Finanse i rachunkowość - Warszawa

Finanse i rachunkowość - Warszawa

Finanse i rachunkowość - Warszawa

Studia w Warszawie na kierunku

finanse i rachunkowość

Odkryj kierunek finanse i rachunkowość w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować 

Finanse i rachunkowość studia Warszawa | woj. mazowieckie

Czy wyobrażasz sobie możliwość funkcjonowania współczesnej gospodarki bez istnienia walut, cen, handlu i pieniędzy w ogóle? Pomimo faktu, że w zamierzchłej przeszłości ludzie doskonale radzili sobie bez nich, to wraz z postępem cywilizacyjnym żaden człowiek nie mógłby się na nowo przyzwyczaić do starodawnych systemów płatniczych. Całe szczęście nie ma takiej potrzeby.

Pieniądz rządzi naszym światem. Od najmłodszych lat wpajamy dzieciom, że aby być „kimś”, muszą dobrze zarabiać – zapewnienie sobie ponadprzeciętnego standardu życiowego oraz możliwość wychowania dzieci na dostatnim poziomie wymaga w naszym kraju nie lada wysiłku, któremu większość społeczeństwa nie jest w stanie sprostać.

Posiadanie znacznego majątku jest przez wielu odbierane, jako najlepszy wyznacznik wartości danej jednostki. Takie krzywdzące przekonanie wzięło się zapewne ze zwiększonej świadomości obywateli w kwestii tego, jak ważne są pieniądze w niemal każdej gospodarczej perspektywie.

Dlatego tak ważne jest wykształcenie grona kompetentnych finansistów, zdolnych do zadbania o sprawy związane z majątkiem danych przedsiębiorstw, czy nawet całego kraju. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały studia ekonomiczne w Warszawie, będące jednym z najchętniej wybieranych studiów w całej Polsce.

Kilkanaście uczelni w Warszawie proponuje przyszłym studentom podjęcie studiów administracyjnych na kierunku Finanse i rachunkowość, poprzez poszerzenie repertuaru oferowanych przez siebie kierunków.

 

Czego nauczysz się w trakcie studiów

Finanse i rachunkowość to wcale niełatwy świat pieniędzy, banków i funduszy. Zrozumienie tych zagadnień wymaga zarówno zdolności matematycznych, jak i abstrakcyjnego myślenia. Jak funkcjonują instytucje finansowe? Jak wykonać analizę gospodarczą? Między innymi na takie pytania odpowiedzi poznają studenci Finansów i rachunkowości w Warszawie.

Kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie to możliwość zrozumienia przyczyn i skutków występowania zjawisk gospodarczych na szczeblu makro i mikroekonomicznym, w warunkach tzw. gospodarki rynkowej. Kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie to szeroka paleta zagadnień, które razem tworzą spójną całość.

 

Dla kogo te studia

Chciałbyś lepiej zrozumieć procesy gospodarcze, w których główną rolę odgrywa pieniądz? Zawsze interesowałeś się finansami, a myślenie nad własnym budżetem dawało ci dużo przyjemności? Matematyka w czasach szkolnych była jednym z twoich ulubionych przedmiotów? Uczelnie w Warszawie to miejsce, gdzie chciałbyś studiować?

Związanie przyszłości z dobrze płatnym zawodem to coś, o czym marzysz? Jeśli „tak” jest twoją odpowiedzią na przynajmniej kilka pytań, to studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie mogą okazać się najlepszym z możliwych wyborów!

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE JEST KIERUNEK FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski

Kierunek finanse i rachunkowość możesz studiować na:

Wydział Nauk Ekonomicznych UW

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Nietrudno się domyślić, że najważniejszym przedmiotem w procesie kwalifikacyjnym jest matematyka. Czasami do procesów rekrutacyjnych wlicza się także inne przedmioty, takie jak: historia i geografia. Warto jednak dokładnie sprawdzić system kwalifikacji, gdyż może on się różnić w zależności od wybranej uczelni. Wymagania na kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie są niemałe, aby w trakcie nauki poradzić sobie z nie najkrótszą listą przedmiotów, na której znajdują się, między innymi: ekonomia rozwoju, zarządzania bankiem, rachunkowość zarządcza, prawo finansowe i podatkowe, prawo celne, czy optymalizacja podatkowa.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Harmonogram rekrutacji +

Każda osoba, która chce rozpocząć studia wyższe, powinna bardzo dobrze zapoznać się z harmonogramem rekrutacji. Zaczyna się ona jeszcze przed egzaminami maturalnymi i uczniowie szkół średnich mogą rejestrować swoje zgłoszenia na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Warto jednak pamiętać, że nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz liczba punktów, jakie przyszli studenci otrzymają po przeliczeniu. To od nich zależy, czy absolwenci szkół średnich znajdą się na listach osób przyjętych na studia.

