Studia prawnicze Warszawa

Studia prawnicze Warszawa

Studia prawnicze Warszawa

Największy wybór studiów

prawniczych w Warszawie

Odkryj kierunki prawnicze i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia prawnicze Warszawa | woj. mazowieckie

Marzysz o dostaniu się na studia prawnicze w Warszawie? Jeśli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wybierasz kierunek jednolitych i to bardzo wymagających studiów magisterskich. Studiowanie prawa to nie tylko wymóg nauczenia się setek norm prawnych, ale także potrzeba stałego trzymania ręki na pulsie, jeśli chodzi o wydarzenia w kraju i na świecie. Ponieważ jeśli chodzi o prawo, każde nowe rozporządzenie, każda kolejna ustawa może zniwelować kilka miesięcy nauki. Dlatego właśnie warto zdawać sobie sprawę, że warszawskie studia prawnicze stworzone zostały dla ludzi nie tylko ze świetną pamięcią, ale także wielkimi ambicjami, zdolnością koncentracji i szybkiego przyswajania nowych informacji.
Wykonując zawód związany z prawem należy również posiadać ogładę w mowie i piśmie, pewność siebie oraz rozwagę w działaniu. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja tych, którzy zdecydują się na studiowanie administracji, uważanej przez wielu za łatwiejszą odmianę prawa. Administracja, jak większość wykładanych kierunków, podzielona jest już na studia trzyletnie i dwuletnie. Tutaj również wymagana jest zdolność do przyswajania informacji prawniczych oraz logicznego i szybkiego rozumowania i łączenia faktów. Jednak studenci administracji mają łatwiejszy start w zawodzie urzędniczym lub zarządzającym, niż przyszli prawnicy, którzy mają przed sobą nie tylko okres pięcioletnich studiów na prawie, ale i późniejsze aplikacje.

 

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W WARSZAWIE SĄ STUDIA PRAWNICZE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI PRAWNICZE W WARSZAWIE

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia prawnicze w Warszawie

Rekrutacja na prawo w Warszawie przebiega identycznie, jak na pozostałych kierunkach. Warto jednak pamiętać o corocznym obłożeniu list rekrutacyjnych przez tysiące osób, czyli średnio przez kilka, a czasami nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. To sprawia, że na studia prawnicze w Warszawie wcale nie jest tak łatwo się dostać i należy się pochwalić bardzo dobrymi wynikami z matury.
Uczelnie w Warszawie różnią się od siebie, jeśli chodzi o ustalanie progów i przeliczników, natomiast przedmioty maturalne, które są uwzględniane przy rekrutacji, w większości przypadków są ujednolicone. Dlatego każdy, kto chce dostać się na prawo, na maturze powinien szczególną uwagę przykładać do nauki i zdobycia jak najlepszych wyników z matury pisemnej z języka polskiego i języka obcego, oraz jednego z dodatkowych przedmiotów do wyboru. Przedmiotami opcjonalnymi są tutaj: historia, WOS, matematyka, geografia, chemia, biologia albo fizyka.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

ZOBACZ, CO WYBIERAJĄ INNI

POKAŻ WSZYSTKIE

Studia prawnicze niestacjonarne w Warszawie

Mówiąc o studiach prawniczych wielu kandydatom niemal od razu przychodzi do głowy nauka w Warszawie, ponieważ ta przestrzeń kształcenia stoi w stolicy na bardzo wysokim poziomie. Niektórzy mogą obawiać się sporej konkurencji w wyścigu o indeks, ale wszyscy którym uda się osiągnąć cel dostania się na studia mogą liczyć nie tylko na różnorodne kierunki, lecz także na swobodę wyboru pomiędzy kształceniem stacjonarnym i niestacjonarnym.

Czym charakteryzują się prawnicze niestacjonarne studia w Warszawie? Przede wszystkim tym, że prowadzone są w ramach tzw. zjazdów, czyli zajęć realizowanych w weekendy. Oznacza to, że nauka bywa intensywna, ponieważ szeroki zakres obowiązującego materiału należy zgłębić w stosunkowo krótszym wymiarze czasowym, w przeciwieństwie do studiów dziennych. Ale jest to możliwe, pod warunkiem dużego skupienia, dokładności, a także samodyscypliny i poszerzania wiadomości we własnym zakresie.

Studia niestacjonarne charakteryzują się również tym, że dają studentom możliwość podjęcia pracy, bądź realizowania dowolnej działalności od poniedziałku do piątku. W tygodniu można dorobić, dbając o swoje utrzymanie, a także skrupulatnie i stopniowo przygotowywać się do kolejnych zajęć. To nic trudnego. Ponadto, nauka w trybie niestacjonarnym świetnie trenuje niezbędne dzisiaj umiejętności, takie jak zarządzanie czasem, organizacja pracy własnej, czy wyszukiwanie informacji.

POPULARNE KIERUNKI PRAWNICZE NIESTACJONARNE W WARSZAWIE

STUDIA PRAWNICZE W WARSZAWIE - PODYPLOMOWE

A
K
L
M
N
P
R
S
Z
Rozwiń

Praca po studiach prawniczych

Wszyscy studenci w pewnym momencie muszą wejść na rynek pracy i nie inaczej jest po studiach prawniczych. Jak jest więc ze znalezieniem pracy, kiedy ukończy się prawo? Wbrew pozorom całkiem nieźle.
Absolwenci prawa i administracji mogą szukać pracy w jednym z bardzo wielu zawodów. Można zdobyć zatrudnienie na przykład jako:
 • urzędnik sądowy,
 • sędzia,
 • prokurator,
 • notariusz,
 • adwokat,
 • radca prawny,
 • doradca podatkowy,
 • urzędnik podatkowo-prawny w przedsiębiorstwie,
 • księgowy rachunkowy,
 • sprawozdawca finansowy,
 • urzędnik skarbowy,
 • doradca prawny,
 • pracownik więziennictwa,
 • pracownik kancelarii prawnej albo firmy konsultingowej,
 • urzędnik administracji państwowej, doradca inwestycyjny,
 • audytor, urzędnik służby cywilnej,
 • i wiele innych
 

