Logistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Logistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Logistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

logistyka

Odkryj logistykę w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Logistyka studia Trójmiasto 2021 | woj. pomorskie

Studia na kierunku logistyka to studia licencjackie lub inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 do 2 lat (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym lub online.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Logistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Jednostka prowadząca

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

Jednostka prowadząca

Logistyka stopień: (I), czas trwania: 3 lub 3,5 roku
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie logistyka jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Jednostka prowadząca

Logistyka - studia online stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 1,5 roku
tryb: online
Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Ateneum - Szkoła Wyższa w Gdańsku

Jednostka prowadząca

Zarządzanie stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku zarządzanie

Sopocka Szkoła Wyższa

Sopocka Szkoła Wyższa

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia

Uniwersytet Morski w Gdyni

Uniwersytet Morski w Gdyni

Jednostka prowadząca

Transport stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku transport

Pokaż więcej

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek logistyka w Trójmieście?

Szczegółowe wymagania na kierunek logistyka w Trójmieście mogą być ściśle uzależnione od wybranej uczelni, stopnia oraz trybu. Zazwyczaj jednak kandydaci biorą udział w konkursie świadectw maturalnych, dlatego warto odpowiednio wcześnie rozpocząć przygotowania do zdawania czekającego cię egzaminu dojrzałości.

Odwiedź stronę internetową uczelni, której program najbardziej cię zainteresuje, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań wynikających z niedoinformowania.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Logistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA I STOPNIA

LOGISTYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

LOGISTYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

LOGISTYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku logistyka w Trójmieście?

Współcześnie, niewielu z nas zastanawia się nad faktem, jak to jest, że w sklepach mamy wszystko? Od egzotycznych produktów spożywczych po wodę z lodowców. Od kamieni szlachetnych z Malediwów po kości słoniowe z Australii. Możemy mieć niemal wszystko, robiąc zakupy w jednym mieście, a nawet często, klikając przycisk „kup” na odpowiednich stronach internetowych. Jak to się dzieje, że towary z najdalszych zakątków świata możemy mieć w zasięgu ręki i kto za tym stoi?

Na to pytanie można znaleźć odpowiedź, wybierając się na studia logistyczne w Trójmieście. Obszar ten, jest o tyle atrakcyjny, że jest doskonałym węzłem komunikacyjnym (ląd, morze i powietrze), przez co studenci mogą mieć pełen wachlarz elementarnej wiedzy o tym kierunku.

Czym tak naprawdę jest logistyka i dlaczego jest taka ważna? Bo to od niej zależy nasz dostęp do dóbr życia codziennego. Dobre planowanie i zarządzanie transportem krajowym i zagranicznym to bowiem podstawa logistyki.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku logistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie lub inżynierskie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 • studia online

 

Logistyka jest kierunkiem popularnym i wszechstronnym. Jeżeli zechcesz wybrać pierwszy stopień kształcenia, będziesz uczył się od 3 do 3,5 roku, a następnie przystąpisz do obrony dyplomu z tytułem licencjata lub inżyniera. Studia magisterskie drugiego stopnia umożliwią ci doskonalenie posiadanych już kompetencji oraz zdobywanie nowych. Ten etap nauki potrwa od 1,5 do 2 lat.

Logistykę możesz realizować w ramach studiów stacjonarnych, niestacjonarnych oraz online. Pierwsza z opcji jest bardzo chętnie wybierana, ponieważ pozwala na systematyczne i regularne zdobywanie kompetencji.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

Z kolei studia online nie oznaczają tego, że wszystko co związane z byciem studentem odbywa się na platformie zdalnego nauczania w ciągu trwania semestru przez Internet. Pomimo ich wirtualnego charakteru i tak należy kilka razy fizycznie pojawić się na uczelni na zajęciach w siedzibie uczelni w trakcie zjazdów.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Wiedza

Student, podczas kształcenia na kierunku logistyka dowie się, jaki jest charakter procesów logistycznych, a także współczesne ich kierunki. Pozna wybrane koncepcje funkcjonowania logistyki oraz zrozumie ich uwarunkowania.

