Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Pedagogika w Trójmieście?

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Pedagogika w Trójmieście?
Pedagogika - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Kto i dlaczego idzie na studia na kierunku Pedagogika w Trójmieście?

Pedagogika to kierunek perspektywiczny. Wynika to przede wszystkim z nieustającego rozwoju tej dziedziny, jak również z potrzeb współczesnego świata, w którym praca pedagoga wydaje się nieoceniona. Kto wybiera studia pedagogiczne? Można powiedzieć, że osoby, którym zależy na tym, aby zmieniać świat na lepsze. Pedagogikę wybierają ci, którzy chcą dzielić się swoją energią z innymi.

A dlaczego studia pedagogiczne warto podjąć akurat w Trójmieście? Ponieważ jest to jeden z największych ośrodków akademickich, który oferuje bardzo wiele możliwości edukacyjnych. Różne uczelnie, różne specjalności, różne formy kształcenia. Każdy zainteresowany zdobyciem wysokiej jakości wykształcenia odnajdzie tutaj swoje miejsce.

 

Komu studia na kierunku Pedagogika przyniosą najwięcej satysfakcji?

Studia pedagogiczne przyniosą satysfakcję tym, którzy wybrali te studia świadomie. Warto mieć pomysł, jakiś plan – zarówno na studia, jak również na przyszłość po ich zakończeniu. Pedagogika sprawi przyjemność tym, którzy chcą się nauczyć działać. Mają mnóstwo energii do tego, aby dzielić się z innymi swoimi pomysłami, zainteresowaniami i pasją. To kierunek dla tych, którzy nie chcą siedzieć w miejscu. To kierunek dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę praktyczną, niezbędną do pracy z drugim człowiekiem.

 

Sylwetka studenta Pedagogiki.

Studenci Pedagogiki powinni wyróżniać się wieloma zainteresowaniami. Na fundamencie rozwoju, jak również nowych potrzeb współczesnego świata dyscyplina ta funkcjonuje w różnych obszarach, zajmuje się wieloma problemami. Wyobrażenie Pedagogiki jako dyscypliny zajmującej się wyłącznie wychowaniem i edukacją najmłodszych już dawno odeszło do lamusa, od lat jest nieaktualne. Pedagogika to obszerna dziedzina, która zajmuje się człowiekiem w każdym wieku i każdym położeniu. I stąd różnorodność zainteresowań wydaje się istotna. Kultura, sztuka, sport, socjologia, psychologia,  - w pracy pedagoga może przydać się praktycznie wszystko.

Oprócz szerokiej palety zainteresowań bardzo istotne są konkretne cechy osobowości. Pedagog powinien być osobą otwartą, komunikatywną, empatyczną, jak również lubiącą wyzwania. Co jeszcze wydaje się ważne? Kreatywność. Bez niej Pedagogika jako dziedzina nie mogłaby się rozwijać.

 

Dlaczego maturzyści wybierają studia na kierunku Pedagogika?

Studia pedagogiczne to zagadnienie niezwykle szerokie. Dlatego powodów do podjęcia nauki może być bardzo wiele. Naturalnie, najważniejszym z nich jest chęć zdobycia wyższego wykształcenia. Ale należy dodać do tego chęć działania, czyli uczynienie z pozyskanej wiedzy fundamentu intensywnej pracy zawodowej.

Pedagogika jest kierunkiem chętnie wybieranym również dlatego, że przestrzeń zawodowa dla absolwentów stale się powiększa. Z dyplomem w kieszeni można pracować w placówkach oświatowo- wychowawczych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, instytucjach kulturalnych, placówkach penitencjarnych, kuratorskich zespołach służby sądowej, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, zakładach poprawczych, urzędach pracy, firmach doradczych i konsultingowych i w wielu innych miejscach.

Poza tym, do studiowania Pedagogiki popycha bardzo ważny czynnik. Chęć pracy z drugim człowiekiem.

WSZYSTKO O KIERUNKU PEDAGOGIKA - GDAŃSK, GDYNIA, SOPOT

Komentarze (0)