Dietetyka - Poznań

Dietetyka - Poznań

Studia na kierunku dietetyka w Poznaniu możesz podjąć na 3 uczelniach publicznych oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Dietetyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
forma: stacjonarne

Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

Dietetyka +

Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu  stopień: () ,
forma:

Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu  stopień: (I)  (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne

Specjalności na kierunku dietetyka

15.03.2024

Dietetyka studia Poznań 2024 | woj. wielkopolskie

Dietetyka w Poznaniu to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) oraz 2-letnie studia II stopnia (magisterskie), których program oferuje 3 różnych specjalności. Studia można podjąć na 5 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej (zaocznej). Ceny na dietetyce w Poznaniu w 2024 r. zaczynają się od 4000 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2023/2024 wyniósł: na UP 40 punktów, na AWF 240 pkt.

Dietetyka - Poznań
Studia na kierunku dietetyka w Poznaniu
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku dietetyka w Poznaniu rozpocznie się 13 maja 2024 r. i potrwa do 9 września 2024 r. | Dietetyka Poznań - terminy rekrutacji >

Gdzie studiować dietetykę w Poznaniu

W Poznaniu dietetykę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 uczelniach publicznychAkademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz 2 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu oraz Wyższej Szkole Uni-Terra w Poznaniu.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oferuje 48 miejsc, a Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Bezpłatne nauczanie oferuje również Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UMP oraz UP. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 4000 zł.

Kierunek dietetyka - uczelnie w Poznaniu

Sprawdź

Jakie wymagania na kierunek dietetyka w Poznaniu

W procesie rekrutacji na studia w Poznaniu na kierunku dietetyka w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, chemia, fizyka i astronomia, matematyka. dietetyka poznań - przedmioty maturalne.

 

Dietetyka Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na kierunek dietetyka w rekrutacji 2024/2025 na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obowiązują wyniki z egzaminów z następujących przedmiotów maturalnych: biologia, chemia. dowiedz się więcej

Dietetyka Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – przedmioty maturalne

Na dietetykę prowadzoną przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w rekrutacji 2024/2025 obowiązują wyniki z następujących przedmiotów maturalnych: biologia, chemia, fizyka z astronomią, matematyka. dowiedz się więcej

Rekrutacja na dietetykę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Poznaniu przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku dietetyka w Poznaniu

Dietetyka to kierunek studiów, która umożliwia zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu fizjologii i procesów zachodzących w organizmie. W trakcie nauki student poznawa normy i zasady planowania żywienia. Uczestnicy zajęć nauczą się się też, jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. W programie kształcenia mogą znaleźć się przedmioty takie jak np.: metodologia badań żywieniowych, kuchnie świata, nutrigenomika czy patofizjologia kliniczna.

Osoby, które aplikują na kierunek dietetyka nauczą się układania zbilansowanych jadłospisów dopasowanych do potrzeb pacjentów. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób przygotowywać wybrane potrawy oraz obliczać ich kaloryczność i makroskładniki. Poznają również zasady rozpoznawania chorób dieto zależnych oraz wdrażania odpowiedniego leczenia u lekarzy różnych specjalizacji.

 

Poziom i tryb studiów

 

 

Uczelnie w Poznaniu - kierunek dietetyka:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Kulturze Fizycznej AWF w Poznaniu) więcej
Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu (Wydział Nauk o Zdrowiu AWF w Poznaniu) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Wydział Medyczny) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu UP w Poznaniu) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia uzależniony jest od wybranej uczelni i realizowanej specjalizacji. Efekty kształcenia mają niejako uniwersalny wymiar, ale siatka może się różnić pod względem proponowanych przedmiotów. Realizowane zajęcia umożliwią Ci zapoznanie się zarówno z zagadnieniami chemicznymi i z zakresu mikrobiologii, jak i pozwolą zrozumieć, na czym polega technologia gastronomiczna bądź epidemiologia i nadzór sanitarno-epidemiologiczny.

Zdobędziesz wiedzę od technologii produkcji żywności do fizjologii żywienia człowieka. Studia dietetyczne skupiają się nie tylko na teoretycznych podstawach, kładą także nacisk na zajęcia praktyczne, umożliwiające zapoznanie się z pracą w laboratorium oraz klinikach zdrowia i urody.

