Zarządzanie i inżynieria produkcji - Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Warszawa

Zarządzanie i inżynieria produkcji - Warszawa

Studia w Warszawie

zarządzanie i inżynieria produkcji

Odkryj zarządzanie i inżynierię produkcji w Warszawie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Zarządzanie i inżynieria produkcji studia Warszawa 2021| woj. mazowieckie

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie to studia inżynierskie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, w roku akademickim 2021/2022, Politechnika Warszawska oferuje 120 miejsc, a Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 105 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na PW oraz na uczelniach prywatnych. Ceny wahają się od 5400 zł do 8200 zł za pierwszy rok studiów.

 

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek odzwierciedlający zapotrzebowanie współczesnego rynku zatrudniania. Studia w Warszawie pozwolą zdobyć wszechstronną wiedzę z pogranicza ekonomii, zarządzania czy finansów i rachunkowości. Studenci dowiedzą się również, jak wykorzystywać ja podczas praktycznego koordynowania działań produkcyjnych.

W programie tego kierunku znalazły się więc przedmioty ściśle związane z zarządzaniem oraz naukami inżynieryjnymi. Po zakończeniu kształcenia absolwenci będą mogli rozwijać się zawodowo na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych o zróżnicowanych profilach działalności.

czytaj dalej wszystko o Zarządzanie i inżynieria produkcji - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 1,5 roku • 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 2 lata • 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Jednostka prowadząca

Zarządzanie i inżynieria produkcji +

Filia w Bełchatowie stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Zarządzanie i inżynieria produkcji stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku,
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie, które należą do kanonu nauk technicznych tak jak Zarządzanie i inżynieria produkcji, wymagają od kandydatów posiadania bardzo dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu nauk ścisłych i zdolności do logicznego myślenia.

 

W procesie rekrutacji na studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Dlatego bardzo ważne jest, żebyś dobrze przygotował się do nadchodzącego egzaminu dojrzałości i osiągnął wysokie wyniki z matematyki, fizyki, chemii, informatyki, biologii, języka obcego, gdyż są to przedmioty odgrywające główną rolę podczas procesu rekrutacji na większości uczelni w Warszawie.

Pamiętaj, że procedury związane z aplikacją mogą ulegać zmianie, więc aby nie doświadczyć rozczarowania, śledź na bieżąco aktualne ustalenia władz wybranej przez siebie uczelni lub Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów


Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Cieszące się dużum zainteresowaniem studia w Warszawie rok rocznie przyciągają wielu kandydatów, co implikuje konieczność wdrożenia przez uczelnie dosyć restrykcyjnych procedur rekrutacyjnych. Nic w tym dziwnego – każdy absolwent kierunków technicznych musi posiadać doskonałe predyspozycje i zdolności, które będą podstawą pod rozwój bardziej specjalistycznych kompetencji.

Stosunkowo nowym kierunkiem, który cieszy się ogromną popularnością, jest Zarządzanie i inżynieria produkcji. To innowacyjne połączenie nauk technicznych, ekonomicznych, matematycznych oraz z dziedziny zarządzania daje przyszłym absolwentom gwarancję wykształcenia w nich wiedzy i umiejętności pożądanych przez współczesny rynek pracy.

Konieczna do przyswojenia w trakcie nauki na Zarządzaniu i inżynierii produkcji wiedza może przyprawić o ból głowy. Bowiem kierunek ten uchodzi za jeden z wymagających, oferowanych przez uczelnie w Warszawie. Przedmiotami, na które natknie się niemal każdy student, będą: mikroekonomia, technologie informacyjne, statystyka, nauka o materiałach, mechanika, wprowadzenie do techniki, ergonomia, polityka gospodarcza oraz wiele innych, których nazwy będą jasne wyłącznie dla praktyków tego kierunku.

 

1. Na początek

Bardzo poważnie zastanawiasz się nad podjęciem studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie, ale nie wiesz do końca, jakie trudności napotkasz podczas samego procesu edukacji? Nauka na tym kierunku to często nierówna walka, której wygranie umożliwia atrakcyjną przyszłość zawodową.

Posiadane już kompetencje z dziedziny nauk ścisłych początkowo dobrze ugruntujesz, żeby móc poszerzać je o specyficzne zagadnienia kierunkowe na dalszym etapie edukacji. Blok zajęć teoretycznych, bez których niemożliwe byłoby zgłębianie praktyki, doskonale wprowadzą cię w tematykę studiów, uświadamiając tym samym, czy jest to odpowiedni kierunek dla ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają od trzech i pół roku do czterech lat. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata lub półtora roku.

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Program studiów i przedmioty

Podczas warsztatowych zajęć praktycznych będziesz miał okazję zapoznać się zarówno z planowaniem, zarządzaniem zasobami i zespołami ludzkimi, jak i procesem tworzenia różnych materiałów.

