata położnictwa, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra położnictwa.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

  • stacjonarnym (studia bezpłatne, limit miejsc: 144 osoby) 
  • niestacjonarne 

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu nauk medycznych, a także lubisz kontakt z drugim człowiekiem i chcesz pomagać kobietom w czasie porodu, to kierunek studiów Położnictwo może być dla ciebie ciekawą propozycją.

Decydując się na kierunek studiów Położnictwo, zdobędziesz szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych. Jako student będziesz mieć również okazję do poznania ludzkiej anatomii i fizjologii, a także dowiesz się, jak przebiega rozwój płodu od poczęcia do narodzin. W czasie zajęć praktycznych będziesz mieć także okazję do pracy z ciężarnymi kobietami i dowiesz się m.in. jak opiekować się noworodkiem oraz jak przekazać taką wiedzę świeżo upieczonym rodzicom.

W programie studiów na kierunku Położnictwo możemy znaleźć wiele różnych przedmiotów teoretycznych, jak i praktycznych, które mają na celu przygotowanie, jak najlepszych specjalistów w dziedzinie położnictwa. Niektóre z zajęć to m.in. fizjologia, podstawy psychologii, podstawy opieki położniczej, ginekologia i położnictwo, język obcy oraz prowadzenie porodu. W planie przewidziano również czas na zrealizowanie praktyk zawodowych pod okiem doświadczonych położnych.

Po ukończeniu studiów na kierunku Położnictwo w Warszawie jako absolwent możesz podjąć zatrudnienie m.in. w szpitalach, oddziałach położniczych lub patologii ciąży, szkołach rodzenia lub w klinikach. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do poprowadzenia własnej praktyki położniczej.

Dowiedz się więcej 

Sprawdź

Studia w Warszawie

Studia medyczne w Warszawie

Studia medyczne

WSZYSTKO O KIERUNKU POŁOŻNICTWO - WARSZAWA

Komentarze (0)