Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Największy wybór studiów

medycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Studia medyczne Wrocław| woj. dolnośląskie

Studia medyczne we Wrocławiu to studia licencjackie, inżynierskie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa od 3 lat do 3,5 roku (studia I stopnia) lub od 1,5 roku do 2 lat (studia II stopnia) lub od 5 do 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata, inżyniera lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym, wieczorowym). Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

STUDIA MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - KIERUNKI STUDIÓW

Uczelnia
Typ studiów
Tryb studiów
Czas trwania
Kierunki studiów Typ studiów Tryb studiów
Analityka medyczna stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Chemia i toksykologia sądowa stacjonarne I stopnia, II stopnia
Dietetyka stacjonarne I stopnia, II stopnia
Elektroradiologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Farmacja stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Fizjoterapia stacjonarne, niestacjonarne II stopnia, jednolite
Inżynieria biomedyczna stacjonarne I stopnia, II stopnia
Kierunek lekarski stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kierunek lekarsko-dentystyczny stacjonarne, niestacjonarne jednolite
Kosmetologia stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Medical biotechnology stacjonarne II stopnia
Medycyna roślin stacjonarne I stopnia
Pielęgniarstwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Pielęgniarstwo pomostowe niestacjonarne I stopnia
Położnictwo stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia
Ratownictwo medyczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia
Zdrowie publiczne stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu są studia medyczne

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

SPECJALNOŚCI / ŚCIEŻKI KSZTAŁCENIA - KIERUNKI MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

SORTOWANIE:

Rekrutacja i wymagania na studia medyczne we Wrocławiu

Dostanie się na studia medyczne to nie lada wyczyn. Dobrze zdana matura to za mało powiedziane - maturę powinniście zdać perfekcyjnie, ze 100% wynikiem, aby dostać się na studia medyczne we Wrocławiu. Progi punktowe są naprawdę wysokie, a konkurencja ogromna. Przygotujcie się jak najlepiej potraficie do matury z biologii, fizyki, chemii i matematyki, by zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia medyczne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Studia medyczne niestacjonarne we Wrocławiu

Zapewne niektórzy kandydaci zadają sobie pytanie, czy możliwe jest studiowanie dyscyplin medycznych w formie niestacjonarnej? Jak przyswoić tak obszerny materiał, odbyć różnorodne ćwiczenia, zaliczyć praktyki na studiach, w ramach których nie uczęszcza się na uczelnie codziennie lub w godzinach popołudniowych?

Jest to możliwe, a najlepiej świadczy o tym fakt, iż studia medyczne realizowane są zarówno w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Przykładem jest Wrocław, który oferuje młodym ludziom wiele medycznych dyscyplin, z możliwością wyboru formy kształcenia. Nawet Kierunek Lekarski, który zdaje się być jednym z najbardziej wymagających również prowadzony jest w trybie niestacjonarnym. Zatem, wybór studiów niestacjonarnych nie przekreśla niczyich marzeń o medycynie i zawodach z nią związanych.

Naturalnie, podejmując decyzję o studiowaniu dyscyplin medycznych w formie niestacjonarnej należy przygotować się na spory wysiłek i zdać sobie sprawę z tego, że nauka będzie wymagać od nas dużego zaangażowania. W końcu będziemy uczestniczyć w zajęciach tylko w weekendy, na dodatek nie wszystkie znajdujące się w kalendarzu. Będziemy musieli wykazać się dyscypliną i samodzielnością, ponieważ pewną część obowiązującego nas materiału będziemy musieli zgłębić na własną rękę, bez dużego wsparcia wykładowcy.

Będziemy musieli wykazywać się również energią, ponieważ programy kształcenia na studiach niestacjonarnych zwykle są zwarte i skondensowane tak, aby móc rzeczywiście zrealizować je w ciągu jednego roku akademickiego. Ale do odważnych świat należy. Skoro kierunki medyczne dostępne są w formie niestacjonarnej to znaczy, że już niejeden absolwent dał radę przejść przez cały proces kształcenia.

czytaj dalej studia niestacjonarne (zaoczne, wieczorowe) we Wrocławiu

KIERUNKI MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

STUDIA MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

Jak wyglądają studia medyczne we Wrocławiu?

Wrocławska uczelnia medyczna oferuje możliwość nauki w języku polskim i w języku angielskim. Przyjmuje wielu obcokrajowców i dba o realizację studenckich wymian międzynarodowych. W 2016 roku studiowało tu prawie 300 studentów obcojęzycznych. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dokonują przełomowych odkryć, np. rekonstrukcji przeciętego rdzenia kręgowego.

