Studia na kierunku pedagogika w Trójmieście to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku pedagogika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie | |
---|---|
Rok akademicki | 2023/2024 |
Forma studiów | stacjonarne, niestacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
czytaj dalej wszystko o Pedagogika - Gdańsk, Gdynia, Sopot
Rekrutacja na uczelnie publiczne w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci do państwowych szkół wyższych powinni wykazać się wysokimi wynikami egzaminów maturalnych.
Studenci pedagogiki powinni rozumieć podstawowe mechanizmy społeczne i psychologiczne, które kierują człowiekiem w jego życiu codziennym. Kandydaci na ten kierunek muszą więc wykazać się znajomością różnorodnych zagadnień np. z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Ponadto w rekrutacji na studia na kierunku pedagogika brana jest pod uwagę znajomość języków obcych.
W procesie rekrutacji na studia 2022/2023 na kierunku pedagogika w Trójmieście najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:
Uczelnie niepubliczne w Trójmieście przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.
* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Kierunek studiów Pedagogika w Trójmieście oferowany jest bezpłatnie tyko na studiach stacjonarnych na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim oraz Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.
Pedagogikę w Trójmieście niestacjonarnie można studiować na: Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Ateneum- Szkole Wyższej w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni, Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku oraz Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
Warto pamiętać, że studia niestacjonarne są płatne niezależnie od typu uczelni.
Pedagogika w Trójmieście w trybie niestacjonarnym niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna – jest płatna. Ceny na kierunku Pedagogika w Trójmieście wahają się od 2800 zł do 5000 zł za pierwszy rok studiów.
Pedagogika w Trójmieście w trybie niestacjonarnym jest płatna niezależnie czy jest to uczelnia publiczna czy niepubliczna. Wyjątkiem są jedynie studnia stacjonarne na uczelniach publicznych.
Studia na kierunku pedagogika wyposażają studentów w wiedzę m.in. pedagogiczną, psychologiczną i metodyczną. Absolwenci pedagogiki w Trójmieście, w zależności od wybranej specjalizacji, przygotowani są np. do pracy w zawodzie nauczyciela, animatora kultury, wychowawcy lub specjalisty.
Studia na kierunku pedagogika możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku pedagogika w Trójmieście realizowane są w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studia I stopnia trwają 3 lata, studia II stopnia przewidują 2 lata nauki. Studenci mogą rozpocząć studia na tym kierunku zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.
Studia stacjonarne
Zajęcia stacjonarne na studiach dziennych najczęściej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych i popołudniowych.
Studenci stacjonarni mogą zdobywać cenne doświadczenie praktyczne w profesjonalnych warunkach i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Nauka na terenie uczelni pozwala studentom zapoznać się bliżej z branżą, która ich interesuje, jednak może im utrudnić pracę na pełnym etacie.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są zazwyczaj bezpłatne. Za stacjonarną naukę na uczelniach prywatnych najczęściej należy zapłacić.
Studia niestacjonarne
Zajęcia niestacjonarne mogą odbywać się wieczorowo lub zaocznie. Studenci wieczorowi spotykają się na terenie uczelni od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych. Studenci zaoczni pojawiają się tam w weekendy średnio co dwa tygodnie, a ich spotkania przyjmują formę tzw. zjazdów.
Studenci niestacjonarni mogą bez problemu pogodzić pracę na pełnym etacie z możliwością zdobycia wykształcenia wyższego. Ograniczony kontakt z prowadzącymi zajęcia oraz innymi studentami wymaga od nich systematyczności i determinacji.
Studia niestacjonarne zazwyczaj są płatne zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych.
Pedagogika szkoli przyszłych specjalistów w określonych aspektach społecznej rzeczywistości. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tego kierunku zyskują gruntowną wiedzę z zakresu m.in. pedagogiki resocjalizacyjnej, przedszkolnej czy wczesnoszkolnej.