Na ogół przyszli studenci dowiadują się o tym, czy zostali przyjęci na studia, jeszcze w lipcu, tuż po ogłoszeniu wyników matur. I jest to tak zwany pierwszy etap rekrutacji. Osoby, które dostały się na studia, składają odpowiednie dokumenty i mogą szczęśliwie oczekiwać na październik. Nie wszyscy chętni dostają się na wymarzony kierunek w pierwszym terminie. Studia w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość są bardzo prestiżowe, co przekłada się na ograniczoną liczbę miejsc.

Jeżeli nie dostałeś się jednak na studia w pierwszym terminie, to nic straconego. Uczelnie w Warszawie przygotowują na ogół jeszcze dodatkowy etap rekrutacji na przełomie sierpnia i oraz września. Wtedy szansę na dostanie się na wymarzone studia ma dodatkowa pula osób.

Dokumenty rekrutacyjne +

To, że dostałeś się na wymarzone studia na kierunku finanse i rachunkowość, nie oznacza, że możesz spocząć na laurach. Pamiętaj, że teraz przed tobą bardzo intensywny czas, związany z kwestiami formalnymi. Musisz bowiem dostarczyć do dziekanatu wybranej uczelni zestaw podstawowych dokumentów. To niezwykle ważne, więc nie zaniedbaj tego. Osoby, które zbagatelizują tę kwestię, zostają automatycznie skreślane z list przyjętych na studia. Jeżeli taka sytuacja będzie mieć miejsce, to nie pozostanie ci nic innego, jak wzięcie udziału w ponownym procesie rekrutacji, który odbywa się na przełomie sierpnia i września.

  • świadectwo maturalne polskiego systemu oświaty;
  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza system oświaty (jeżeli takie posiadasz);
  • aktualna fotografia;
  • różnego rodzaju umowy;
  • potwierdzenie opłat rekrutacyjnych.

Każda z uczelni dowolnie ustala trzon takich dokumentów, więc musisz szczegółowo zorientować się, które z nich dostarczyć w pierwszej kolejności. Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Opłaty rekrutacyjne +

Uiszczenie opłaty rekrutacyjnej to warunek niezbędny do tego, by móc kandydować na studia. Poszczególne uczelnie w Warszawie dowolnie ustalają taką opłatę rekrutacyjną, waha się ona na ogół w granicy od 85 do 100 zł. Studia na kierunku finanse i rachunkowość również objęte są taką obligatoryjną opłatą rekrutacyjną. Możesz jej dokonać przy pomocy płatności elektronicznych, za pośrednictwem poczty lub przelewu bankowego. Pamiętaj, by podczas składania dokumentów na studia nie zapomnieć o dostarczeniu potwierdzenia takiego przelewu. Możesz otrzymać je w placówce banku, poczty lub wygenerować za pośrednictwem platformy internetowej banku.

Przedmioty kwalifikacyjne +

Studia na kierunku finanse i rachunkowość nie należą do najłatwiejszych. Na ogół wybierają je wielbiciele nauk ścisłych, którym zależy na otrzymaniu konkretnego zawodu. Należy pamiętać, że uczelnie w Warszawie cieszą się dużą popularnością i wielu absolwentów szkół średnich to właśnie na nich chce rozpocząć swoją karierę. Drogę do tego otworzą tylko doskonałe wyniki, otrzymane podczas egzaminów dojrzałości. Przedmioty, które powinieneś zdawać na maturze, jeżeli myślisz o studiach na kierunku finanse i rachunkowość to przede wszystkim matematyka, język obcy nowożytni oraz bardzo często – WOS.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Wyniki maturalne, które uzyskają kandydaci na studia wyższe, to dopiero początek na drodze rekrutacyjnej. Otóż każda z uczelni ustala swój indywidualny przelicznik punktów maturalnych. Uwzględniane są w nim przede wszystkim przedmioty, które zdawane były przez kandydatów oraz poziom. Maturzyści mają do wyboru dwa poziomy – podstawowy oraz rozszerzony. Poziom rozszerzony zawsze punktowany jest dużo wyżej, dlatego to osoby, które zdawały wybrane przez siebie przedmioty na poziomie rozszerzonym, mają szansę na znalezienie się na listach osób przyjętych.

