Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Komentarze (0)

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Komentarze (0)
Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Architektura wnętrz w Poznaniu?

Architekturę wnętrz można studiować w Poznaniu w różnych miejscach, uczelniach o odmiennych profilach. Co za tym idzie, można uczyć się w dowolnie wybranej formie, jak również w wybranej specjalności.

Architektura wnętrz należy do tych kierunków, które przekazują specjalistyczną wiedzę i jasno określone umiejętności. Ich połączenie ma dać studentom niezbędny fundament do wykonywania późniejszych obowiązków zawodowych.

Kto najczęściej wybiera ten kierunek? Osoby o sprecyzowanych planach; osoby, które pragną zrealizować założony cel i z tej świadomości czerpią energię do wytężonej nauki.

 

Komu studia na kierunku Architektura wnętrz przyniosą najwięcej satysfakcji?

Na studia powinniśmy iść po to, aby rozwijać zainteresowania, pogłębiać wiedzę na ulubiony temat, a także próbować przekuć pasję w życiową drogę. Owszem, można studiować bez konkretnego celu, ale zachodzi ryzyko, iż w pewnym momencie zabraknie sił do kontynuacji kształcenia. Architektura wnętrz to studia z pomysłem, a także studia dla tych, którzy ten pomysł mają.

Studia przynoszą satysfakcję wtedy, kiedy zostały wybrane świadomie i bez przymusu. Omawiany przez nas kierunek należy do tych, których nie da się podjąć przez przypadek, gdyż bez chęci, pasji i marzeń niemożliwe jest nawet przejście przez rekrutacyjne sito.

 

Sylwetka studenta Architektury wnętrz.

Studenci każdego kierunku powinni charakteryzować się chęcią do nauki i energią do zdobywania wiedzy. Ale studenci Architektury wnętrz wyróżniają się również potrzebą tworzenia, realizowania projektów, zmieniania czegoś, co szare, nudne i bezużyteczne.

Studenci Architektury wnętrz w Poznaniu otrzymują program nauczania, którego celem jest jak najlepsze przygotowanie do działalności twórczej. Dlatego uzyskują wiedzę humanistyczną w zakresie historii architektury, sztuki i kultury, wiedzę dotyczącą adaptacji i modernizacji wnętrz, wiedzę z zakresu metod i technik projektowych. Uczą się poruszać w obszarze złożonych zależności między kulturowym i przestrzennym kontekstem architektonicznym, wnikliwie obserwować przestrzeń, samodzielnie poszukiwać inspiracji, a potem dobierać i dostosowywać znane technologie do realizować własnych projektów.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Architektura wnętrz?

Zawody związane z Architekturą wnętrz zyskują na znaczeniu. Jednym z powodów są zmiany, jakie zachodzą w nas samych. Nie chcemy już mieszkać w mieszkaniach pozbawionych indywidualnego charakteru, bez wyrazu. Nie chcemy pracować w miejscach nieprzyjaznych, nieprzystosowanych do naszych potrzeb. Nie chcemy oglądać zwykłej, pustej szarości i przebywać w miejscach, które odstraszają swoim wyglądem.

Architektura wnętrz to kierunek pozwalający realizować własne pomysły. Pozwala myśleć i działać samodzielnie. To kierunek dla tych, którzy nie chcą zamykać się w przestarzałych ramach. To kierunek dla osób z otwartymi umysłami, wieloma pomysłami. To kierunek dla tych, które pragną coś zmieniać, nie tylko w swoim najbliższym otoczeniu.

Sprawdź

Studia architektoniczne w Poznaniu

Studia architektoniczne

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA WNĘTRZ - POZNAŃ

Komentarze (0)