W programie studiów na kierunku Dietetyka znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

Nabywane umiejętności

Studia na kierunku dietetyka to kierunek skupiający się na nauczaniu studentów zasad żywienia oraz wpływu diety na zdrowie człowieka. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, biochemii, mikrobiologii, psychologii żywienia oraz zdrowia publicznego. Program studiów na kierunku dietetyka obejmuje także zajęcia z zakresu żywienia klinicznego, dietetyki sportowej, dietetyki dla różnych grup wiekowych (dzieci, osoby starsze, ciężarne kobiety itp.), a także technologii żywności, żywienia zbiorowego i legislacji dotyczącej żywności.

Część zajęć to zajęcia teoretyczne, w których studenci uczą się podstawowych zasad żywienia i dietetyki, ale również nauki o organizacji opieki zdrowotnej, psychologii żywienia, i epidemiologii dietetycznej. Studenci szkolą się także w zakresie m.in. planowania diet, oceny składu ciała, przygotowania i wydawania posiłków oraz przeprowadzania edukacji żywieniowej. Ponadto uczestnicy zajęć rozwijają cenne umiejętności związane np. z komunikacją w biznesie, marketingiem czy organizacją pracy.

Absolwenci kierunku dietetyka znajdują zatrudnienie jako dietetycy, specjaliści ds. żywienia w szpitalach, klinikach, przychodniach i innych instytucjach medycznych, jak również w ośrodkach sportowych, firmach żywnościowych i cateringowych, a także w jednostkach badawczych i naukowych zajmujących się żywieniem i dietetyką. Ponadto osoby, które ukończyły ten kierunek studiów mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub kontynuować działalność w mediach np. w roli specjalisty lub doradcy.

Polecane 

 

Ile trwają studia na kierunku dietetyka w Poznaniu?

Studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

 

Jakie są specjalności na dietetyce w Poznaniu

Współczesne studia z dietetyki charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.

 

Po jakim profilu na kierunek dietetyka w Poznaniu

Bez ugruntowanej wiedzy biologicznej i chemicznej trudno wyobrazić sobie dobry start na studiach z dietetyki w Poznaniu. Dlatego też, planując te studia warto wybrać naukę w liceach ogólnokształcących na profilu biologiczno-chemicznym. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże we wchłanianiu wiedzy z anatomii i fizjologii.

Dobrym wyborem mogą być także szkoły o profilu medycznym. Uczniowie po raz pierwszy mają tam styczność z wiedzą medyczną i okołomedyczną, która obecna jest także na studiach z dietetyki.

Najbardziej uniwersalna może okazać się nauka w liceum na profilu matematyczno-fizycznym. Doświadczenie to pomoże w analizie danych i obliczeniach kalorycznych, które są podstawą pracy dietetyka.

Sprawdź

 

Czy studia na kierunku dietetyka w Poznaniu są trudne

Żywienie człowieka, choć brzmi banalnie, to tak naprawdę bardzo złożony proces. Dietetycy wiedzę na jego temat mają w jednym palcu, dzięki czemu mogą pomagać ludziom o różnych zaburzeniach żywienia. Żeby pomagać, trzeba przygotować się na szereg poświęceń na studiach. Studenci tego kierunku będą uczyć się obszernej wiedzy na temat chorób dietozależnych oraz dietoterapii.

Program obfituje także w zajęcia związane z produkcją żywności i przetwarzania surowców. Podstawą tych studiów jest jednak perfekcyjna znajomość fizjologii żywienia człowieka i anatomii. Szeroki zakres zainteresowań tej dziedziny sprawia, że kierunek ten może stanowić wyzwanie.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na dietetyce w Poznaniu

Dietetyka to studia, które wywodzą się z nauk medycznych. To sprawia, że w programie obecnych jest wiele przedmiotów ogólnych, takich jak: genetyka, psychologia, mikrobiologia. Ich nagromadzenie w pierwszym roku studiów, a także wysoki poziom egzaminów, bardzo często sprawiają kłopoty studentom.

