Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie?
Kosmetologia - Lublin

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Kosmetologia w Lublinie?

Kosmetologia należy do obszaru nauk o zdrowiu. Nie oznacza to jednak, że można ją studiować wyłącznie w uczelniach medycznych. Rosnąca popularność tego kierunku sprawia, iż oferowany jest przez różnego typu uczelnie, zarówno publiczne jak i niepubliczne.

Kosmetologia jako kierunek studiów zawdzięcza swoją popularność zmianom, jakie zachodzą w społeczeństwie. Coraz większą uwagę zwracamy na takie pojęcia jak zdrowie, pielęgnacja, uroda. Ale Kosmetologia cieszy się zainteresowaniem również dlatego, że pozwala pozyskać umiejętności i kompetencje służące do prowadzenia własnej działalności.

Wybierając Kosmetologię w Lublinie możemy mieć pewność, że zdobędziemy solidną wiedzę i liczne umiejętności. Na dodatek nie tylko te związane z samą kosmetologią, ale również ekonomią, marketingiem i zarządzaniem.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Jak już wspomnieliśmy, Kosmetologia należy do obszaru nauk o zdrowiu. Kształcenie realizowane jest w oparciu o zagadnienia medyczne związane z profesjonalną pielęgnacją ciała ludzkiego oraz dbałością o zdrowie i urodę. Programy kształcenia bywają podzielone na grupę treści podstawowych, w której znajduje się między innymi anatomia, czy farmakologia, oraz grupę treści kierunkowych, do której należy na przykład chemia kosmetyczna, czy kosmetologia pielęgnacyjna.

Zagłębiając się w harmonogramy kształcenia możemy dostrzec, że widnieją w nich takie przedmioty jak: histologia, biologia z genetyką, wizaż i stylizacja, biochemia, chemia kosmetyczna, dermatologia, immunologia, metody spektralne w kosmetologii, receptura kosmetyczna.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Mówiąc o nabywanych podczas studiów umiejętnościach należy wyróżnić te w zakresie:

  • planowania rodzaju zabiegu kosmetycznego i stosowania kosmetyku zgodnie z rozpoznaniem,
  • wykonywania zabiegu kosmetycznego, pielęgnacyjnego i upiększającego,
  • prawidłowego odczytywania składu kosmetyku i ustalania jego zastosowania,
  • prowadzenia współpracy z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo.

 

Co zrozumiałe, lista nabywanych umiejętności jest znacznie dłuższa. Oprócz wyżej wymienionych, studenci Kosmetologii nabywają również umiejętności:

  • stosowania podstawowych technik fizjoterapeutycznych i metod kosmetycznych odnowy biologicznej,
  • wykonywania podstawowych czynności laboratoryjnych,
  • doboru metod i testów do oceny reakcji alergicznych,
  • oceny toksyczności kosmetyku w zależności od dawki i rodzaju aplikacji.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Kosmetologia jest dyscypliną, która wciąż się rozwija. Wraz z tym rozwojem rodzą się nowe możliwości absolwentów tego kierunku. W zależności od naszych zainteresowań możemy zwrócić się w stronę coraz popularniejszej podologii, wizażu, czy kosmetologii estetycznej.

Po ukończonych studiach możemy pracować w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych, laboratoriach, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych czy w szkołach kosmetycznych.

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - LUBLIN

Komentarze (0)