Kto idzie na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

Kto idzie na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji
w Warszawie?

Kierunki takie jak zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie zostały stworzone z myślą o studentach, którzy chcieliby otrzymać interdyscyplinarne wykształcenie obejmujące wiedzę i umiejętności z pogranicza dwóch potężnych nauk. Ten profil kształcenia przyniesie satysfakcję osobom, które chcą w przyszłości realizować się w różnorodnych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Przed przystąpieniem do procesu rekrutacji warto sprawdzić więc, jak wyglądać będzie program kształcenia, jakie predyspozycje mogą ułatwić kształcenie oraz które z zainteresowań wpłyną na efektywniejsze zdobywanie wiedzy. Zapraszamy do lektury!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Przyszli studenci zarządzania i inżynierii produkcji powinni sprawdzić na początku, jakie przedmioty zdawać w trakcie egzaminów maturalnych. Ich wcześniejsza znajomość pomoże wskazać również, co wymaga jeszcze nauki oraz czy w ogóle plany na studia w Warszawie zbieżne są z faktycznymi zainteresowaniami. Maturzyści zainteresowani zarządzaniem i inżynierią produkcji muszą położyć nacisk na naukę przedmiotów takich jak: biologia, chemia czy fizyka.

Zarządzanie i inżynieria produkcji to kierunek przynoszący satysfakcję osobom komunikatywnym, które nie boją się występowania w roli liderów czy pracy w grupie. Warto podkreślić jednak, że kompetencje miękkie i społeczne rozwijane będą także podczas wszystkich semestrów kształcenia. Jakie z predyspozycji mogą ułatwić akademickich start?

 • Myślenie i działanie w sposób przedsiębiorczy;
 • umiejętność sprawnego planowania i organizacji zadań;
 • łatwość w nawiązywaniu kontaktów itd.

 

Program kształcenia, realizowane przedmioty, praktyki

Przyszli studenci zarządzania i inżynierii produkcji mogą także sprawdzić, jak wyglądać będzie ich program kształcenia. Znajdują się w nim różnorodne przedmioty oscylujące zarówno wokół tematów związanych z zarządzaniem, jak i inżynierią. Co można odnaleźć więc w siatce programowej? W trakcie pierwszych semestrów nauki będą to przedmioty takie jak:

 • mikro- i makroekonomia;
 • zarządzanie;
 • matematyka;
 • prawo gospodarcze;
 • czy finanse.

Warto przyjrzeć się również przedmiotom o charakterze inżynieryjnym. Można zaliczyć do nich chociażby:

 • wprowadzenie do techniki;
 • naukę o materiałach;
 • mechanikę;
 • metrologię;
 • informatykę w projektach inżynierskich itd.

Studenci zarządzania i inżynierii produkcji uczestniczyć będą w wykładach oraz ćwiczeniach. Mogą oni także wybrać unikalne specjalności pozwalające na zdobycie wąskich kwalifikacji. Przykładowe z nich to między innymi: logistyka przedsiębiorstwa, bhp czy informatyczne systemy zarządzania. Na studentów będą czekać także praktyki, dzięki którym nauczą się, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę i kwalifikacje podczas codziennych zawodowych wyzwań.

 

Dlaczego studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji są popularne?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z kierunków studiów w Warszawie, który pomoże zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie. Dziś bowiem sama doskonała znajomość zarządzania powinna łączyć się także z innymi kompetencjami. Wtedy też jego zdobycze będą mogły zostać w pełni wykorzystane. Możliwości wykorzystywania zarządzania w inżynierii dostrzegają więc nie tylko uczelnie, lecz przede wszystkim studenci, którzy chcą zdobyć w przyszłości satysfakcjonującą pracę zgodną z profilem wykształcenia.

Ukończenie zarządzania i inżynierii produkcji może przyczynić się do znalezienia zatrudnienia nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, lecz także w instytucjach naukowych czy ośrodkach testowych. Kuszące wydają się również być stanowiska kierownicze średniego i wyższego szczebla, które czekać będą na inżynierów magistrów. Co więcej – współczesne przemiany gospodarcze sprawiają, że będą się oni mogli swoją zawodową karierę rozwijać na arenie międzynarodowej.

Sprawdź

Studia inżynierskie

Studia inżynierskie w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI - WARSZAWA

Komentarze (0)