Studia prawnicze Warszawa

Studia prawnicze Warszawa

Studia prawnicze Warszawa

Największy wybór studiów

prawniczych w Warszawie

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Warszawa | woj. mazowieckie

Marzysz o dostaniu się na studia prawnicze w Warszawie? Jeśli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wybierasz kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich. Studiowanie prawa to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także potrzeba stałego trzymania ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie. Ponieważ jeśli chodzi o prawo, każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zniwelować kilka miesięcy nauki. Dlatego właśnie warto zdawać sobie sprawę, że warszawskie studia prawnicze stworzone zostały dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji.
Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę prawa. Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie. Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż przyszli prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko okres pięcioletnich studiów na prawie, ale i późniejsze aplikacje.  
 

studia prawo warszawa

KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia prawnicze w Warszawie

Rekrutacja na prawo w Warszawie przebiega identycznie, jak na pozostałych kierunkach. Warto jednak pamiętać o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych przez tysiące osób, czyli średnio przez kilka, a czasami nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. To sprawia, że na studia prawnicze w Warszawie wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury. Uczelnie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone. Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego, oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi są tutaj: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach prawniczych

Wszyscy studenci w pewnym momencie muszą wejść na rynek pracy i nie inaczej jest po studiach prawniczych. Jak jest więc ze znalezieniem pracy, kiedy ukończy się prawo? Wbrew pozorom całkiem nieźle.
Absolwenci prawa i administracji mogą szukać pracy w jednym z bardzo wielu zawodów. Można zdobyć zatrudnienie na przykład jako urzędnik sądowy, sędzia, prokurator, notariusz, adwokat, radca prawny, doradca podatkowy, urzędnik podatkowo-prawny w przedsiębiorstwie, księgowy rachunkowy, sprawozdawca finansowy, urzędnik skarbowy, doradca prawny, pracownik więziennictwa, pracownik kancelarii prawnej albo firmy konsultingowej, urzędnik administracji państwowej, doradca inwestycyjny, audytor, urzędnik służby cywilnej, wyższy stopniem pracownik policji, pracownik organizacji pozarządowej, konsultant w dziale prawnym firmy konsultingowej, referent ds. windykacji, referent ds. obsługi klienta, specjalista ds. roszczeń, specjalista ds. prawnych, negocjator z zespole prac gospodarczych, specjalista ds. umów, agent celny, specjalista ds. obsługi egzekucji komorniczej, administrator kontraktów, Security Risk Analyst, konsultant w dziale doradztwa prawnego, asystent prawny zarządu, przedstawiciel ds. rozliczeń, kontroler należności czy menedżer ds. Compliance.
 

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

STUDIA PRAWNICZE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
K
L
M
N
P
R
S
Z
Rozwiń

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA PRAWNICZE

Wydział Prawa i Administracji

 • Prawo (magisterskie pięcioletnie studia stacjonarne i niestacjonarne). 
 • Prawo finansowe i skarbowość (interdyscyplinarne studia łączące prawo, naukę finansów, administratywistykę, rachunkowości oraz wiedzę ekonomiczną). 
 • Administracja (studia niestacjonarne I stopnia - licencjackie oraz II stopnia - magisterskie uzupełniające). 

dowiedz się więcej

 

Na Uniwersytecie Warszawskim można uczęszczać również na studia prawnicze podyplomowe. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć dział, który interesuje go najbardziej. Przykładowe podyplomowe studia prawnicze na UW to: Negocjacje, mediacje oraz inne alternatywne metody rozwiązywania sporów, Odpowiedzialność odszkodowawcza, Pomoc humanitarna, Podatki i prawo podatkowe, Prawo medyczne, bioetyka i socjologia medycyny, Prawo sportowe i organizacja imprez masowych, Prawo międzynarodowe i służba graniczna, Prawo Unii Europejskiej, Prawo własności intelektualnej, Prawo własności przemysłowej, Problematyka zorganizowanej przestępczości i terroryzmu, Rzeczoznawstwo majątkowe, Pośrednictwo obrotu nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami, Sztuka komunikacji w zawodzie prawnika, Zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej albo Europejskie i polskie prawo rolne oraz systemy bezpieczeństwo żywności.

 
 • Administracji (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia, ze specjalnościami: Administracja publiczna oraz E-Administracja).
 • Prawa (studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne).
 • Business Law (studia podyplomowe).
 • Prawno-gospodarczych aspektów zarządzania parafią (studia podyplomowe).
 • Prawa dowodowego (studia podyplomowe).

dowiedz się więcej

 


 

 • Studia magisterskie II stopnia na kierunku: Administracja.
 • Studia II stopnia na kierunku: Ekonomiczna analiza prawa.
 • Studia podyplomowe na kierunku: Administracja. 
 • Studia podyplomowe na kierunku: Prawo.

dowiedz się więcej

 
 

SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

- Prawo: jednolite tudia magisterskie.

dowiedz się więcej 


UCZELNIA TECHNICZNO HANDLOWA I, H. CHODKOWSKIEJ W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo w biznesie (studia I i II stopnia).
 • Administracja rządowa i samorządowa (studia I i II stopnia).
 • Prawo dla pedagogów i nauczycieli (studia podyplomowe).
 • Prawo administracyjne (studia podyplomowe).
 • Prawo inwestycyjno-budowlane dla inżynierów (studia podyplomowe).
 • Elektroniczny obrót prawny (studia podyplomowe).​

 


UCZELNIA ŁAZARSKIEGO W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (ze specjalizacjami: Prawo medyczne, Prawo europejskie, Prawo energetyczne, Prawo farmaceutyczne, Prawo fuzji i przejęć, Prawo korporacyjne, Kryminalistyka, Prawo sądowe, Prawo lotnicze, Prawo mediów, Prawo nowych technologii, Prawo telekomunikacyjne, Prawo ochrony środowiska, Prawo podatkowe, Prawo zamówień publicznych, Prawo sportowe, Prawo nieruchomości).
 • Administracja (ze specjalizacjami: Administrowanie organizacjami, Administrowanie jednostkami samorządu terytorialnego, Administrowanie państwem, Administrowanie Unią Europejską, Administrowanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Administrowanie służbami porządku publicznego).​

 


EUROPEJSKA WYŻSZA SZKOŁA PRAWA I ADMINISTRACJI STUDIA PRAWNICZE

Organizuje zajęcia na studiach jednolitych magisterskich na kierunku Prawo.

 


WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I ZARZĄDZANIA STUDIA PRAWNICZE 

 • Prawo (studia jednolite magisterskie pięcioletnie).
 • Administracja (studia niestacjonarne licencjackie trzyletnie).


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO SPOŁECZNY SWPS STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (ze specjalnościami: Prawo gospodarcze, Prawo urzędnicze oraz Prawo karne).
 • Prawo w biznesie. 
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne.


WYŻSZA SZKOŁA MENEDŻERSKA STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne).
 • Administracja (studia I stopnia oraz studia II stopnia).

 


AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO STUDIA PRAWNICZE

 • Administracja ze specjalnością prawno-biznesową (studia I stopnia). 
 • Administracja ze specjalnością: zarządzanie publiczne, e-administracja (studia II stopnia). 
 • Prawo ze specjalnością: zarządzanie (studia jednolite magisterskie).
 • Prawo ekonomiczne ze specjalnością: finanse i rachunkowość.

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)