Wśród wymagających przedmiotów studenci wymieniają często także anatomię oraz fizjologię. Są to jednak przedmioty niezbędne w pracy dietetyka, więc rzetelne przyswojenie tej wiedzy jest koniecznością. Często trudność studentom sprawiają także zajęcia z biochemii.

 

Czy studia na kierunku dietetyka w Poznaniu to studia z przyszłością

Dietetyka to zdecydowanie studia z przyszłością! Zdrowy tryb życia to pojęcie, które coraz częściej chcemy stosować w praktyce. Specjaliści z dietetyki pracują z dużym spectrum pacjentów. Najczęściej z ich pomocy korzystają ludzie, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Często dietetycy pracują jednak z pacjentami, których głównym problemem są zaburzenia żywienia. Dla nich kluczem do szczęścia jest dostosowanie odpowiedniej diety.

Ze względu na szybkie tempo życia, coraz popularniejsze stają się diety pudełkowe, w których klienci dostosowują kaloryczność do swoich potrzeb. W tych sytuacjach, to także dietetyk jest najważniejszą osobą. Odpowiednia dieta jest istotna także dla sportowców.

Sprawdź

 

Jak trudno się dostać na studia na dietetykę w Poznaniu

Choć usługi dietetyków są coraz popularniejsze, to studia te nie należą do najczęściej wybieranych przez kandydatów. Mimo to, dostanie się na dietetykę nie jest wcale takie łatwe. To przez wysoki poziom, który reprezentują kandydaci na te studia. O dostaniu się mogą myśleć przede wszystkim ci, którzy zdecydują się na zdawanie matury z biologii lub chemii. Oba te przedmioty są najważniejsze w procesie rekrutacji.

Kluczem otwierającym drzwi do dietetyki jest bardzo dobrze zdana matura. O rozpoczęciu studiów na tym kierunku mogą śmiało myśleć kandydaci, którzy są finalistami bądź laureatami olimpiad przedmiotowych z biologii, chemii lub matematyki.

Sprawdź

 

Czy na studiach na kierunku dietetyka w Poznaniu jest matematyka

Studenci dietetyki w Poznaniu nie będą mieli zajęć z matematyki. Podstawowa znajomość tej dziedziny, może się jednak czasem przydać. Elementy matematyki można spotkać w przedmiotach, które uczą studentów analizy składników odżywczych. Liczenie to nieodłączny element podczas ustalania diety dla potrzeb każdego klienta.

Rola matematyki na studiach dietetycznych nie jest tak ważna jak w przypadku studiów inżynierskich, ale rozumienie tej dziedziny niewątpliwie pomaga w odnalezieniu się na studiach. To ze względu na liczne zajęcia, które nawiązują do pochodnych dziedzin jak chemia czy fizyka.

 

Czy warto iść na Dietetykę?

Jak już wspomnieliśmy, Dietetyka jest kierunkiem, którego popularność nieustannie rośnie, a wszystko to spowodowane jest przede wszystkim zmianami, jakie zachodzą w społeczeństwie. Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z zakresu żywienia człowieka zdrowego i chorego, zasad przygotowywania potraw oraz profilaktyki chorób dietozależnych. Dietetyka to kierunek idealnie pasujący do osób zainteresowanych zdrowiem, zdrowym stylem życia, jak również świadomych tego, że prawidłowe odżywianie jest niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na nasze funkcjonowanie.

Sprawdź czy warto iść na studia

Jaka praca po dietetyce

Dietetyk to zawód, którego popularność nieustannie rośnie. Po ukończeniu tego kierunku studiów absolwent może szukać zatrudnienia na siłowniach i klubach fitness. Dietetycy potrzebni są także w firmach z branży cateringowej, gdzie niezbędna jest wiedza na temat tego, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Ukończenie dietetyki, daje też potrzebną wiedzę do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w gabinetach dietetycznych, placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach spa i wellness, sanatoriach, firmach cateringowych, zakładach żywienia zbiorowego oraz w wydawnictwach i ośrodkach naukowo-badawczych.