Przykładowe przedmioty na kierunku pedagogika w Trójmieście
Ponadto uczestnicy zajęć analizują dogłębnie najważniejsze problemy dotyczące znaczenia kultury w życiu człowieka, przyglądają się kompleksowemu rozwojowi człowieka i uczą się praktycznej pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami starszymi lub osobami dorosłymi, które potrzebują wsparcia wychowawczego. Studenci pedagogiki poznają podstawy różnorodnych dziedzin społecznych - m.in. zarządzania, psychologii czy kulturoznawstwa.
Pedagodzy muszą wyróżniać się empatią, wyrozumiałością i cierpliwością wobec swoich podopiecznych. Studenci tego kierunku są otwarci i komunikatywni, cechują ich determinacja i chęć pracy z ludźmi. Kandydaci na te studia powinni być odpowiedzialni i potrafić pracować w różnorodnych warunkach - w tym w sytuacjach stresowych. Ważne jest to, żeby przyszli specjaliści interesowali ludzką psychiką oraz rozwojem człowieka.
Dobrze, żeby studenci mieli jakieś ciekawe zainteresowania – w zawodzie pedagoga szczególnie przydatne mogą być artystyczne uzdolnienia, które ułatwią opiekunom prowadzenie zajęć dydaktycznych. Studenci powinni być oryginalni i kreatywni, a przy tym bardzo dojrzali. Mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie w pracy z dziećmi lub osobami starszymi.
Predyspozycje kandydatów na kierunek pedagogika:
Studenci pedagogiki uczą się technik stosowanych w profesjonalnej pracy pedagoga – w trakcie zajęć poznają najważniejsze narzędzia oraz metody wykorzystywane m.in. do: planowania i organizowania zajęć dydaktycznych, projektowania i ewaluacji działań wychowawczych lub resocjalizacyjnych, a także do kreatywnego tworzenia warsztatu pracy.
Wiedza
Studenci pedagogiki nabywają pogłębioną i uporządkowaną wiedzę teoretyczną – w trakcie zajęć poznają oni m.in.: zjawiska związane z wychowaniem, kształceniem i socjalizacją, a także nowoczesne i tradycyjne nurty pedagogiki. Przyszli specjaliści zapoznają się z instytucjonalnymi i pozainstytucjonalnymi środowiskami wychowawczymi.
Absolwenci tego kierunku mają kompleksową wiedzę na temat rozwoju człowieka w cyklu życia w aspekcie psychologicznym, społecznym i biologicznym. W działaniach wychowawczych i dydaktycznych uwzględniają m.in. problemy okresu dzieciństwa podopiecznego, prawa dziecka, a także współczesną sytuację dzieci i rodzin w Polsce oraz na świecie. Specjaliści tej dziedziny znają strukturalne i funkcjonalne aspekty systemu edukacji, a także jego prawne uwarunkowania.
Wiedza, którą mają absolwenci pedagogiki:
Umiejętności
Studenci pedagogiki nabywają uniwersalne zdolności związane m.in. z: dokonywaniem oceny jakości działań edukacyjno-wychowawczych podejmowanych na rzecz osób znajdujących się na dowolnym etapie rozwojowym, planowaniem i realizowaniem zajęć terapeutycznych z wykorzystaniem różnorodnych metod i technik pedagogicznych czy prowadzeniem profesjonalnej diagnozy ewaluacji środowiska wychowawczo-edukacyjnego.
Absolwenci pedagogiki mają umiejętności komunikacji społecznej – skutecznie posługują się warsztatem diagnostycznym i samodzielnie wzbogacają oraz doskonalą swoją wiedzę oraz kompetencje w zakresie praktycznego działania czy tworzenia własnego warsztatu merytorycznego. Specjaliści tej dziedziny wiedzą, w jaki sposób interweniować oraz zapobiegać patologiom społecznym.
Umiejętności, które mają absolwenci informatyki:
Program studiów na kierunku pedagogika w Trójmieście organizowany jest w ramach studiów I stopnia (licencjackich) lub studiów II stopnia (magisterskich).
Studenci pedagogiki na studiach I stopnia przez 6 semestrów poznają m.in. społeczne, psychologiczne i kulturowe czynniki wpływające na poprawny rozwój człowieka. Początkowe semestry poświęcone są najważniejszym zagadnieniom teoretycznym, które pozwalają studentom zapoznać się z teoretycznymi założeniami współczesnej pedagogiki. W trakcie nauki przyszli specjaliści wykorzystują nowoczesne narzędzia i technologie.
Studenci II stopnia przez 4 semestry mogą udoskonalać nabyte w trakcie nauki zdolności oraz wiedzę pedagogiczną, uczestnicząc w praktycznych warsztatach i ćwiczeniach. Studia magisterskie to także doskonała okazja do zdobycia wczesnego doświadczenia zawodowego.
Pedagogika w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - czas trwania
Poziom studiów | czas trwania | otrzymywany tytuł |
studia I stopnia | 3 lata | licencjat |
studia II stopnia | 2 lata | magister |
Specjaliści pedagogiki mogą prowadzić różnorodne działania, wśród których wyróżnić można usługi takie jak np.: mediacja, coaching, doradztwo zawodowe czy mentoring. Studenci pedagogiki przygotowani są m.in. do podjęcia pracy w placówkach i instytutach oświaty zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Ponadto przedsiębiorczy absolwenci mogą zdecydować się na otworzenie własnej działalności szkoleniowej (freelance).
Absolwenci bez trudu znajdą zatrudnienie w:
Po ukończeniu studiów na kierunku Pedagogika absolwenci najczęściej decydują się na podjęcie pracy w przedszkolach lub żłobkach. Niektórzy z nich szukają pracy w firmach szkoleniowych, domach kultury jako animatorzy, ośrodkach resocjalizacyjnych lub domach opieki. Część absolwentów decyduje się także na otworzenie własnej działalności gospodarczej jak np. prywatne przedszkole lub żłobek, gdzie w obecnych czasach ciężko o w nich o miejsce dla najmłodszych. Jednak do najczęściej obejmowanych stanowisk przez absolwentów Pedagogiki możemy zaliczyć m.in. przedszkolankę, pedagoga lub specjalistę do spraw resocjalizacji. Czym zajmują się na co dzień i ile wynoszą ich średnie miesięczne zarobki na tych stanowiskach?
Przedszkolanka
Przedszkolanka jest niezwykle odpowiedzialnym zawodem, ponieważ rodzice powierzają im swoje dzieci. Czym zajmuje się przedszkolanka? Odpowiada ona za opiekę nad grupą dzieci, w tym za organizowanie im zabaw. Przedszkolanka pilnuje również, aby dzieci zjadły posiłek oraz pór na drzemki, które są niezwykle istotne u małych dzieci. Mediana zarobków przedszkolanki wynosi 3190 zł brutto miesięcznie.
Pedagog
Pedagodzy mogą znaleźć zatrudnienie w szkołach, ośrodkach wychowawczych lub w domach dziecka. Odpowiadają oni za pracę z młodzieżą oraz przeprowadzanie z nimi rozmów, które mają na celu ustalenie powstałego problemu. Pedagodzy pomagają również w rozwiązywaniu tych problemów, a także konfliktów np. pomiędzy uczniami lub na płaszczyźnie uczeń – nauczyciel. Mediana zarobków pedagoga wynosi około 3760 zł brutto miesięcznie.
Specjalista do spraw resocjalizacji
Specjalista do spraw resocjalizacji może podjąć zatrudnienie m.in. w ośrodkach wychowawczych lub resocjalizacyjnych. Czym się on zajmuje? Odpowiada on za kuratelę nad młodzieżą i ich zachowaniem, najczęściej sprawdza, czy nie są popełniane kolejne wykroczenia lub, czy pojawia się postęp w zachowaniu nastolatka, lub dziecka. Mediana zarobków specjalisty do spraw resocjalizacji wynosi około 6500 zł brutto miesięcznie.