Będzie wiedział, jakie są metody, narzędzia i techniki, wykorzystywane w logistyce, a także znajdzie odpowiedź czym jest transport i jakie są jego rodzaje. Pozna rolę człowieka w współczesnej logistyce, będzie też potrafił zarządzać małą grupą ludzi, niezbędną do przeprowadzania procesów logistycznych.

 

Umiejętności

Co będzie potrafił młody logistyk? Właściwie przeanalizuje przyczyny i przebieg procesów logistycznych, oraz wykorzysta podstawową wiedzę teoretyczną w celu analizy ich sytuacji rynkowej. Określi zjawiska logistyczne w kontekście nauk społecznych, a także skorzysta ze swoich umiejętności, by je praktycznie wykorzystać.

Pozna panujące obecnie normy i reguły, by w sposób dla siebie jak najlepszy, rozwiązać różnego rodzaju zadania logistyczne, wynikające z potrzeb pracy zawodowej. Będzie wiedział, czym jest praca w zespole, a z uwagi na ciągle rozwijający się przemysł, transport i logistykę, student będzie miał w sobie chęć do dalszego kształcenia się.

 

Kompetencje społeczne

Absolwent po studiach logistycznych będzie zdawał sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka będzie na nim ciążyć w kontekście wykonywanego zawodu. Będzie wiedział, jak używać profesjonalnego języka oraz jak funkcjonować i pracować w grupie.

W obliczu problemów nie podda się, będzie potrafił natomiast działać racjonalnie, dążąc do ich rozwiązania. W trakcie studiów, słuchacz dowie się czym jest przedsiębiorstwo, a dzięki poznanym technikom nabierze pewności siebie, by w przyszłości móc pełnić rolę lidera i organizatora.

Po zakończeniu studiów, przyszły absolwent nie będzie bał się podejmowania decyzji, oraz do wszystkich projektów będzie podchodził odpowiedzialnie.

 

3. Program studiów i przedmioty

Program studiów na kierunkach logistycznych jest tak skonstruowany, aby każdy, kto wychodzi z murów wyższej uczelni miał wiedzę i potrzebne umiejętności, by poradzić sobie w pracy o podobnym profilu. Nie jest tajemnicą jednak, że główny nacisk studiując logistykę, jest kładziony na nauki ścisłe – matematykę oraz fizykę. Podczas nauki, właśnie te przedmioty są rozszerzone i omawiane bardzo szczegółowo.

 

Przykładowe przedmioty na kierunku logistyka:

 • Ochrona własności intelektualnej
 • Wprowadzenie do techniki
 • Podstawy logistyki
 • Podstawy ekonomii
 • Podstawy marketingu i badań marketingowych
 • Matematyka
 • Podstawy zarządzania
 • Towaroznawstwo i materiałoznawstwo
 • Zarządzanie cyklem życia wyrobu
 • Techniki informatyczne

 

4. Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Wybierając studia, należy zastanowić się nie tylko nad tym, czy po wybranym kierunku będzie możliwość otrzymania dobrej pracy. Trzeba też pomyśleć, jakie cechy i predyspozycje mogą pozwolić na osiągnięcie sukcesu. Logistyka to specyficzna dziedzina – odznacza się wysoką dynamiką oraz ciągłymi zmianami.

Jeśli więc przyszły student jest odporny na stres, a także radzi sobie z pracą pod presją czasu, kierunek ten będzie bardzo dobrym wyborem. Ponadto – w zawodzie tym liczy się umiejętność planowania i organizacji swojej pracy. Dobry logistyk potrafi redukować błędy swoje i innych, by w sposób optymalny doprowadzić do terminowości dostaw, nie narażając się przy tym na dodatkowe koszty.

Precyzyjny logistyk będzie mógł z łatwością znaleźć pracę w firmach transportowych, stając się przy tym doskonałym „narybkiem” dla potencjalnego pracodawcy.

 

Co jest jeszcze ważne?

Dokładność oraz cierpliwość. W trakcie pracy w logistyce mogą przytrafić się sytuacje, na które nie będzie żadnego wpływu, jak choćby opóźnienia w dostawach spowodowane wypadkami bądź robotami drogowymi. W takich momentach należy zachować zimną krew i poczekać, aż wszystko wróci do normy.

 

A jak jest z zainteresowaniami?

