Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Największy wybór studiów

medycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Wrocław| woj. dolnośląskie

Wrocławska uczelnia medyczna oferuje możliwość nauki w języku polskim i w języku angielskim. Przyjmuje wielu obcokrajowców i dba o realizację studenckich wymian międzynarodowych. W 2016 roku studiowało tu prawie 300 studentów obcojęzycznych. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dokonują przełomowych odkryć, np. rekonstrukcji przeciętego rdzenia kręgowego. Stałe inwestycje w bazę naukowo-dydaktyczną świadczą o prorozwojowej postawie w edukacji. To szkoła bazująca na najwspanialszych tradycjach Hirszfelda, Falkiewicza i Brossa, łącząca tradycję i sztukę medyczną z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

Studia medyczne we Wrocławiu to co najmniej wymagający kierunek - nie są to łatwe studia, które można po prostu przejść. Ilość nauki i ciężkie praktyki studenckie z pewnością dadzą Wam w kość. Jeśli więc nie czujecie powołania do zawodu, lepiej nie zawracajcie sobie głowy. Uczelnia medyczna oferuje stały dostęp do praktyk lekarskich w ośrodkach uczelnianych, takich jak Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei, w którym leczone są dzieci chore na nowotwory. Uniwersytet Medyczny jest wymagającym miejscem, ale i przyjaznym i troskliwym dla swoich podopiecznych adeptów - oferuje zakwaterowanie w akademikach o wdzięcznych nazwach - Jubilatka i Bliźniak.

Jeśli powołanie gra w Twojej duszy i wiesz, że chcesz się związać z medycyną na zawsze, sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów medycznych we Wrocławiu.

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

KIERUNKI MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne we Wrocławiu

Dostanie się na studia medyczne to nie lada wyczyn. Dobrze zdana matura to za mało powiedziane - maturę powinniście zdać perfekcyjnie, ze 100% wynikiem, aby dostać się na studia medyczne we Wrocławiu. Progi punktowe są naprawdę wysokie, a konkurencja ogromna. Przygotujcie się jak najlepiej potraficie do matury z biologii, fizyki, chemii i matematyki, by zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia medyczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia medyczne niestacjonarne we Wrocławiu

Zapewne niektórzy kandydaci zadają sobie pytanie, czy możliwe jest studiowanie dyscyplin medycznych w formie niestacjonarnej? Jak przyswoić tak obszerny materiał, odbyć różnorodne ćwiczenia, zaliczyć praktyki na studiach, w ramach których nie uczęszcza się na uczelnie codziennie lub w godzinach popołudniowych?

Jest to możliwe, a najlepiej świadczy o tym fakt, iż studia medyczne realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Przykładem jest Wrocław, który oferuje młodym ludziom wiele medycznych dyscyplin, z możliwością wyboru formy kształcenia. Nawet Kierunek Lekarski, który zdaje się być jednym z najbardziej wymagających również prowadzony jest w trybie niestacjonarnym. Zatem, wybór studiów niestacjonarnych nie przekreśla niczyich marzeń o medycynie i zawodach z nią związanych.

Naturalnie, podejmując decyzję o studiowaniu dyscyplin medycznych w formie niestacjonarnej należy przygotować się na spory wysiłek i zdać sobie sprawę z tego, że nauka będzie wymagać od nas dużego zaangażowania. W końcu będziemy uczestniczyć w zajęciach tylko w weekendy, na dodatek nie wszystkie znajdujące się w kalendarzu. Będziemy musieli wykazać się dyscypliną i samodzielnością, ponieważ pewną część obowiązującego nas materiału będziemy musieli zgłębić na własną rękę, bez dużego wsparcia wykładowcy.

Będziemy musieli wykazywać się również energią, ponieważ programy kształcenia na studiach niestacjonarnych zwykle są zwarte i skondensowane tak, aby móc rzeczywiście zrealizować je w ciągu jednego roku akademickiego. Ale do odważnych świat należy. Skoro kierunki medyczne dostępne są w formie niestacjonarnej to znaczy, że już niejeden absolwent dał radę przejść przez cały proces kształcenia.

STUDIA MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych dopiero rozpoczniecie swoją prawdziwą naukę. Jako rezydenci pracujący w szpitalu rozpoczniecie przygotowania do specjalizacji. W medycynie nie ma lepszej nauki od praktycznego działania. Wiedza jest podstawą, podczas studiów Wasi wykładowcy wskazywać Wam będą jak tę wiedzę wykorzystywać w praktyce - każdy jednak wie, że to praktyka czyni mistrza.

Dopiero po kilku kolejnych latach po studiach możemy mówić o pracy po studiach medycznej - samodzielnej i dobrze płatnej. Staże i rezydentura “kokosów” nie przynoszą. Wykorzystajcie ten czas najlepiej jak możecie. Uczcie się zawodu, wykorzystujcie swój potencjał i chęci na starcie do jak najlepszego przygotowania się do pełnienia swojej życiowej misji. Zatrudnienia możecie szukać również w gabinetach lekarzy rodzinnych, w których mimo obranej specjalizacji, możecie ćwiczyć swoją praktykę zawodową.

Jako pielęgniarki i położne praktycznie zaraz po studiach zaczniecie swoją pracę, której także będziecie się uczyć w praktyce, ale zawód ten nie wymaga dalszego certyfikowania i wykonywania specjalizacji. Choć wszelka aktywność dokształcająca jest zawsze mile widziana. Po studiach farmacji czeka Was praca w aptekach, bądź w konsorcjach medycznych w roli na przykład przedstawiciela handlowego. Fizjoterapeuci najczęściej otwierają własne praktyki rehabilitacyjne lub szukają zatrudnienia w działających już gabinetach, szpitalach, klinikach i domach opieki.

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY WE WROCŁAWIU STUDIA MEDYCZNE

Studia medyczne we Wrocławiu oferuje jedna z największych uczelni - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ramach oferowanych kierunków możecie wybrać:

 

Wydział Lekarski

 • kierunek lekarski - 6-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarsko-Stomatologiczny

 • kierunek lekarsko-dentystyczny - 5-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz dentysta) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej

 • farmacja - 5,5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne
 • analityka medyczna - 5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk o Zdrowiu

 • pielęgniarstwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • położnictwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizjoterapia w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zdrowie publiczne w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ratownictwo medyczne w systemie - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • dietetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • chemia i toksykologia sądowa - trzyletnie interdyscyplinarne studia stacjonarne pierwszego stopnia

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarski Kształcenia Podyplomowego

 • prawo medyczne i bioetyka - studia podyplomowe
 • menedżer opieki geriatrycznej - studia podyplomowe
 • neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną- studia podyplomowe
 • logopedia kliniczna - studia podyplomowe
 • neurologopedia senioralna - studia podyplomowe
 • kultura uzdrowiskowa - studia podyplomowe

​dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)