Położnictwo - Warszawa

Położnictwo - Warszawa

Położnictwo - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

położnictwo

Odkryj położnictwo w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Położnictwo studia Warszawa | woj. mazowieckie

Statystyki pokazują, że na przestrzeni kilku ostatnich lat, wskaźnik urodzeń w Polsce dosyć znacząco się podniósł. Z pewnością jest to spowodowane wszelkimi gratyfikacjami finansowymi ze strony rządu dla wielodzietnych rodzin oraz polepszającą się ogólną sytuacją gospodarczą naszego kraju.

W związku z powyższym nieustannie rośnie liczba oddziałów ginekologicznych i położniczych, a wraz z nimi zapotrzebowanie na grono położnych, zdolnych do prawidłowego przeprowadzenia nawet najbardziej złożonych akcji porodowych oraz podjęcia opieki nad noworodkiem w pierwszych chwilach życia.

Wielu przyszłych studentów zainteresowanych naukami medycznymi, postanawia podjąć studia na kierunku Położnictwo. Jest to jeden z najpopularniejszych medycznych studiów w Warszawie, w związku z czym klika tamtejszych uczelni zdecydowało się na poszerzenie repertuaru oferowanych programów studiów o Położnictwo.

 

Czego nauczysz się na studiach

Pielęgniarstwo to nie tylko nauka kierunkowej wiedzy o życiu płodowym, funkcjonowaniu kobiet w okresie ciąży, prawidłowej opiece nad nowonarodzonym dzieckiem oraz rozwoju noworodka w pierwszych miesiącach życia. To również zgłębienie szeregu innych nauk medycznych, dzięki którym przyszli absolwenci będą mogli pochwalić się interdyscyplinarną, medyczną wiedzą, która pozwoli im na pełnienie przyszłej roli zawodowej w najbardziej odpowiedzialny i fachowy z możliwych sposobów.

 

Dla kogo te studia

Jesteś zorientowany na zgłębianie nauk medycznych, a przyszła praca zawodowa musi być z nimi koniecznie związana? Fascynuje się rozwój noworodków oraz funkcjonowanie kobiet w okresie ciąży? Przedmioty przyrodnicze są twoim konikiem i jesteś pewien, że uzyskasz z nich wysoki wynik maturalny? Lubisz kontakt z drugim człowiekiem, a niesienie pomocy to jedna z twoich ulubionych czynności?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco przynajmniej na jedno z tych pytań, to studia na kierunku Położnictwo z pewnością okażą się najlepszym z możliwych wyborów!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK POŁOŻNICTWO

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Położnictwo w Warszawie

Żeby dostać się na studia medyczne na kierunku Położnictwo w Warszawie, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: biologia, fizyka, chemia. Warto mieć na względzie fakt, że procedury rekrutacyjne najpewniej będą się nieco różnić w zależności od wyboru miejsca ich podjęcia, a także być predysponowane przez bieżące ustalenia władz Szkolnictwa Wyższego.

Należy również pamiętać, aby do nauki do matury podejść bardzo na poważnie, gdyż Położnictwo jest jednym z chętniej wybieranych kierunków medycznych w Warszawie – konkurencja będzie na tyle duża, że grono studentów zasilą tylko najlepsi!

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku Położnictwo w Warszawie

Ciągle zadajesz sobie pytanie, jak właściwie wyglądają studia na kierunku Pielęgniarstwo w Warszawie, ale nie umiesz na nie odpowiedzieć? Zrobię to za ciebie! Rozważania zacznijmy od uświadomienia sobie, że program studiów może być różny w zależności od wybranej uczelni w Warszawie. Dlatego ważne jest, aby często śledzić ustalenia władz poszczególnych uczelni i stamtąd zasięgać niezbędnych informacji.

Jako że Pielęgniarstwo należy do kanonu nauk medycznych, podstawą do zgłębiania specjalistycznej wiedzy kierunkowej będą przedmioty przyrodnicze, których podstawy wyniosłeś z poprzednich etapów edukacji. Na początku przygody z opisywanym kierunkiem pogłębisz posiadaną już wiedzę i umiejętności.