Czytaj dalej praca po dietetyce

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po dietetyce w Poznaniu

Usługi dietetyków stają się coraz bardziej popularne. To dzięki wzrastającej świadomości społeczeństwa, które patrzy na jedzenie i dietę przez pryzmat zdrowia. Dietetycy pomagają nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale dostosowują także dietę do indywidualnych potrzeb i trybu życia pacjenta.

Opieka dietetyka jest kluczowa między innymi u osób, które cierpią na choroby dietozależne. W ich przypadku dobrana dieta to klucz do dobrego samopoczucia. Dietetycy odnajdą pracę w szpitalach, klinikach leczenia otyłości oraz mogą prowadzić własny gabinet. Ich wiedza poszukiwana jest także w klubach sportowych i na siłowniach.

 

Ile zarabia się po Dietetyce?

Dietetyka jest kierunkiem, który od kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit. Chętnych do nauki przybywa, jak również coraz więcej ludzi korzysta z wiedzy jej absolwentów. Osoby, które ukończyły kształcenie na tym kierunku mogą pracować między innymi w: publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, zakładach dostarczających pożywienie do szpitali, zakładach żywienia zbiorowego, organizacjach konsumenckich, czy placówkach sportowych. A jak prezentują się zarobki absolwentów Dietetyki?

Średnie zarobki absolwentów Dietetyki w 2023 roku:

 • dietetyk prowadzący prywatny gabinet – 2500 - 5000 złotych
 • dietetyk w szpitalu – 3600 złotych
 • dietetyk w poradni – 3200 złotych

Jak wygląda rekrutacja na dietetykę

Wśród poznańskich uczelni publicznych dietetyka znalazła się wśród najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (ponad 300 zgłoszeń - prawie 4 osób na miejsce) oraz na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (ponad 400 zgłoszeń - 3 osoby na miejsce).

 

Ile osób na miejsce na dietetykę w Poznaniu

Dietetyka w Poznaniu należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Poznaniu. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu aplikowało 487 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się 3 kandydatów, natomiast na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu aplikowało 316 kandydatów co oznacza, że o jedno miejsce ubiegało się prawie 4 kandydatów.

 

Jakie przedmioty liczą się na dietetykę w Poznaniu

 

Planowanie studiów, to proces, który rozpoczyna się najpóźniej przy wyborze przedmiotów maturalnych. Aby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia, przy deklaracji maturalnej warto przemyśleć wybór przedmiotów rozszerzonych.

W przypadku studiów na kierunku dietetyka w Poznaniu podczas rekrutacji uwzględniana jest matematyka, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, język polski oraz język obcy. W trakcie rekrutacji obowiązkowo uwzględniane są także wyniki matury z biologii, chemii lub fizyki.

 

Jakie progi na dietetykę w Poznaniu

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na logistykę na rok 2023/2024 musieli uzyskać co najmniej: na Uniwerystecie Przyrodniczym w Poznaniu 40 punktów, na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugenisza Piaseckiego w Poznaniu 240 pkt.

czytaj dalej: 

 

Limity miejsc

Rekrutacja na poszczególne kierunki studiów odbywa się w oparciu o limit miejsc, dlatego kandydaci przyjmowani są na podstawie zdobytej w postępowaniu kwalifikacyjnym liczby punktów.

Limity miejsc na kierunku dietetyka w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu: 150
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu: 48
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: 90

*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2023/2024)

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego, a także listy rankingowe na poszczególne kierunki studiów publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie IRK lub ERK. Uczelnie samodzielnie wybierają termin, w którym udostępniają informacje dotyczące m.in. liczby punktów zdobytych przez kandydatów, a także zajmowanego przez nich miejsca.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne

Preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych może różnić się w zależności od decyzji danej szkoły wyższej. Najczęściej kandydaci dokonują tego osobiście, doręczając plik do siedziby uczelni. Czasem jednak dopuszczalne jest przekazanie dokumentów za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Termin składania dokumentów rekrutacyjnych ustalany jest indywidualnie przez daną szkołę wyższa – zazwyczaj jednak rozpoczyna się on zaraz po opublikowaniu wyników rekrutacji i trwa zaledwie kilka dni. Pamiętaj o tym, żeby nie spóźnić się! Niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może skutkować skreśleniem z listy osób, które dostały się na studia.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Poznaniu:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinowskiego w Poznaniu – lipiec 2024
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – lipiec 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

