Studia na kierunku administracja w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku administracja w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku administracja w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku administracja w Warszawie stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Dziś uczelnie w Warszawie coraz częściej przygotowują atrakcyjną ofertę kształcenia nie tylko pod względem programowym. Znaczenie mają również rozwiązania formalne, które umożliwią naukę wyższą także tym osobom, które potrzebują większej elastyczności w trakcie nauki. Dlatego też ci kandydaci, którzy zdecydują się na kształcenie w stolicy będą mieć do wyboru studia prawnicze w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym, a także... online! Podpowiadamy, co trzeba wiedzieć o każdym z nich, by podjąć w pełni przemyślaną i świadomą decyzję.

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne są wciąż najczęstszym wyborem wśród absolwentów szkół średnich. Mają one kilka plusów. Pozwalają na regularne zdobywanie wiedzy – zajęcia odbywają się wtedy od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala cieszyć się wolnymi weekendami, które można przeznaczyć na inne aktywności – pracę, utrwalanie poznanego materiału czy też spotkania ze znajomymi lub rodziną.

Studia stacjonarne na uczelni publicznej mogą być również najbardziej atrakcyjną opcją pod względem ekonomicznym. Dlaczego? Ich studenci nie muszą uiszczać bowiem opłat za czesne! To szczególnie ważne u progu dorosłości, kiedy to młodzi ludzie z jednej strony wciąż korzystają z pomocy materialnej rodziców i muszą jednocześnie mierzyć się z wcześniej nieznanymi wydatkami. Studia w stolicy wiążą się bowiem dla wielu kandydatów z wyprowadzką i co za tym idzie – samodzielnym utrzymaniem. Trzeba pamiętać jednak, że studia stacjonarne na uczelni niepublicznej bezpłatne już nie będą.

Studia niestacjonarne

Dziś jednak warto również przyjrzeć się studiom niestacjonarnym. Ich studenci realizują dokładnie taki sam program kształcenia – zajęcia odbywają się wtedy najczęściej podczas weekendowych zjazdów, które odbywają się najczęściej od piątku/soboty do niedzieli. Taka forma organizacyjna daje studentom znacznie więcej elastyczności.

Warto pamiętać jednak, że studia niestacjonarne wiążą się z uiszczaniem opłat za czesne i dotyczy zarówno publicznych, jak i niepublicznych szkół wyższych. Uczelnie w Warszawie oferują jednak swoim studentom wygodne systemy ratalne czy atrakcyjne rabaty i promocje.

Część ośrodków akademickich oferuje również kształcenie od poniedziałku do piątku w ramach trybu niestacjonarnego wieczorowego. Sama nazwa może być nieco myląca – trzeba pamiętać, że zajęcia w tym trybie odbywają się często już podczas godzin porannych i przedpołudniowych. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni – trzeba więc je sprawdzić przed przystąpieniem do rekrutacji.

 

Studia online

Niektóre uczelnie w Warszawie oferują swoim studentom kształcenie w trybie online. To bardzo wygodna forma organizacyjna! Została ona skierowana głównie do tych osób, które chciałyby połączyć ze sobą różnorodne aktywności – pracę czy kształcenie na innym kierunku studiów w Warszawie. Studenci trybu online najczęściej kształcą się za pośrednictwem platform e-learningowych. To tam mają dostęp do wykładów i różnorodnych ćwiczeń praktycznych. Trzeba pamiętać jednak, że studia online wiążą się również z uczestnictwem w kilku zjazdach naukowych, które są ograniczone jednak do minimum. Studia online również najczęściej są odpłatne, trzeba więc wziąć to pod uwagę podczas planowania budżetu.

 

Jak podjąć decyzję?

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – przyszli studenci nie zawsze potrafią się zdecydować. Jak zatem podjąć słuszną decyzję? Oto kilka wskazówek:

  • należy przeanalizować swoją sytuację finansową;
  • warto zastanowić się nad swoimi umiejętnościami organizacyjnymi – studia niestacjonarne wymagają dużego zdyscyplinowania;
  • można przeanalizować programy dydaktyczne poszczególnych uczelni – mogą się one nieznacznie od siebie różnić.

Dziś studia niestacjonarne coraz rzadziej kojarzone z gorszym czy też mniej wartościowym trybem kształcenia. Uczelnie w Warszawie dbają bowiem o to, by studenci zdobywali wiedzę i kwalifikacje jak najlepszej jakości.

Sprawdź

Administracja w Warszawie

Studia prawnicze w Warszawie

WSZYSTKO O KIERUNKU ADMINISTRACJA - WARSZAWA

Komentarze (0)