Źródło: wynagrodzenia.pl (marzec 2022)
*Pamiętaj, że są to tylko orientacyjne zarobki i w rzeczywistości mogą się one różnić pomiędzy sobą. Wpływ na to ma wiele czynników. Wahania pomiędzy stawkami uzależnione są m.in. od wykształcenia, stażu pracy, doświadczenia, znajomości języków lub nawet miejsca pracy. Wynagrodzenia mogą różnić się między poszczególnymi województwami, a nawet miastami.
Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych: Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Ateneum- Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni, Wyższej Szkole Komunikacji Społecznej w Gdyni, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku, Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdansku oraz Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.
W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku pedagogika, w roku akademickim 2022/2023, Uniwersytet Gdański oferuje 100 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Dodatkowo bezpłatne studia stacjonarne oferuje Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG, AMW oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 3600 zł do 6000 zł za pierwszy rok studiów.
Uczelnie na których można studiować kierunek pedagogika w Trójmieście:
czytaj dalej uczelnie w Trójmieście
Uczelnie oferujące pedagogikę w Trójmieście odgórnie ustalają limity miejsc. W przypadku Uniwersytetu Gdańskiego jest to 100 miejsc.
Na jakiej podstawie wybierani są przyszli studenci pedagogiki w Trójmieście? Przyszli studenci wybierani są na podstawie konkursu świadectw, który stanowi podstawę do ułożenia listy rankingowej osób zakwalifikowanych.
Przedmioty, jakie brane są pod uwagę w czasie rekrutacji na pedagogikę w Trójmieście to: biologia, chemia, drugi język obcy, filozofia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia sztuki, język obcy, język polski, matematyka oraz wiedza o społeczeństwie.
Limity miejsc na kierunku pedagogika w Trójmieście:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Studia stacjonarne na kierunku pedagogika w Trójmieście w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei studia niestacjonarne niezależnie od wybranej uczelni – państwowej czy prywatnej są zawsze płatne.
Stawki za czesne mogą różnić się w zależności od wybranej uczelni przez kandydata. Jednak spokojnie bowiem nie trzeba płacić pełnej kwoty od razu – istnieje opcja rozłożenia czesnego na raty.
Więcej informacji na temat czesnego można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.
Ceny studiów na kierunku pedagogika w Trójmieście:
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2022/2023). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Po zarejestrowaniu się w systemie na kierunek pedagogika w Trójmieście, kandydaci zwykle muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie wyników rekrutacji. Kiedy można spodziewać się ogłoszenia wyników?
Terminy opublikowania listy osób zakwalifikowanych jest ustalany indywidualnie na poszczególnych uczelniach. Kandydaci informację o wynikach będą mogli znaleźć na swoim profilu w systemie IRK.
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Uczelnie w Trójmieście rozplanowują rekrutację na dwa etapy. Pierwszym etapem jest rejestrowanie się przez kandydatów na wybrany kierunek studiów w systemie. Drugim etapem jest złożenie kompletu dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne na pedagogikę? Kandydaci muszą osobiście dostarczyć komplet dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Istnieje również możliwość wysłania dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną.
Jakie dokumenty zabrać? Najczęściej jest to świadectwo maturalne, podanie i oświadczenia. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w systemie IRK lub na stronach poszczególnych uczelni.
Uczelnie w Trójmieście rozpoczynają przyjmowanie dokumentów zaraz po opublikowaniu listy zakwalifikowanych na poszczególne kierunki studiów.
Kandydaci na pedagogikę w Trójmieście na złożenie kompletu dokumentów mają około kilku dni. Co w przypadku, jeśli się spóźnią lub nie mają możliwości osobistego pojawienia się na uczelni? Istnieje wtedy ryzyko skreślenia z listy studentów, podobnie jak w przypadku, kiedy dokumenty będą niekompletne lub w niewłaściwej formie.
