Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – to trudny wybór, którego dokonać musi wielu absolwentów szkół średnich. Warto przeanalizować więc odpowiednio wcześnie plusy i minusy każdego z nich, by zdecydować się na formę kształcenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

Przedstawiamy więc najważniejsze informacje na temat trybów kształcenia dostępnych w Warszawie. Stołeczne ośrodki akademickie dążą bowiem do tego, by oferty, które są przez nich przygotowane były atrakcyjne zarówno pod względem programowym, jak i organizacyjnym.

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne wciąż są jedną z najpopularniejszych form kształcenia. Studenci warszawskich uczelni chętnie wybierają je właśnie ze względu na możliwość regularnego zdobywania wiedzy podczas zajęć odbywających się od poniedziałku do piątku. Studenci kształcą się na ogół w siedzibie uczelni i mogą cieszyć się wolnymi weekendami, które wykorzystać można na relaks, spotkania ze znajomymi czy też nawet na podejmowanie pierwszych aktywności zawodowych lub uczestnictwo w praktykach i stażach.

Co więcej – studenci wybierający naukę na publicznej uczelni nie muszą martwić się o opłaty za czesne. Studia ekonomiczne w Warszawie są wtedy bezpłatne. Warto pamiętać jednak, że studenci, którzy myślą o równoległym rozwoju zawodowym, mogą mieć problem z połączeniem tych aktywności ze sobą podczas kształcenia dziennego.

Trzeba pamiętać jednak, ze studia stacjonarne na uczelniach niepublicznych nie są już jednak bezpłatne. Ich studenci muszą liczyć się z uiszczaniem opłat za czesne.

 

Studia niestacjonarne

Uczelnie w Warszawie stwarzają jednak coraz więcej możliwości nauki na studiach niestacjonarnych. Zajęcia odbywają się najczęściej podczas weekendowych zjazdów. To propozycja skierowana głównie do tych osób, które chcą pogodzić ze sobą różnorodne aktywności zawodowe. Zajęcia odbywają się wtedy od piątku/soboty do niedzieli w siedzibie uczelni.

Stołeczne ośrodki akademickie przygotowują jednak czasami propozycję nauki w trybie wieczorowym, ale od poniedziałku do piątku.  Trzeba pamiętać również, że zajęcia w trybie wieczorowym często są już organizowane w godzinach porannych lub popołudniowych.

Warto więc odpowiednio wcześnie sprawdzić, jakie formy kształcenia zaocznego proponują warszawskie szkoły wyższe. Informacje te znajdują się bezpośrednio na stronach internetowych uczelni.

O czym nie należy również zapominać po wybraniu kształcenia w trybie niestacjonarnym? Te studia w Warszawie będą odpłatne i dotyczy to zarówno uczelni publicznych, jak i niepublicznych.

 

Studia online

Studia ekonomiczne w trybie online są stosunkowo nową formą kształcenia, która wychodzi naprzeciw dynamicznie zmieniającego się świata. Studenci na co dzień mają dostęp do platform e-learningowych – tam znajdą ćwiczenia oraz wykłady, mają także udostępnione materiały dydaktyczne. Nie oznacza to jednak, że na studiach online nie ma zjazdów naukowych. Zostały one ograniczone do minimum, ale studenci muszą w kilku z nich uczestniczyć, by usystematyzować wiedzę. Studia online są również odpłatne.

Jak podjąć decyzję?

Nie należy zapominać jednak, że studia niestacjonarne są odpłatne. Uiszczanie czesnego dotyczy zarówno uczelni publicznych, jak i nie publicznych. W pierwszej kolejności warto więc przeanalizować swoją sytuację finansową i przede wszystkim na jej podstawie podjąć decyzję związaną z wyborem trybu kształcenia. Warto pamiętać również, że studia niestacjonarne pozwalają na sporą elastyczność, ale wymagają również doskonałych umiejętności organizacyjnych.

Sprawdź

Finanse i rachunkowość w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ - WARSZAWA

Komentarze (0)