Stałe inwestycje w bazę naukowo-dydaktyczną świadczą o prorozwojowej postawie w edukacji. To szkoła bazująca na najwspanialszych tradycjach Hirszfelda, Falkiewicza i Brossa, łącząca tradycję i sztukę medyczną z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Studia medyczne we Wrocławiu to co najmniej wymagający kierunek - nie są to łatwe studia, które można po prostu przejść. Ilość nauki i ciężkie praktyki studenckie z pewnością dadzą Wam w kość. Jeśli więc nie czujecie powołania do zawodu, lepiej nie zawracajcie sobie głowy.

Uczelnia medyczna oferuje stały dostęp do praktyk lekarskich w ośrodkach uczelnianych, takich jak Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei, w którym leczone są dzieci chore na nowotwory. Uniwersytet Medyczny jest wymagającym miejscem, ale i przyjaznym i troskliwym dla swoich podopiecznych adeptów - oferuje zakwaterowanie w akademikach o wdzięcznych nazwach - Jubilatka i Bliźniak.

 

Jeśli powołanie gra w Twojej duszy i wiesz, że chcesz się związać z medycyną na zawsze, sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów medycznych we Wrocławiu.

 

Studia medyczne we Wrocławiu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia i jednolite (licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Kształcenie na studiach medycznych rozpoczyna się od wyboru jednego z kierunków pierwszego stopnia. Mogą one mieć charakter studiów licencjackich, wówczas ich ukończenie zajmie ci trzy lata. Kierunki inżynierskie wymagają od studentów poświęcenia trzech i pół roku czasu, natomiast jednolite magisterskie trwają nieprzerwanie przez co najmniej pięć lat.

Czas trwania magisterskich studiów drugiego stopnia uzależniony jest od posiadanego tytułu naukowego. Licencjaci będą się kształcić przez dwa lata, natomiast inżynierowie przez półtora roku. Wrocławskie uczelnie posiadają w swojej ofercie wiele atrakcyjnych kierunków podyplomowych, które mogą być podjęte przez absolwentów zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia.

Chociaż większość maturzystów decyduje się na edukację w trybie stacjonarnym, to studia zaoczne cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli wybierzesz studia dzienne, będziesz uczył się przez pięć dni roboczych każdego tygodnia. Studenci zaoczni zobowiążą się do uczestnictwa w weekendowych, wielogodzinnych zjazdach, mających miejsce co kilka tygodni.

czytaj dalej studia we Wrocławiu

 

Kierunki studiów medycznych we Wrocławiu

Kierunki medyczne we Wrocławiu są adresowane przede wszystkim do osób zainteresowanych dziedzinami przyrodniczymi, zdrowiem i chorobami człowieka oraz posiadających szerokie horyzonty intelektualne, bowiem kształcenie na wielu kierunkach medycznych ma charakter interdyscyplinarny. W ofercie wrocławskich uczelni wyższych nie mogło zabraknąć najbardziej popularnych kierunków medycznych, takich jak kierunek lekarski, fizjoterapia, pielęgniarstwo czy kosmetologia.

Znajdziesz tutaj również unikalne propozycje, w których siatce programowej są obecne przedmioty z więcej niż jednej dziedziny. Analityka medyczna oraz chemia i toksykologia sądowa to doskonały przykład takich studiów.

Chcąc pogłębić zainteresowanie dziedzinami ścisłymi i jednocześnie poszerzyć kompetencje medyczne, wybierzesz inżynierię biomedyczną. Osoby biegle posługujące się językiem angielskim i marzące o międzynarodowej karierze mogą rozważyć aplikację na medical biotechnology. To tylko niektóre z propozycji pięciu uczelni wyższych we Wrocławiu.

 

Popularne kierunki studiów medycznych

 • Dietetyka
 • Fizjoterapia
 • Kierunek lekarski
 • Kosmetologia
 • Pielęgniarstwo
 • Położnictwo
 • Chemia i toksykologia sądowa
 • Medical biotechnology
 • Inżynieria biomedyczna
 • Analityka medyczna

kierunki studiów we Wrocławiu

 

Gdzie studiować kierunki medyczne we Wrocławiu?

Jeżeli decydujesz się na studia medyczne we Wrocławiu, czeka cię wybór jednej z pięciu wysokiej klasy uczelni wyższych. Wśród nich znajdziesz jedynie uczelnie publiczne, dlatego nie poniesiesz dodatkowych opłat za czesne, chyba, że aplikujesz na kierunki w trybie niestacjonarnym.