Dla pierwszego członu nazwy studiowanego kierunku szczególnie ważne będzie zgłębienie przez każdego przyszłego absolwenta kompetencji interpersonalnych, pozwalających na skuteczne zarządzanie zespołami. Podczas pracy w grupie na pozycji lidera nauczysz się kierowania zespołem w sposób najkorzystniejszy dla efektu końcowego.

Lektorat z języka angielskiego da ci podstawy do rozmyślań o międzynarodowej karierze w światowych korporacjach. Chyba nie masz już wątpliwości, że Zarządzanie i inżynieria produkcji to coś, nad czym warto się pochylić?

 

W programie studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 

4. Dla kogo te studia

Uczelnie w Warszawie, które oferują możliwość podjęcia Zarządzania i inżynierii produkcji, stawiają na wszechstronne wykształcenie przyszłych fachowców, którzy staną przed trudnym zadaniem rozwiązania wielu technicznych problemów, z którymi boryka się współczesna gospodarka.

Pomimo faktu, że Zarządzanie i inżynieria produkcji jest kierunkiem interdyscyplinarnym, a więc zataczającym bardzo szerokie koło wokół przedmiotów swojego zainteresowania, to nie będą to studia dla każdego. Jakimi cechami wobec tego powinien dysponować idealny kandydat, który ze zdobywanej wiedzy będzie czerpał ogrom satysfakcji?

Jeśli jesteś miłośnikiem przedmiotów ścisłych, a najlepszym tego odzwierciedleniem od zawsze były wysokie stopnie, fascynuje cię świat współczesnej techniki i chciałbyś być jego częścią, od zawsze chwalono twoje wszechstronne zainteresowania, które pragniesz zgłębiać podczas nauki na studiach wyższych, a ponadto marzysz o wysokich zarobkach, to studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie zostały stworzone właśnie dla ciebie!

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie, w zależności od typu studiów trwają od 3,5 roku do 4 lat (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Pomimo tego, że ustalenia władz poszczególnych uczelni w sprawie szczegółowego programu danego kierunku mogą się znacznie różnić, to jedno jest pewne – niezależnie od miejsca, któremu powierzysz pieczę nad swoją edukacją, studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie będą przebiegać dwuetapowo.

Kandydaci na studia inżynierskie pierwszego stopnia będą musieli liczyć się z koniecznością zagospodarowania trzech i pół roku na zgłębienie potrzebnej do uzyskania tytułu inżyniera.

Magisterskie studia drugiego stopnia będą trwały półtora roku lub dwa lata. Edukacja musi przebiegać w ten sposób, że suma czasu poświęconego na ukończenie obu etapów studiów, ma wynosić pięć lat.

Gdzie studiować na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

 • Politechnika Warszawska
 • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
 • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

 

Jakie przedmioty brane są pod uwagę

Studia inżynierskie w Warszawie odpowiadają zarówno na zapotrzebowanie dzisiejszego rynku pracy, jak i zainteresowanie samych studentów, chcących kształcić się w kierunku, który zagwarantuje uzyskanie wszechstronnej wiedzy technicznej.

W związku z tym, że Zarządzanie i inżynieria produkcji bazuje na naukach ścisłych, pewnie domyślasz się już, że wiodącym przedmiotem w procesie rekrutacji dla większości uczelni w Warszawie będzie matematyka. Aplikanci na studia pierwszego stopnia powinni przyłożyć szczególną wagę do zgłębienia matematycznej wiedzy odpowiednio wcześnie, aby na egzaminie maturalnym wypaść jak najlepiej – chętnych z pewnością nie będzie brakowało.

Absolwenci technicznych studiów pierwszego stopnia, którzy chcieliby dalej kształcić się na Zarządzaniu i inżynierii produkcji, powinni postarać się o uzyskanie jak najlepszych ocen na dyplomie ukończenia studiów. W procesie rekrutacyjnym nie będą mogli liczyć na łagodne traktowanie, na studia dostaną się tylko najlepsi.

 

Tryb studiów

Zarządzanie i inżynierię produkcji w Warszawie można studiować zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Ten pierwszy gwarantuje utrzymanie pewnej ciągłości przyswajania wiedzy, jednak prawdopodobnie ciężko będzie pogodzić inne obowiązki z edukacją.

Tryb zaoczny wymusza na studentach konieczność pojawiania się na tzw. zjazdach, podczas których będą oni zgłębiać bardzo duży obszar wiedzy. Niewątpliwą zaletą tego trybu jest możliwość podjęcia pracy równolegle ze zdobywaniem nowych kompetencji.

Pomimo faktu, że opisywany kierunek jest stosunkowo nowy, to wiele warszawskich uczelni postanowiło wzbogacić swoją ofertę edukacyjną o możliwość zgłębiania wiedzy inżynierskiej oraz z obszaru zarządzania. Jeśli zdecydujesz się na jedną z uczelni prywatnych, pamiętaj, że będziesz zobowiązany do uiszczania systematycznych opłat semestralnych.