 

Program studiów

Pielęgniarstwo to sprawne poruszanie się między różnymi odłamami medycyny. Aby być skutecznym pracownikiem, zdolnym do niesienia oczekiwanej przez pacjentki pomocy, będziesz musiał przygotować się na zgłębienie wiedzy z niemal wszystkich dziedzin tej skomplikowanej nauki.

Poznasz podstawy ludzkiej fizjologii i anatomii, ze szczególnym zwróceniem uwagi na funkcjonowanie organizmu noworodków i małych dzieci. Wiedza o prawidłowych procesach rozwojowych noworodka pozwoli ci na wstępne zdiagnozowanie ewentualnych dolegliwości oraz skierowanie do lekarza o danej specjalizacji.

Dowiesz się nieco o zabiegach pielęgnacyjnych, które należy wykonywać przy noworodku oraz samym sposobie ich przeprowadzania, aby zapobiec uszkodzeniu nieukształtowanych części jego ciała.

Podstawy psychologii pozwolą ci na podejmowanie skutecznej współpracy z rodzicami dzieci, nawet najbardziej wymagającymi i kapryśnymi.

 

Sprawdź na w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

POŁOŻNICTWO WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

POŁOŻNICTWO WARSZAWA STUDIA ZAOCZNE

 

położnictwo studia warszawa

 

Ile trwają studia na kierunku Położnictwo w Warszawie

Czas trwania poszczególnych kierunków studiów ustalany jest zazwyczaj odgórnie przez Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego. W przypadku Położnictwa na dowolnie wybranej uczelni w Warszawie, czas ten będzie wynosił trzy lata i zostanie zwieńczony uzyskaniem przez absolwenta tytułu licencjata.

Studia magisterskie na kierunku Położnictwo będą trwały dwa lata i udoskonalą posiadane przez ciebie kompetencje oraz wzbogacą o nowe. Warto pokusić się o wykonanie dodatkowych kursów dokształcających po studiach.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Położnictwo w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie, w zależności od osobistych oczekiwań i preferencji, można zazwyczaj podjąć na przynajmniej kilku tamtejszych uczelniach. Podobnie jest z Położnictwem. Dlatego jedną z najistotniejszych kwestii, nad którą należy się zastanowić tuż przed rekrutacją na ten kierunek, jest wybór uczelni, która zdecydowała się na poszerzenie oferowanego repertuaru kierunków o Położnictwo.

Kiedy jesteś już pewien co do miejsca w Warszawie, w którym chciałbyś podjąć naukę, pozostaje ci już tylko zapoznanie się z procedurami rekrutacyjnymi ustalonymi zarówno przez władze uczelni, jak i Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego.

Studia medyczne w Warszawie, do których należy między innymi Położnictwo, wymagają od przyszłego kandydata na studia pierwszego stopnia dobrego przygotowania z zakresu nauk przyrodniczych takich, jak biologia, chemia oraz fizyka, czego dowodem powinien być wysoki wynik uzyskany na egzaminie dojrzałości.

 

Proces rekrutacji

Biletem wstępu na uczelnie w Warszawie, które oferują kierunki medyczne, może okazać się osiągnięcie wysokiego wyniku z ogólnopolskich olimpiad z przedmiotów przyrodniczych.

Kandydaci na studia drugiego stopnia zmierzą się z koniecznością wzięcia udziału w konkursie dyplomów ukończenia studiów licencjackich na innym kierunku medycznym lub pokrewnym. Warto postarać się o jak najlepsze oceny, gdyż chętnych z pewnością nie będzie brakować.

Kiedy już upewnisz się, że osiągnięte wyniki na egzaminie maturalnym lub oceny z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia dadzą ci realne szanse na ujrzenie swojego nazwiska na liście szczęśliwców, którzy już w październiku rozpoczną studia na kierunku Położnictwo w Warszawie, przystąpisz do elektronicznej rejestracji kandydatów.

