Kto idzie na studia na kierunku ekonomia w Łodzi?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku ekonomia w Łodzi?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku ekonomia w Łodzi?

Kto idzie na studia na kierunku ekonomia w Łodzi?

Czy kierunki takie jak ekonomia w Łodzi przyniosą satysfakcję każdemu absolwentowi szkoły średniej? Mimo że cieszą się one coraz większą popularnością, warto zastanowić się jednak nad swoimi predyspozycjami czy planami zawodowymi na przyszłość. Decyzji o wyborze kierunku studiów nie należy podejmować więc zbyt pochopnie. Nie zawsze kierowanie się opinią innych czy też oczekiwaniami społecznymi pomoże także odnosić intelektualne sukcesy podczas kształcenia wyższego.

Studia ekonomiczne przyniosą zapewne dużo satysfakcji tym osobom, które nie boją się rozległych analiz, charakteryzuje je przenikliwość czy szybkość w wyszukiwaniu informacji. Nie stanowi to jednak reguły. Na początku warto przyjrzeć się wymaganiom rekrutacyjnym. One będą stanowić sporą podpowiedź dla osób, które jeszcze nie wiedzą, kto wybiera studia ekonomiczne!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przyszłych studentów ekonomii najczęściej cechują interdyscyplinarne zainteresowania. Łatwo można dostrzec, że w rekrutacji uwzględniane są przedmioty nie tylko ścisłe, lecz także te z pograniczna nauk społecznych. Maturzyści poważnie myślący o studiach ekonomicznych w Łodzi muszą więc zastanowić się, w jakich dyscyplinach czują się najlepiej. Podczas egzaminów mogą oni zdawać przykładowo: geografię, historię czy WOS. Decydujące znaczenie w procesie rekrutacji mogą mieć także wyniki otrzymane z matematyki czy języka obcego.

Jaki można więc wysnuć z tego wniosek? Studia ekonomiczne przyniosą najwięcej satysfakcji tym studentom, którzy nie tylko nie boją się wyzwań, jakie stawia królowa nauk, czyli matematyka. Kształcenie wyższe mogą ułatwić im również zainteresowania oscylujące wokół problemów gospodarczych czy politycznych.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przed przystąpieniem do rekrutacji warto sprawdzić również, jak wyglądają programy kształcenia kierunku takiego jak ekonomia. Na poszczególnych uczelniach mogą się one nieznacznie od siebie różnić, ich trzon powinien pozostać jednak bardzo podobny. Studenci podczas pierwszych semestrów kształcenia zdobywają wiedzę ogólną. Wśród przedmiotów znalazły się przykładowo:

  • podstawy zarządzania;
  • psychologia organizacji;
  • matematyka;
  • prawo pracy;
  • czy podstawy finansów.

Tych kilka przykładów pokazuje, jak interdyscyplinarny charakter ma program kształcenia studiów ekonomicznych. Największe znaczenie odgrywać będą jednak te przedmioty, które mają ścisły związek z kierunkiem. Studenci stykać się będą na co dzień z makro- i mikroekonomią, ekonometrią czy podstawami ekonomii międzynarodowej.

Przyszli licencjaci i magistrzy odbywać będą również praktyki zawodowe w trakcie trwania kształcenia, które pozwolą na praktyczne wykorzystywanie zdobywanych kwalifikacji.

 

Dlaczego studia na kierunku ekonomia są popularne?

Galopująca konsumpcja, szybka i łatwa dostępność towarów budzą współcześnie wiele emocji. Z jednej strony chcemy żyć bowiem wolniej, bardziej świadomie i wybierać wyłącznie jakościowe produkty. Z drugiej jednak nie potrafimy przeciwstawić się obowiązującym trendom, gdzie z każdej strony bombardowani jesteśmy kuszącymi propozycjami zakupów. To właśnie między innymi te tendencje wpływają na popularność studiów ekonomicznych. Ich absolwenci zdobywają rozbudowane kwalifikacje z pogranicza nauk społecznych, prawa czy zarządzania i mogą liczyć na szybki rozwój zawodowy. To niezwykle ważne z perspektywy młodych ludzi, którzy szukają propozycji kształcenia przyczyniających się do znalezienia atrakcyjnej pracy.

 

Sprawdź

Kierunki studiów w Łodzi

Studia w Łodzi

WSZYSTKO O KIERUNKU EKONOMIA - ŁÓDŹ

Komentarze (0)