Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Każdy wie, że wnętrze jest najważniejsze. Być może dlatego Architektura wnętrz w Poznaniu staje się coraz popularniejszym kierunkiem studiów. Do nauki przyciąga także fascynujące połączenie dziedzin, dzięki czemu każdy może zostać specjalistą wyposażonym w techniczną wiedzę i zmysł estetyczny.

Osoby zastanawiające się nad podjęciem studiów w Poznaniu mogą być spokojne, gdyż miejsc do nauki jest co najmniej kilka. Architekturę wnętrz w stolicy Wielkopolski oferują zarówno uczelnie publiczne, jak i niepubliczne szkoły wyższe. Jest zatem z czego wybierać.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Najważniejszym celem kształcenia jest pozyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie świadomego i odpowiedzialnego kształtowania najbliższego otoczenia człowieka. Brzmi enigmatycznie? Kształtowanie najbliższego otoczenia człowieka to pojęcie niezwykle szerokie, złożone z wielu elementów. I takie właśnie jest wykształcenie, które można zdobyć na studiach architektonicznych.

Zacznijmy od tego, że programy kształcenia realizowane na Architekturze wnętrz są dość pojemne. Można w nich odnaleźć przedmioty związane z rysunkiem, malarstwem i rzeźbą, konstrukcjami budowlanymi, ergonomią, czy oświetleniem. Co zrozumiałe, w żadnym harmonogramie nie może zabraknąć zajęć, których tematem jest projektowanie- mebli, wystaw, czy właśnie architektury wnętrz.

Osoby studiujące w Poznaniu otrzymują zwykle wybór specjalności. Może to być sztandarowa Architektura wnętrz, lecz również Projektowanie wystaw, czy Projektowanie wnętrz.

Atutem kierunku jest to, że wraz z pozyskanym wykształceniem może przyjść konkretny zawód.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Lista umiejętności, jakie nabywane są podczas studiów jest niezwykle długa. Studenci rozwijają się w każdym elemencie składowym, czyli od rysunku, przez oświetlenie, po projektowanie mebli.

Próbując wymienić choć kilka pozycji z długiej listy, możemy zacząć od tego, że studenci Architektury wnętrz nabywają umiejętności kreacji i dokonywania syntezy rysunkowej, interpretowania zjawisk plastycznych, aranżacji przestrzeni i formy, konstruowania wizualizacji przestrzennych.

Ponadto, rozwijają umiejętności w zakresie dobierania odpowiednich struktur i rozwiązań technicznych, posługiwania się światłem, wykonywania prac projektowych.

Architektura wnętrz to dyscyplina złożona, w której nie ma zagadnień nieistotnych, czy też mniej ważnych. Każda część, która składa się na tę dziedzinę jest bardzo ważna.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Studia architektoniczniczne w Poznaniu na kierunku Architektura wnętrz to studia praktyczne, a więc każdy student otrzymuje możliwość przygotowania się do wykonywania konkretnego zawodu. Z dyplomem w kieszeni absolwenci mogą podjąć pracę w zespołach projektowych, pracowniach architektonicznych, czy instytucjach kultury.

Nabyte w wyniku bogatego programu studiów kompetencje umożliwiają zatrudnienie w wielu instytucjach związanych z działalnością w obrębie przestrzeni publicznej, czy miejskiej, a więc mogą zająć się tworzeniem tzw. małej architektury, wnętrz ulic i placów, czy też oddać się działalności konserwatorskiej.

Sprawdź

Kierunki studiów w Poznaniu

 

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - POZNAŃ

Komentarze (0)