Dlaczego warto iść na studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu?

Dietetyka w Poznaniu to dziedzina ciesząca się rosnącą popularnością. Coraz większą uwagę przywiązujemy do sposobu odżywiania, czytamy skład kupowanych produktów spożywczych, liczymy kalorie i wreszcie odżywianie łączymy ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Coraz częściej również zwracamy się o pomoc do wykwalifikowanych dietetyków. I między innymi dlatego zainteresowanie Dietetyką jako kierunkiem studiów rośnie z każdym rokiem.

Dietetyka na stałe zagościła w katalogach dydaktycznych i to nie tylko medycznych uczelni. Można ją odnaleźć w uczelniach publicznych i niepublicznych, o różnych profilach kształcenia. Przykładem może być Poznań. W mieście tym uczelni oferujących ten kierunek jest co najmniej kilka, zatem wybór jest całkiem spory.

Dietetyka jest chętnie wybierana przez młodych ludzi nie tylko z powodu zmian, jakie zachodzą w społeczeństwie. Studia medyczne to najlepsza i jedyna droga do konkretnego i ciekawego zawodu.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Co wydaje się zrozumiałe nadrzędnym celem kształcenia jest pozyskanie solidnej i dogłębnej wiedzy z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego oraz wiedzy na temat technologii przygotowywania potraw. Wykształcenie wydaje się mieć bardzo szeroki zakres, ponieważ studenci poznają nie tylko zagadnienia związane z naukami o zdrowiu, lecz także chemią, etyką, czy prawem.

Programy kształcenia są bardzo bogate i każdy student musi przygotować się na intensywną naukę. W harmonogramach odnajdziemy przedmioty dotyczące anatomii, fizjologii, chemii żywności, genetyki, mikrobiologii. Oprócz tego, znajdziemy zagadnienia związane z edukacją żywieniową, analizą i oceną jakości żywności, toksykologią, czy ekonomiką w ochronie zdrowia.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Dietetyka to kierunek, który kształci specjalistów, zatem lista nabywanych umiejętności jest bardzo długa.

Studenci uczą się:

  • planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup ludności,
  • planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją,
  • oceny stanu odżywienia,
  • oceny sposobu żywienia,
  • rozpoznawania niedożywienia.

Ponadto, nabywają umiejętności w zakresie:

  • zapobiegania chorobom żywieniowo- zależnym,
  • oceny wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia,
  • kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania,
  • oceny wpływu choroby na stan odżywienia i wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Kierunek Dietetyka jest odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów przygotowanych do prowadzenia dietoterapii i poradnictwa dietetycznego, jak również nowoczesnego cateringu. Właśnie dlatego obszar wiedzy do zdobycia jest tak szeroki, a lista umiejętności do pozyskania tak długa.

Studia w Poznaniu przygotowują do pracy w placówkach ochrony zdrowia, poradniach żywieniowych, sanatoriach, ośrodkach sportowych i organizacjach konsumenckich. Absolwenci często decydują się również na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa dietetycznego.

Sprawdź

Studia medyczne w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

WSZYSTKO O KIERUNKU DIETETYKA - POZNAŃ

Komentarze (0)