 

Gdzie warto studiować dietetykę w Poznaniu

Kandydaci na studia w Poznaniu, którzy zastanawiają się nad wyborem Dietetyki, mogą rozpocząć naukę w kilku uczelniach publicznych, o różnym profilu kształcenia. Co warto wiedzieć o uczelniach publicznych? Otóż, kierunki prowadzone w trybie stacjonarnym należą do bezpłatnych. Opłaty pobierane są za kształcenie realizowane w niestacjonarnej formie.

Dietetyka studia – uczelnie publiczne (państwowe) w Poznaniu:

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego
 • Uniwersytet Przyrodniczy
 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

Ile kosztują studia na kierunku dietetyka w Poznaniu

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku dietetyka, w roku akademickim 2023/2024, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego oferuje 48 miejsc, a Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 90 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Studia stacjonarne na kierunku dietetyka w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na deitetyce w Poznaniu? Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 4000 zł.

Sprawdź

 

Dietetyka studia Poznań - ceny 2024

 • Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – 4000 zł

*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2023/2024). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

 

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować dietetykę w Poznaniu

W Poznaniu dietetykę można studiować na 3 uczelniach publicznych oraz na 2 niepublicznych. Publiczne szkoły wyższe to: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Szkoły niepubliczne (prywatne): Wyższa Szkoła Uni-Terra w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Gdzie studiować dietetykę bezpłatnie w Poznaniu

Dietetykę w Poznaniu można studiować bezpłatnie tylko w formie stacjonarnej na: UniwersytecieMedycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Podstawą rekrutacji na uczelnie publiczne jest konkurs świadectw. 

Gdzie studiować dietetykę niestacjonarnie w Poznaniu

Studia niestacjonarne (zaoczne) na kierunku dietetyka w Poznaniu można podjąć na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Wyższej Szkole Uni-Terra w Poznaniu, a także w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Ile kosztują studia niestacjonarne na dietetyce w Poznaniu

Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych i prywatnych są płatne. Ceny za jeden rok akademicki na kierunku dietetyka w Poznaniu wynoszą około 4000 zł za pierwszy rok studiów. 

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Wszystkie studia niestacjonarne, które oferowane są przez uczelnie publiczne i niepubliczne są płatne. Wyjątek stanowią jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych. 

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Poznań studia i stopnia

Dietetyka Poznań studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Dietetyka Poznań studia stacjonarne

Dietetyka Poznań studia niestacjonarne

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dietetyka w Poznaniu

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Dietetyka w Poznaniu

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku Dietetyka w Poznaniu?

Podjęliśmy decyzję o studiowaniu Dietetyki. Ale nie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, w którym mieście chcemy ją studiować? Jakie ma kierunek Dietetyka w Poznaniu opinie?

 

Małgorzata, studentka Dietetyki, mówi:

„Jeśli chce się wykonywać jakiś zawód, to chce się wykonywać go jak najlepiej. Jeśli chcesz pracować z ludźmi i dla ludzi, to musisz być pewny swojej wiedzy i swoich umiejętności, bo bierzesz odpowiedzialność za swoje decyzje i diagnozy. Dlatego studiuję w Poznaniu. Tutaj otaczają mnie profesjonaliści z dziedziny, którą wybrałam. Tutaj zdobywam wykształcenie, którego jestem bardziej niż pewna.”

23 Uczelnie w Poznaniu

Poznań jest jednym z większych ośrodków akademickich w Polsce. Znajduje się tu osiem uczelni publicznych i aż piętnaście niepublicznych. Spośród nich przyszli studenci mogą wybrać m. in. słynny Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Politechnikę Poznańską, Uniwersytet Artystyczny, a także Akademię Muzyczną i Akademię Wychowania Fizycznego.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują poznańskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Poznaniu


 

Pozostałe uczelnie w Poznaniu na których jest kierunek DIETETYKA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia