Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Komentarze (0)

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Komentarze (0)
Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Dlaczego warto iść na studia na kierunku Logistyka w Trójmieście?

Dlaczego warto zastanowić się nad studiami logistycznymi w Trójmieście? Przede wszystkim dlatego, że kierunek ten oferuje wiele uczelni i każda z nich proponuje sporą różnorodność kształcenia, jak również wybór w zakresie trybu nauczania. Gdy wydaje się nam, że Logistyka to dyscyplina szeroka, to podczas studiów w Trójmieście dowiadujemy się, iż jest ona jeszcze bardziej obszerna, wielowarstwowa i różnorodna.

 

Jakie wykształcenie można otrzymać?

Wykształcenie logistyczne to zagadnienie złożone z różnych treści. To obszerna wiedza na temat funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych, zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi, zasad sterowania przepływem informacji, środków finansowych i środków materialnych.

Osoby decydujące się na podjęcie studiów logistycznych muszą być przygotowane na intensywną naukę, ponieważ programy kształcenia są bardzo bogate. Figurują w nich przedmioty związane między innymi z: zarządzaniem produkcją i usługami, towaroznawstwem, zarządzaniem łańcuchem dostaw, infrastrukturą logistyczną, ekonomiką transportu, czy projektowaniem procesów. Istotne jest także zdobycie wiedzy na temat ekonomii, matematyki, statystyki, czy finansów i rachunkowości.

Studenci Logistyki w Trójmieście otrzymują szeroką paletę specjalności, w ramach których mogą rozwijać zainteresowania i zdobywać kwalifikacje w przestrzeni ulubionych zagadnień. W gronie oferowanych specjalności znajdują się między innymi: Inteligentne systemy transportowe, Logistyka międzynarodowa, Logistyka morska, Transport i spedycja, Systemy informacyjne w łańcuchu dostaw, czy Logistyka portów morskich. Na szczególną uwagę zasługują te specjalności, które związane są z położeniem geograficznym. Dzięki nim studenci mogą pozyskać wiedzę na temat optymalizacji przepływu ładunków drogą morską i ich przeładunku w portach, sporządzania dokumentacji transportowej statków, czy też kształtowania procesów gospodarczych i transportowych w ramach morsko- lądowego systemu przewozów kombinowanych.

 

Jakie umiejętności można rozwinąć?

Zaglądając do programów nauczania nietrudno zgadnąć, że umiejętności do pozyskania w trakcie studiów jest bardzo wiele. Studenci Logistyki nabywają umiejętności między innymi w zakresie:

  • zarządzania procesem produkcyjnym i usługami z wykorzystaniem narzędzi komputerowego wspomagania,
  • interpretacji logistycznych zależności sytuacji gospodarczej przedsiębiorstwa,
  • analizowania procesów w technologii transportu, składowania, kompletacji i ekspedycji towarów,
  • analizy struktur i strategii w handlu,
  • określania istoty efektywnej obsługi klienta,
  • stosowania mierników pracy transportu.

 

To oczywiście nie koniec. Na liście umiejętności do zdobycia znajdują się jeszcze:

  • sporządzanie dokumentacji transportowej statków,
  • ekonomicznej oceny przedsięwzięć logistycznych przedsiębiorstwa,
  • zarządzania żeglugą,
  • obsługi specjalistycznego oprogramowania.

 

Czy można liczyć na dobrą pracę?

Studia logistyczne w Trójmieście oferują bogate programy kształcenia, a także liczne specjalności. Dzięki temu absolwentom znacznie poszerza się obszar możliwości zawodowych. Funkcji związanych z logistyką jest bardzo wiele. Można zostać menedżerem do spraw transportu, menedżerem łańcucha dostaw, sprzedawcą usług logistycznych, specjalistą do spraw obsługi klienta, specjalistą do spraw gospodarki zapasami.

Na absolwentów omawianego przez nas kierunku czekają przedsiębiorstwa produkcyjne, przedsiębiorstwa usługowe, biura projektowe i konsultingowe, centra logistyczne, firmy spedycyjne, portowe przedsiębiorstwa przeładunkowo- składowe, organizacje zarządzające infrastrukturą portową. Jest zatem z czego wybierać.

WSZYSTKO O KIERUNKU LOGISTYKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)