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji w kwestii dostania się na Położnictwo na wybranej warszawskiej uczelni, pozostanie ci już tylko skompletowanie pliku potrzebnych dokumentów i dostarczenie ich do dziekanatu danej uczelni. Przyda ci się kserokopia świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografia o wymiarach 35X45mm oraz formularz z twoimi danymi osobowymi.

zasady rekrutacji na studia

 

położnictwo warszawa studia

 

Jaka praca po studiach na kierunku Położnictwo w Warszawie

Coraz poważniej myślisz o podjęciu studiów na kierunku Położnictwo w Warszawie i chciałbyś dowiedzieć się, jakie możliwości zawodowe będą na ciebie czekać po ich ukończeniu? Wobec tego dokładnie zapoznaj się z zamieszczoną poniżej treścią.

Pierwszym skojarzeniem ze słowem „położna” lub „położnik” będzie „szpital”. I tam właśnie najwięcej absolwentów kieruje swoje kroki tuż po ukończeniu studiów. Praca w szpitalu na oddziale położniczym jest jednym z najbardziej oczywistych wyborów, ale jednocześnie dających ogromne pole manewru w zakresie samorozwoju – poprzez kontakt z różnymi pacjentkami będziesz nabierać wprawy w kontaktach międzyludzkich, dzięki czemu świadczona przez ciebie opieka będzie coraz lepsza.

Absolwenci studiów na kierunku Położnictwo będą mile widziani również w punkcie pobrań krwi. Chociaż profesja ta nieco mija się z kierunkiem kształcenia, to dzięki gruntownemu, szerokiemu przygotowaniu medycznemu, jakie otrzymasz na studiach, doskonale sprawdzisz się w pełnionej roli zawodowej w tych placówkach medycznych.

W związku z tym, że położnictwo jest ściśle związane z ginekologią, bez trudu znajdziesz zatrudnienie w gabinetach ginekologicznych na stanowisku asystentki lub asystenta lekarza. Jeśli chciałbyś zająć się pacjentami podczas mniej bezpośredniego, w ujęciu medycznym, kontaktu, będziesz mógł zająć się czuwaniem nad zapisami podczas pracy w rejestracji w przychodniach i gabinetach.

Położnictwo to również pomoc w opiece nad noworodkiem dla świeżo upieczonych rodziców. W ramach tego stwierdzenia będziesz mógł świadczyć usługi położnicze w ramach prywatnych wizyt domowych, podczas których nauczysz rodziców prawidłowego karmienia, mycia i ubierania dziecka, aby nie wyrządzić mu krzywdy.

Jak sam widzisz, praca, którą będziesz mógł podjąć po ukończeniu studiów na kierunku Położnictwo w Warszawie, nie ograniczy się jedynie do czterech ścian szpitala z oddziałem ginekologicznym i położniczym.

Obszar kreślony przez twoje wszechstronne wykształcenie, zapewnione przez studia na opisywanym kierunku, zagwarantuje ci możliwość dokonania najlepszego dla siebie zawodowego wyboru.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Położnictwo w Warszawie

Zanim zdecydujesz się na jakiekolwiek studia w Warszawie, warto, abyś zasięgnął opinii studentów. Położnictwo w Warszawie cieszy się dobrą renomą, o czym świadczy wypowiedź jednego z absolwentów.

 

Michał, absolwent studiów na kierunku Położnictwo w Warszawie, mówi:

„Przed moją aplikacją na studia, rodzina ciągle mi powtarzała, że to kierunek dla kobiet. Chcąc udowodnić im swoje racje, coraz bardziej utwierdzałem się w tym, że chcę iść właśnie na takie studia. Lubię przedmioty przyrodnicze i osiągnąłem z nich wysoki wynik na maturze, co ułatwiło mi dostanie się na Położnictwo. Dzisiaj pracuję w zawodzie i bardzo się cieszę, że nie poszedłem za głosem najbliższych.”

KIERUNKI MEDYCZNE W WARSZAWIE

Rozwiń

 #MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)