Olimpiady oraz konkursy +

Kandydaci na studia wyższe otrzymują także ciekawą możliwość wzięcia udziału w wybranej olimpiadzie przedmiotowej. To oczywiście propozycja wyłącznie dla ambitnych osób, jest jednak o co walczyć. Laureaci oraz finaliści tych prestiżowych konkursów znajdują się na listach osób przyjętych na studia poza kolejnością. Te prestiżowe konkursy organizowane są dla uczniów szkół średnich i mają kilka etapów. Na liście olimpiad znajdują się również mniej typowe konkursy, które sprawdzają wiedzę z już bardzo wąskich dziedzin, na przykład ekonomicznych W przypadku studiów na kierunku finanse i rachunkowość możesz rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Statystyczna;
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej;
  • Olimpiada Matematyczna;
  • Olimpiada Lingwistyki Matematycznej.

Jak wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak dokładnie wyglądają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie, musisz sobie najpierw uświadomić, że szczegółowy program studiów, jak i sposób prowadzenia zajęć oraz wykładów, będą się różnić w zależności od tego, na którą uczelnię w Warszawie się zdecydujesz.

Ogólny profil absolwenta Finansów i rachunkowości każdej warszawskiej uczelni będzie jednak bardzo podobny. Studenci poznają podstawy prawa, bankowości, ubezpieczeń, ekonometrii oraz statystyki, uprzednio solidnie wdrażając się w fundamentalne dla tego kierunku założenia matematyczne.

Pierwszym skojarzeniem dla słowa „rachunkowość”, będącego jednym z dwóch członów nazwy kierunku, o którym właśnie czytasz, dla wielu osób bez wątpienia jest „liczenie”. A ta operacja umysłowa nieodłącznie związana jest z matematyką. Dlatego też naukę na Finansach i rachunkowości w Warszawie rozpoczniesz od wykonywania skomplikowanych zadań obliczeniowych dla odpowiedniego rozgrzania twoich szarych komórek przez dalszym wysiłkiem.

W związku z tym, że czysta teoria na niewiele się zda w perspektywie podjęcia przyszłego zawodu, to każdy ze studentów Finansów i rachunkowości na jednej z uczelni w Warszawie przejdzie przez szereg zajęć praktycznych.

W ich trakcie będzie miał okazję poznać wiele specjalistycznych programów komputerowych, służących do wykonywania bardziej skomplikowanych działań na liczbach, dzięki którym jego przyszła praca będzie znacznie sprawniejsza. Nie bez znaczenia pozostanie również nauka obsługi podstawowych programów statystycznych, których działanie także zgłębisz.

Ponadto poznasz podstawy kodeksu prawnego obejmującego bankowość i szeroko rozumiane finanse państwa, wzbogacisz swoje kompetencje interpersonalne o umiejętność profesjonalnej obsługi klientów oraz dowiesz się, na czym dokładnie polega istota ubezpieczeń.

Szerokie możliwości oferowane przez współczesny rynek pracy, wynikające z kompetencji uzyskanych podczas studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie, dają szansę na odpowiednie dobranie swojej ścieżki zawodowej.

 

Ile trwają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Każdy z przyszłych studentów zastanawia się, ile czasu będzie musiał łącznie poświęcić na zdobycie kierunkowej wiedzy oraz uprawnień do wykonywania wymarzonego zawodu.

Finanse i rachunkowość pierwszego stopnia to studia licencjackie, które zgodnie z ustaleniami Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego trwają sześć semestrów, czyli trzy lata.

Dla głodnych wiedzy absolwentów studiów licencjackich, istnieje możliwość studiowania Finansów i rachunkowości w ramach trwających dwa lata studiów magisterskich.

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Zanim aplikujesz na studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie, warto, abyś wiedział nieco o samej procedurze rekrutacyjnej, wiodących dla tego kierunku przedmiotach oraz dokumentach, jakie należy dostarczyć pod sam koniec pozytywnie rozpatrzonej aplikacji.

Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić, aby uzyskać bilet wstępu na Finanse i rachunkowość w stolicy, jest decyzja co do wyboru uczelni w Warszawie, która oferuje możliwość podjęcia tych studiów. Wybór będzie spory – aż kilkanaście uczelni, zarówno publicznych jak i prywatnych zdecydowało się poszerzyć repertuar kierunków o Finanse i rachunkowość.