POZOSTAŁE UCZELNIE W WARSZAWIE NA KTÓRYCH SĄ STUDIA PRAWNICZE

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie

 

 

 

WARTO TO WIEDZIEĆ

 

UNIWERSYTET WARSZAWSKI STUDIA PRAWNICZE

Wydział Prawa i Administracji

 • Prawo (magisterskie pięcioletnie studia stacjonarne i niestacjonarne). 
 • Prawo finansowe i skarbowość (interdyscyplinarne studia łączące prawo, naukę finansów, administratywistykę, rachunkowości oraz wiedzę ekonomiczną). 
 • Administracja (studia niestacjonarne I stopnia - licencjackie oraz II stopnia - magisterskie uzupełniające). 

dowiedz się więcej

 

Na Uniwersytecie Warszawskim można uczęszczać również na studia prawnicze podyplomowe. Wybór jest bardzo szeroki, dlatego każdy powinien znaleźć dział, który interesuje go najbardziej. Przykładowe podyplomowe studia prawnicze na UW to: Negocjacje, mediacje oraz inne alternatywne metody rozwiązywania sporów, Odpowiedzialność odszkodowawcza, Pomoc humanitarna, Podatki i prawo podatkowe, Prawo medyczne, bioetyka i socjologia medycyny, Prawo sportowe i organizacja imprez masowych, Prawo międzynarodowe i służba graniczna, Prawo Unii Europejskiej, Prawo własności intelektualnej, Prawo własności przemysłowej, Problematyka zorganizowanej przestępczości i terroryzmu, Rzeczoznawstwo majątkowe, Pośrednictwo obrotu nieruchomościami i zarządzania nieruchomościami, Sztuka komunikacji w zawodzie prawnika, Zarządzanie projektami finansowymi ze środków Unii Europejskiej albo Europejskie i polskie prawo rolne oraz systemy bezpieczeństwo żywności.

 
 • Administracji (studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia, ze specjalnościami: Administracja publiczna oraz E-Administracja).
 • Prawa (studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne).
 • Business Law (studia podyplomowe).
 • Prawno-gospodarczych aspektów zarządzania parafią (studia podyplomowe).
 • Prawa dowodowego (studia podyplomowe).

dowiedz się więcej

 


 

 • Studia magisterskie II stopnia na kierunku: Administracja.
 • Studia II stopnia na kierunku: Ekonomiczna analiza prawa.
 • Studia podyplomowe na kierunku: Administracja. 
 • Studia podyplomowe na kierunku: Prawo.

dowiedz się więcej

 
 

SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

- Prawo: jednolite tudia magisterskie.

dowiedz się więcej 


UCZELNIA TECHNICZNO HANDLOWA I, H. CHODKOWSKIEJ W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo w biznesie (studia I i II stopnia).
 • Administracja rządowa i samorządowa (studia I i II stopnia).
 • Prawo dla pedagogów i nauczycieli (studia podyplomowe).
 • Prawo administracyjne (studia podyplomowe).
 • Prawo inwestycyjno-budowlane dla inżynierów (studia podyplomowe).
 • Elektroniczny obrót prawny (studia podyplomowe).​

 


UCZELNIA ŁAZARSKIEGO W WARSZAWIE STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (ze specjalizacjami: Prawo medyczne, Prawo europejskie, Prawo energetyczne, Prawo farmaceutyczne, Prawo fuzji i przejęć, Prawo korporacyjne, Kryminalistyka, Prawo sądowe, Prawo lotnicze, Prawo mediów, Prawo nowych technologii, Prawo telekomunikacyjne, Prawo ochrony środowiska, Prawo podatkowe, Prawo zamówień publicznych, Prawo sportowe, Prawo nieruchomości).
 • Administracja (ze specjalizacjami: Administrowanie organizacjami, Administrowanie jednostkami samorządu terytorialnego, Administrowanie państwem, Administrowanie Unią Europejską, Administrowanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz Administrowanie służbami porządku publicznego).​

 


EUROPEJSKA WYŻSZA SZKOŁA PRAWA I ADMINISTRACJI STUDIA PRAWNICZE

Organizuje zajęcia na studiach jednolitych magisterskich na kierunku Prawo.

 


WYŻSZA SZKOŁA FINANSÓW I ZARZĄDZANIA STUDIA PRAWNICZE 

 • Prawo (studia jednolite magisterskie pięcioletnie).
 • Administracja (studia niestacjonarne licencjackie trzyletnie).


UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO SPOŁECZNY SWPS STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (ze specjalnościami: Prawo gospodarcze, Prawo urzędnicze oraz Prawo karne).
 • Prawo w biznesie. 
 • Bezpieczeństwo wewnętrzne.


WYŻSZA SZKOŁA MENEDŻERSKA STUDIA PRAWNICZE

 • Prawo (studia jednolite magisterskie stacjonarne i niestacjonarne).
 • Administracja (studia I stopnia oraz studia II stopnia).

 


AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO STUDIA PRAWNICZE

 • Administracja ze specjalnością prawno-biznesową (studia I stopnia). 
 • Administracja ze specjalnością: zarządzanie publiczne, e-administracja (studia II stopnia). 
 • Prawo ze specjalnością: zarządzanie (studia jednolite magisterskie).
 • Prawo ekonomiczne ze specjalnością: finanse i rachunkowość.

 

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)