Duże samochody, trucki i tiry – to coś, co powinno pociągać przyszłego logistyka. A może duże kontenerowce albo olbrzymie samoloty? Wiedza na takie tematy z pewnością pomoże w przyszłej pracy po logistyce.

 

Ważne!

By dawać sobie doskonale radę w przyszłej pracy jako absolwent tego kierunku, należy dobrze znać język angielski, gdyż wiele firm transportowych i logistycznych używa nazw międzynarodowych na niektóre przewozy, transporty lub połączenia. Znajomość angielskiego znacznie ułatwi logistykowi pracę.

Ile trwają studia na kierunku logistyka w Trójmieście?

Studia na kierunku logistyka trwają od 3 do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku logistyka w Trójmieście?

Uczelnie, na których można studiować kierunek logistyka:

 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku

 • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni

 • Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek logistyka w Trójmieście?

Aby rozpocząć studia na kierunku logistyka w Trójmieście należy przejść przez proces rekrutacji, który na każdej uczelni jest nieco inny. W tym celu, polecamy dokładnie sprawdzić na stronach internetowych wybranych uczelni, jakie są zasady rekrutacji. Jedyne, co jest wszędzie niezmienne to czas – zawsze należy składać wymagane dokumenty w terminie, podanym przez szkołę wyższą. Jeśli kandydat na studia się spóźni – będzie skreślony z listy studentów!

 

Proces rekrutacji

Na każdej z uczelni w Trójmieście proces rekrutacji jest inny. Polecamy sprawdzić na stronie wybranej uczelni wyższej, jak wygląda rekrutacja.

 

Wymagane dokumenty

Na każdej z wybranej uczelni, wymagane dokumenty są podobne. Zwykle, jest to:

 • Dowód tożsamości
 • Wypełniony formularz rekrutacyjny
 • Dwa zdjęcia
 • Formularz RODO

Radzimy jednak sprawdzić wymagania osobiście.

 

Jaka praca po studiach na kierunku logistyka w Trójmieście?

Na rynku pracy istnieje wiele firm z obszaru TSL (transport-spedycja-logistyka), w których przyszły absolwent będzie mógł znaleźć swoje miejsce. Jest to bowiem bardzo duża branża, która ma swoich przedstawicieli niemal w każdym większym mieście.

Absolwenci logistyki mogą być zatrudniani w firmach transportowych, komunikacyjnych i spedycyjnych. Dobrym pomysłem może być również praca w sklepach internetowych jako specjalista do spraw logistyki. Istnieją także centra usług logistycznych, gdzie z pewnością poradzi sobie profesjonalista.

Ale to nie wszystko! Absolwent tego kierunku może znaleźć pracę także w agencjach celnych, na granicach i w służbie celnej. Jeśli więc interesujesz się jak postępować w razie przestępstw granicznych – to praca dla Ciebie!

 

Możliwości zatrudnienia po kierunku logistyka:

Absolwenci kierunku logistyka znajdują zatrudnienie na stanowiskach: pracownik działu logistyki, specjalista ds. zakupów, spedytor krajowy i międzynarodowy.

Ich wiedza oraz umiejętności pozwala odnaleźć się także w obszarze logistycznej obsługi klienta w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych (specjalizujących się m.in. w usługach transportu i magazynowania towarów, handlu hurtowym i detalicznym), a także jednostkach sektora publicznego (urzędy, przedsiębiorstwa transportu publicznego, jednostki służby zdrowia, wojsko, policja, straż graniczna).

Dzięki dużemu zainteresowaniu, pracodawcy stają się coraz hojniejsi dla swoich podwładnych, szczególnie dobrze wynagradzając najlepszych specjalistów. Rozrastające się sieci logistyczne i spedycyjne ciągle więc poszukują absolwentów, o szerokiej wiedzy logistycznej.

 

Przykładowe stanowiska po studiach na kierunku logistyka:

 • Asystent handlowy
 • Specjalista logistyk
 • Planista/logistyk
 • Logistyk magazynowy
 • Spedytor krajowy/międzynarodowy
 • Dyspozytor
 • Celnik

 

Popularne kierunki logistyka i transport w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Kierunki logistyka i transport w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

Popularne kierunki logistyka i transport niestacjonarne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)