Warto pamiętać, że w przypadku wyboru jednej z uczelni prywatnych, kandydat będzie zobowiązany do uiszczania regularnych, cosemestralnych opłat w wysokości odgórnie ustalonej przez władze każdej z uczelni.

Proces rekrutacyjny na studia pierwszego stopnia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie rozpoczyna się od konkursu świadectw maturalnych, a konkretnie wiodących dla tego kierunku przedmiotów. Priorytetowo brane są pod uwagę: matematyka oraz język obcy nowożytny, dlatego warto postarać się o osiągnięcie jak najlepszych wyników, gdyż chętnych nie brakuje.

W przypadku aplikacji na magisterskie studia drugiego stopnia, w konkursie wezmą udział oceny uzyskane na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia.

Znacznie ułatwioną sytuacją mogą pochwalić się laureaci i finaliści ogólnopolskich konkursów przedmiotowych, gdyż furtka do podjęcia studiów na jakimkolwiek kierunku jest dla nich automatycznie szeroko otwarta.

Kiedy już przetrwasz cały proces rekrutacji oraz oczekiwanie na ostateczny werdykt władz uczelni i zobaczysz swoje nazwisko na liście szczęśliwców przyjętych na Finanse i rachunkowość w Warszawie, pozostanie ci już tylko dostarczenie do komisji rekrutacyjnej kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia, fotografii o wymiarach 35X45mm oraz rzetelnie wypełnionego formularza aplikacyjnego.

 

Jaka praca po studiach na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie? Absolwenci, którzy szczególnie cenią sobie pracę polegającą na obsłudze nawet najbardziej wymagającego klienta, mogą znaleźć zatrudnienie w działach doradztwa podatkowego, aparacie skarbowym lub firmach konsultingowych.

Zatrudnienie będziesz mógł znaleźć wszędzie tam, gdzie praca z pieniędzmi jest na porządku dziennym. Z otwartymi ramionami przyjmą cię banki, firmy leasingowe i inne instytucje finansowe, w których będziesz miał pieczę nad ogromnymi sumami pieniędzy.

Szeroka i dobrze ugruntowana wiedza prawna, w którą zostaniesz uposażony przez studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie, pozwolą ci na podjęcie zawodu w organach kontroli państwowej.

Ponadto będziesz mógł przetestować swoje umiejętności przeprowadzania skomplikowanych operacji na pieniądzach w biurach rachunkowych, firmach audytorskich oraz międzynarodowych korporacjach, których zapotrzebowanie na absolwentów Finansów i rachunkowości jest równie duże.

Jeśli marzy ci się własna, dobrze prosperująca firma, będziesz mógł założyć własną działalność gospodarczą, której funkcjonowanie oprzesz na dowolnym odgałęzieniu branży z pogranicza zainteresowania studiowanego kierunku.

 

Jakie opinie mają studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Warszawie?

Podjęcie decyzji o wyborze kierunku kształcenia już jest dużym sukcesem i krokiem ku naszej przyszłości, lecz kandydaci na studia muszą zmierzyć się z jeszcze jedną niewiadomą: gdzie studiować?

Jakie ma kierunek Finanse i rachunkowość w Warszawie opinie?

„Chyba każdy kto chce studiować Finanse i rachunkowość, chciałby studiować ten kierunek w Warszawie. Tutaj znajdują się wszystkie instytucje, banki i firmy. Studia w Warszawie to także dobry start w karierę zawodową.”

KIERUNKI EKONOMICZNE I ADMINISTRACYJNE W WARSZAWIE

economics
Rozwiń

 # MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość - wszystko co musisz wiedzieć

Studia ekonomiczne w Warszawie

Jakie są kierunki ekonomiczne w Warszawie

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (3)

DoradcaOnlineVistula odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

Witam! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym Doradcą Online. Chętnie odpowiem na wszystkie nurtujące pytania dotyczące studiowania na naszej uczelni. Zachęcam do podjęcia dyskusji. Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula

Ela W odpowiedzi do: DoradcaOnlineVistula odpowiedz

Czy ten kierunek jest też w trybie zaocznym?

DoradcaOnlineVistula W odpowiedzi do: Ela odpowiedz

Witaj, Ela! Studia na kierunku Finanse i Rachunkowość są prowadzone w trzech trybach - stacjonarnym (dziennym), niestacjonarnym (zaocznym) oraz w trybie online. Czy jesteś zainteresowana tym kierunkiem? Pozdrawiam, Daria, Doradca Online, Akademia Finansów i Biznesu Vistula