Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Komentarze (0)
Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu stacjonarne czy niestacjonarne – jaki tryb wybrać?

Współcześnie studenci coraz częściej szukają takich ofert kształcenia, które będą atrakcyjne zarówno pod kątem dydaktycznym, jak i formalnym. Uczelnie we Wrocławiu wychodzą więc naprzeciw tym oczekiwaniom i stwarzają możliwość studiowania kosmetologii w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Przed wyborem jednego z nich warto zapoznać się z krótkimi charakterystykami, które sprawią, że decyzja zostanie podjęta w oparciu o rzetelne informacje. Zapraszamy do lektury!

 

Studia stacjonarne

Studia stacjonarne od wielu lat najchętniej wybierane są przez absolwentów szkół średnich. Dotyczy to w szczególności tych studentów, którzy swoją akademicką przygodę rozpoczynają na uczelniach publicznych. Dlaczego? Nie muszą obawiać się wtedy opłat za czesne – studia są bowiem bezpłatne. To bardzo ważna informacja u progu dorosłości, kiedy to młodzi ludzie wciąż korzystają często z pomocy finansowej rodziców i jednocześnie już muszą mierzyć się z pierwszymi wydatkami. Niektórzy studenci decydują się bowiem na przeprowadzkę do Wrocławia, by to właśnie w stolicy Dolnego Śląska rozwijać swoje zawodowe kwalifikacje. Wtedy też trzeba liczyć się z opłatami związanymi z wynajmem mieszkania, pokoju w akademiku czy samodzielnym utrzymaniem. Dlatego też studia stacjonarne na publicznej uczelni wydają się atrakcyjne.

Należy pamiętać jednak, że studenci wybierający niepubliczne szkoły wyższe będą musieli być przygotowani na uiszczanie opłat za czesne.

Studenci stacjonarni kształcić się będą od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni. To właśnie wtedy odbywać się będą wykłady oraz ćwiczenia praktyczne. Taka regularna forma kształcenia wyższego pozwoli cieszyć się wolnymi weekendami. Można wtedy wypocząć, spotykać się ze znajomymi czy rozpoczynać pierwsze aktywności zawodowe.

 

Studia niestacjonarne

Dziś studenci coraz częściej zainteresowani są także studiami niestacjonarnymi. Dzieje się tak mimo opłat, które wpisane są w formułę kształcenia. Czesne obowiązywać będzie bowiem studentów uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Co zatem wpływa na tak dużą popularność kształcenia niestacjonarnego? Oczywiście organizacja zajęć oraz fakt, że kształcenie wyższe będą mogły rozpocząć także te osoby, które z różnych przyczyn nie znalazły się na listach osób przyjętych trybu stacjonarnego.

Uczelnie organizują wykłady i ćwiczenia w ramach weekendowych zjazdów odbywających się od piątku/soboty do niedzieli. Studenci wtedy spędzają co prawda całe dnie na zajęciach, ale mogą dzięki temu cieszyć się wolnym czasem w trakcie tygodnia. Drugą popularną formą organizacyjną są studia niestacjonarne wieczorowe. Sama nazwa może być nieco myląca, bowiem studenci często już uczestniczą w zajęciach organizowanych w godzinach przedpołudniowych. Co więcej nauka wieczorowa odbywa się od poniedziałku do piątku. Przyszli studenci, którzy planują rozpocząć studia niestacjonarne, powinni sprawdzić najpierw, jak wyglądać będzie ich kształcenie! Można to zrobić poprzez stronę internetową uczelni. Szczegółowych informacji powinni udzielić także pracownicy dziekanatu czy innych struktur organizacyjnych.

 

Jak podjąć decyzję?

Studia stacjonarne czy niestacjonarne – które z nich wybrać? To pytanie często zadają sobie maturzyści. Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinni oni najpierw przeanalizować swoją sytuację ekonomiczną oraz dostosować tryb do indywidualnych potrzeb. Studia stacjonarne będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które w pełni chcą poświęcić się nauce. Studia niestacjonarne z kolei dadzą szansę na kształcenie wyższe studentom chcącym pogodzić ze sobą różnorodne aktywności takie jak chociażby praca i nauka.

Sprawdź

Kierunki studiów we Wrocławiu

​Studia we Wrocławiu

Kosmetologia we Wrocławiu

Studia medyczne

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)