Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Kto idzie na studia na kierunku architektura wnętrz we Wrocławiu?

Architektura wnętrz to studia stworzone z myślą o osobach, które nie boją wyzwań i mają stworzony choć ogólny zarys swojej własnej zawodowej przyszłości. Kto jednak je wybiera? Przede wszystkim ambitni maturzyści – czeka ich bowiem rozbudowana procedura rekrutacyjna. Kierunków artystycznych nie można również „odbębnić” czy wykuć się formułek na blachę. Każdy ze studentów musi wykazywać się niemałą kreatywnością, inwencją czy chęcią do poszerzania swoich kwalifikacji.

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Co powinno cechować każdego przyszłego architekta wnętrz? Przede wszystkim ponadprzeciętne uzdolnienia plastyczne – już na samym początku kształcenia. Dobrze zdana matura to zbyt mało, by znaleźć się na listach osób przyjętych. Przyszli studenci wezmą udział w sprawdzianie, dzięki któremu będzie można określić umiejętności plastyczne oraz to, czy talent jest wystarczający.

Maturzyści, którzy chcieliby swoją intelektualną i zawodową przyszłość związać z architekturą wnętrz, powinni także charakteryzować się wysoko rozwiniętym zmysłem estetycznym i przestrzennym. To studia stworzone z myślą o osobach, które uwielbiają urządzać i chcą, by użytkowane przez nie miejsca były zarówno funkcjonalne, jak i piękne i estetyczne.

 

Program kształcenia, specjalności, praktyki

Czego można spodziewać się w ramach kształcenia na kierunku takim jak architektura wnętrz? Osoby, które nie potrafią odpowiedź na to pytanie, powinny sprawdzić, jak wygląda program kształcenia. Wiedza na temat realizowanych przedmiotów da choć ogólny obraz tego, czego można się spodziewać po kształceniu na studiach architektonicznych. Wśród przedmiotów można odnaleźć więc przykładowo:

  • projektowanie mebli i elementów wystroju wnętrz;
  • materiałoznawstwo współczesne;
  • podstawy informatyki dla projektantów;
  • wstęp do historii architektury;
  • historię i teorię wystawiennictwa.

Studenci uczestniczą także w szeregu zajęć, które pozwalają na rozwój i kształtowanie umiejętności plastycznych. Czekają na nich zajęcia poświęcone rzeźbie, malarstwu czy rysunkowi. W trakcie kształcenia wyższego każdy ze studentów odbywać będzie również praktyki, które pozwolą nie tylko na zdobycie pierwszego doświadczenia zawodowego. Dadzą one także szansę na zapoznanie się ze specyfiką pracy każdego architekta wnętrz.

 

Dlaczego studia na kierunku architektura wnętrz są popularne?

Kierunki takie jak architektura wnętrz cieszą się popularnością z kilku powodów. Po pierwsze pozwalają przekuć zainteresowania w praktyczny zawód. Tego typu profile kształcenia wybierane są na ogół przez osoby, które kochają urządzać wnętrza i wiedzą, jak wykorzystać posiadane przez siebie ponadprzeciętne uzdolnienia plastyczne.

Po drugie – absolwenci architektury wnętrz nie powinni narzekać na brak perspektyw zawodowych. Oczywiście dotyczy to w szczególności tych osób, które nastawione są na nieustanny rozwój i podnoszenie własnych kwalifikacji. Po ukończeniu dolnośląskich uczelni można rozwijać się zawodowo w różnorodnych biurach projektowych lub pomyśleć też o założeniu własnej działalności gospodarczej. Kierunki takie jak architektura wnętrz sprawiają także, że ich absolwenci mogą śmiało pomyśleć o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Co więcej – ukończenie studiów artystycznych pomoże także w kształtowaniu estetyki, pozwoli zdobyć wszechstronną wiedzę z zakresu sztuki, która jest przydatna nie tylko w pracy zawodowej. Architekci wnętrz są bowiem prawdziwymi cudotwórcami, którzy z surowego, smutnego wnętrza są w stanie stworzyć funkcjonalne biuro czy przytulne mieszkanie pełne ciepła i blasku.

WSZYSTKO O KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - WROCŁAW

Komentarze (0)