 

Dokumentami, jakie należy okazać komisji rekrutacyjnej tuż po zakończeniu procedur aplikacyjnych, będą:

 • świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia
 • fotografia o wymiarach 35X45mm
 • wypełniony formularz aplikacyjny, znajdujący się na stronie internetowej wybranego wydziału
Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Jaka praca po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Jakiego zatrudnienia będziesz mógł szukać po studiach na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie? Bez wątpienia takiego, które odpowiadając na potrzeby współczesnego rynku pracy.

W obecnych czasach prężnego rozwoju niemal wszystkich gałęzi gospodarki, a co za tym idzie, także i przedsiębiorstw, każda z firm potrzebuje wykwalifikowanych inżynierów, których zakres umiejętności nie ogranicza się wyłącznie do nauk technicznych – kompetencje z obszaru zarządzania okażą się równie cenne.

 

Absolwenci Zarządzania i inżynierii produkcji w Warszawie będą mogli ubiegać się także o stanowisko w administracji i firmach doradczych, jeśli tylko dobrze czują się w bezpośrednim kontakcie z klientami, a ich wrodzona charyzma pozwolą na zapewnienie im jak najlepszej obsługi.

 

 

Dla absolwentów, pragnących związać swoją przyszłość z karierą naukową, bez wątpienia znajdzie się miejsce na jednym ze stanowisk w laboratoriach oraz szeroko pojętych instytucjach badawczych. Analityczność i umiejętność logicznego myślenia, przekładająca się na błyskawiczne rozwiązywanie skomplikowanych problemów będą zawsze w cenie.

 

►►

Jeśli natomiast po ukończeniu Zarządzania i inżynierii produkcji w Warszawie chciałbyś uniezależnić swoją przyszłość, będziesz mógł postarać się o założenie własnej działalności gospodarczej, w której wykorzystasz zdobyte na studiach szerokie kompetencje z obszaru zarządzania.

 

Interdyscyplinarność opisywanego kierunku oraz zapotrzebowanie rynku pracy na absolwentów studiów technicznych stworzą każdemu z nich idealną szansę na zdobycie przyszłościowego, satysfakcjonującego oraz dobrze płatnego zatrudnienia w dowolnie wybranej placówce.

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji Warszawa – zaoczne (niestacjonarne)

Mimo faktu, że zdecydowana większość świeżo upieczonych maturzystów decyduje się na podjęcie studiów w trybie stacjonarnym, to zaoczny tryb kształcenia cieszy się coraz większą popularnością. Wiele uczelni postanowiło zwiększyć komfort swoich studentów, dlatego zaproponowało edukację na Zarządzaniu i inżynierii produkcji pierwszego i drugiego stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Specyfika studiów niestacjonarnych polega na weekendowych zjazdach, podczas których studenci stają przed wymagającym zadaniem przyswojenia względnie dużej porcji materiału, skoncentrowanego w taki sposób, aby był możliwy do zaprezentowania podczas kilkugodzinnego posiedzenia.

dowiedz się więcej na temat kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji studia zaoczne w Warszawie

Jakie są ceny za studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Opłaty za niektóre studia niestacjonarne mogą okazać się wysokie, dlatego jeżeli marzysz o zaocznym kształceniu na Zarządzaniu i inżynierii produkcji, przygotuj wystarczająco duże zaplecze finansowe, aby uniknąć przykrych konsekwencji i skreślenia z listy studentów.

Pamiętaj, że zdecydowana większość uczelni umożliwia uiszczanie opłat ratalnych, które zdecydowanie odciążają budżet studentów. Średni koszt nauki na tym kierunku nie powie wiele o kosztach odbycia edukacji na jednej z uczelni, dlatego jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zapoznaj się z regulaminem zamieszczonym na stronie internetowej uczelni lub zadzwoń do sekretariatu bądź dziekanatu wybranej placówki.

dowiedz się więcej na temat cen za studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji - ceny w Warszawie

Jakie opinie mają studia na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji w Warszawie

Wybór wymarzonego kierunku studiów to nie lada wyzwanie, przed którym stają wszyscy maturzyści. Jako że nastoletni wiek nie sprzyja podejmowaniu racjonalnych decyzji, wiele młodych ludzi kieruje się po poradę do starszych kolegów.

Jakub, student pierwszego roku Zarządzania i inżynierii produkcji w Warszawie, mówi:

„Od zawsze marzyłem o podjęciu studiów na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji. Nie byłem pewien, czy uda mi się dostać, jednak po wielu godzinach spędzonych na przygotowaniach do matury udało się. Nie wybrałbym innego kierunku studiów.”

Popularne kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

POKAŻ WSZYSTKIE

Kierunki inżynierskie i techniczne w Warszawie

fotonika
informatyka
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)