Terminy składania dokumentów na studia 2022 w uczelniach publicznych w Trójmieście:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2022/2023)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Uczelnie w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - kierunek pedagogika:
Uczelnia | Forma studiów | Poziom studiów | |
---|---|---|---|
Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni (Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych) | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Ateneum - Akademia Nauk Stosowanych w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Uniwersytet Gdański (Wydział Nauk Społecznych UG) | stacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni | stacjonarne, niestacjonarne | studia I stopnia | więcej |
Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni | stacjonarne, niestacjonarne | studia I i II stopnia | więcej |
Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności
Zanim ostatecznie zdecydujesz się na aplikacje na studia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na kierunku Pedagogika i zrobisz to z pewną dozą niepewności i wynikającej z niej nieuważności, powinieneś sprawdzić kilka informacji, ściśle związanych z procedurami rekrutacyjnymi.
Przedmioty, które są wiodące dla studiów na kierunku Pedagogika już znasz. Powinieneś wiedzieć również, że niemal każdego roku uczelnie oferujące możliwość podjęcia studiów na opisywanym kierunku przechodzą oblężenie – kandydatów na studia pedagogiczne jest niejednokrotnie niemal dwa razy więcej niż zagwarantowanych przez wydział miejsc.
Dlatego podejście do nauki na poważnie i rozpoczęcie jej odpowiednio wcześnie z pewnością zwiększy twoje szanse na zasilenie grona tego interdyscyplinarnego kierunku i pozwoli na rozwój zainteresowań w wybranym przez siebie zakresie.
Proces rekrutacji
Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zapewnić sobie szansę na wkroczenie na ścieżkę odpowiedzialnego i wymagającego zawodu pedagoga, będzie zgłoszenie swojej kandydatury na wybraną przez siebie uczelnię w Trójmieście za pośrednictwem zamieszczonego na stronie internetowej formularza.
Uczelnie w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zwykle stawiają na prostotę przekazu, dlatego przejście przez powyższy proces nie powinno przysporzyć najmniejszych problemów. W skrócie – staniesz przed zadaniem wpisania uzyskanych na maturze wyników procentowych lub ocen z poprzedniego etapu edukacji, system automatycznie przeliczy twoje osiągnięcia na punkty i na ich podstawie wyłonieni zostaną najlepsi kandydaci.
Potrzebne dokumenty
Jeśli udało ci się zostać szczęśliwcem, którego nazwisko dumnie widnieje na liście przyjętych na studia pedagogiczne w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, to aby utrzymać swoją pozycję i móc rozpocząć wybrany dział edukacji już w październiku, będziesz musiał skompletować kilka niezbędnych dokumentów.
Fotografia o wymiarach 35X45mm, świadectwo maturalne lub dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia – w zależności od stopnia studiów, na które się ubiegasz, oraz rzetelnie wypełniony formularz aplikacyjny to dokumenty, których będziesz potrzebował do finalizacji całej procedury rekrutacyjnej.
STUDIA W TRÓJMIEŚCIE - ważne informacje
kierunki studiów w Trójmieście
PEDAGOGIKA - ważne informacje
Miasto, w którym chcemy studiować należy wybrać dokładnie. To kluczowa, zaraz po decyzji odnośnie kierunku studiów, decyzja. By pomóc kandydatom w podjęciu tego ważnego wyboru, warto postawić pytanie: Jakie ma kierunek Pedagogika w Gdańsku, Gdyni i Sopocie opinie?
Michalina, studentka drugiego roku Pedagogiki w Trójmieście, mówi:
„Pedagog to brzmi dumnie. Chcę wykonywać szlachetną pracę, pomagać ludziom, wspierać ich działania, motywować. Ale żeby to robić, trzeba wiedzieć jak. Dlatego studiuję Pedagogikę w Trójmieście. Tutaj poznam swój przyszły zawód od każdej strony, dzięki czemu będę mogła wykonywać go z pełną świadomością i należytym oddaniem.”
Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.
W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.
Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście
Popularne
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|