Socjologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Socjologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Komentarze (0)

Socjologia studia prywatne w Warszawie - uczelnie niepubliczne

Studia w Warszawie na kierunku socjologia można podjąć na 2 uczelniach prywatnych - niepublicznych:

Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, Collegium Civitas w Warszawie. Studia stacjonarne i niestacjonarne w uczelniach prywatnych są płatne.

 

1. Collegium Civitas

Kierunek studiów Socjologia będący propozycją Collegium Civitas w Warszawie realizowany jest w systemie dwustopniowym. Jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata, a następnie są to dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym 
 • niestacjonarnym  

Socjologia jest świetną opcją dla osób, które interesują się zagadnieniami z zakresu historii przemian społecznych, a także tych aktualnie zachodzących oraz psychologii. Dlatego, jeśli nie masz problemów z przedmiotami ścisłymi oraz społecznymi, to ten kierunek studiów może być właśnie dla ciebie. W ofercie Collegium Civitas możemy znaleźć wiele specjalności, dzięki którym każdy ze studentów może znaleźć coś dla siebie, są to m.in.:

 • marketing, reklama i nowe media,
 • psychologia społeczna,
 • analityk i design internetowy,
 • socjologia,
 • kryminologia,
 • socjologia,
 • komunikacja zintegrowana - reklama, public relations, branding,
 • nowe media,
 • marketing idei,
 • komunikacja w promocji zdrowia,
 • kultura organizacji i zarządzanie zmianą,
 • psychologia społeczna w społeczeństwie ryzyka,
 • społeczeństwo cyfrowe – badania i innowacje.

Decydując się na kierunek studiów Socjologia, będziesz mieć szansę do rozwijania się w zakresie wybranej przez ciebie specjalności, a także ekonomii i psychologii. Podczas studiów dowiesz się m.in. jak prowadzić badania naukowe i statystyczne, a także jak sprawdzić i jakie mogą być czynniki zachodzących zmian społecznych. Poza przedmiotami terkotanymi będziesz mieć szansę do sprawdzenia swojej wiedzy w czasie zajęć praktycznych.

Przedmioty, jakie możemy znaleźć w programie studiów na kierunku Socjologia, najczęściej uzależnione są od wybranej specjalności przez studenta. Do ogólnych możemy zaliczyć m.in. polityka społeczna, historia socjologii, socjologia rodziny, socjologia kultury, język obcy, a także psychologia. Jako student będziesz również zobowiązany do zaliczenia praktyk zawodowych, które sprawdzają umiejętności studenta w praktyce. 

Po ukończeniu studiów na kierunku Socjologia jako absolwent możesz znaleźć zatrudnienie m.in. w instytucjach badawczych, instytucjach naukowych, ośrodkach badań opinii publicznej, w mediach, prasie, a także w firmach doradztwa personalnego. Jako absolwent będziesz również świetnie przygotowany do poprowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

2. Społeczna Akademia Nauk w Warszawie

Kierunek studiów Socjologia będący propozycją Społecznej Akademii Nauk w Warszawie realizowany jest w systemie jednostopniowym jako trzyletnie studia I stopnia, które kończą się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2023/2024 studia możesz podjąć w trybie:

 • stacjonarnym 
 • niestacjonarnym  

Jeśli interesujesz się zagadnieniami z zakresu nauk społecznych, psychologii, a nawet kryminologii, a przedmioty ścisłe oraz humanistyczne nie stanowią dla ciebie większego wyzwania, to kierunek studiów Socjologia może być właśnie dla ciebie. W ofercie Społecznej Akademii Nauk w Warszawie możemy znaleźć jedną specjalnie opracowaną specjalność, dzięki której studenci mogą posiąść specjalistyczną wiedzę w obrębie tej dziedziny, jest to:

 • socjokryminologia.

Jako student na kierunku Socjologia o specjalności socjokryminologia będziesz mieć szansę do rozwijania się w zakresie nie tylko ogólnej wiedzy z zakresu socjologii i psychologii, ale także dowiesz się, czym kierują się sprawcy zbrodni, czym są najczęściej powodowane, a także jak wpływa środowisko na sprawców oraz ofiary. W trakcie studiów nauczysz się również przeprowadzać badania, a także poznasz sztukę negocjacji i mediacji, co jest niezwykle cenną wiedzą nie tylko w życiu prywatnym, ale także i zawodowym.

Zajęcia, jakie możemy znaleźć w programie na kierunku studiów Socjologia to m.in.: prawo karne, wstęp do socjologii, psychologia, kryminologia, terroryzm polityczny, język obcy,a także praca z ofiarami przestępstw. Studenci są także zobowiązani do zaliczenia praktyk zawodowych, w wybranej przez siebie instytucji.

Absolwenci kierunku studiów Socjologia mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w agencjach badania rynku, firmach szkoleniowych, ośrodkach badania opinii publicznej, administracji, a także w organizacjach pozarządowych. Mogą oni również otworzyć własną działalność gospodarczą i sprawdzić się w roli przedsiębiorcy.

Dowiedz się więcej

WSZYSTKO O KIERUNKU SOCJOLOGIA - WARSZAWA

Komentarze (0)