Uczelnią, która niemal w całości poświęca oferowany program kształcenia kierunkom medycznym, jest Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich. Znajdziesz tutaj wiele atrakcyjnych propozycji, które pozwolą ci zostać lekarzem lub jednym z członków personelu medycznego.

Na uwagę zasługuje Politechnika Wrocławska, oferująca inżynierię biomedyczną. Ten interdyscyplinarny kierunek odpowie na potrzeby osób zainteresowanych dziedzinami technicznymi oraz medycznymi. Na Uniwersytecie Wrocławskim znajdziesz ciekawą propozycję anglojęzyczną, Akademia Wychowania Fizycznego posiada w swojej ofercie kosmetologię oraz fizjoterapię, a wrocławski Uniwersytet Przyrodniczy umożliwi ci sukcesywne zgłębianie tajników medycyny roślin.

 

Uczelnie na których można studiować kierunki medyczne we Wrocławiu

 • Uniwersytet Wrocławski
 • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 • Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
 • Politechnika Wrocławska
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu
 

Jakie kierunki medyczne we Wrocławiu wybrać, aby mieć dobrą pracę?

Ludzie planujący kształcenie wyższe chcieliby mieć pewność, że wybrany przez nich kierunek umożliwi im dobry start w życie zawodowe. Nikt przecież nie chciałby poświęcać kilku cennych lat swojego życia na pogłębianie nieprzydatnych kompetencji. Żaden z absolwentów kierunków medycznych nie powinien obawiać się niskich zarobków oraz niewielkich możliwości podjęcia zatrudnienia.

Jako przyszły student miej na względzie, że współczesny rynek pracy jest dość wymagający, dlatego do ugruntowania pozycji zawodowej przyda ci się coś więcej niż wiedza i umiejętności wyniesione z wykładów. Bierz aktywny udział w ponadprogramowych zajęciach, zapoznaj się z ofertą stażową oraz poszukuj nieznanych wcześniej wiadomości na własną rękę.

Wiele zależy również od nastawienia, z jakim podejmujemy studia wyższe. Jeżeli wybierzesz kierunek zgodny z twoimi pasjami, a studiowanie będzie dla ciebie przyjemnością, zwiększysz swoje szanse na możliwość znalezienia takiej pracy, która sprawi ci wiele radości. Przecież nie tylko wysokie zarobki określają dobre zatrudnienie.


 

Możliwe ścieżki twojej przyszłej kariery zawodowej

 • Lekarz
 • Farmaceuta
 • Kosmetolog
 • Fizjoterapeuta
 • Analityk medyczny
 • Pielęgniarz
 • Opiekun medyczny
 • Diagnosta laboratoryjny
 • Sanitariusz szpitalny
 • Epidemiolog
 • Instruktor terapii uzależnień
 • Optometrysta
 • Masażysta

 

Absolwenci kierunków medycznych znajdują pracę w szpitalach na rozmaitych oddziałach, w zależności od posiadanych kompetencji i wykształcenia, mogą rozpocząć karierę naukową, pracując w laboratoriach nad nowymi formułami leków i substancji leczniczych, zatrudniają się w gabinetach odnowy biologicznej, SPA, wellness, niejednokrotnie również decydują się na otwarcie własnego gabinetu, rozpoczynając tym samym niezależną działalność na własny rachunek.

Podczas wyboru idealnego dla siebie kierunku medycznego pamiętaj o pozostaniu zgodnym z samą sobą. Upewnij się, że wybrane studia rozwiną twoje najmocniejsze strony, a czas kształcenia wyższego będzie dla ciebie pełen intelektualnych wyzwań, które dostarczą ci ogromu radości. Każdy zawód wykonywany z pasją może przynieść ci zadowalające dochody i zapewnić wysoką pozycję społeczną.

czytaj dalej jakie studia wybrać
 

Jak wybrać uczelnię wyższą we Wrocławiu?

Chociaż wrocławskie uczelnie wyższe, na których możesz studiować kierunki medyczne cieszą się wieloletnią tradycją akademicką oraz szacunkiem wśród absolwentów, powinieneś mieć świadomość, że jedna uniwersalna, idealna i dopasowana do każdego uczelnia wyższa nie istnieje. Dlatego w procesie wyboru powinieneś kierować się zdrowym rozsądkiem.

Aby zdobyć możliwie najlepszą orientację wśród programu i poziomu edukacji, powinieneś dogłębnie zapoznać się z programem kształcenia wszystkich interesujących cię placówek. Weź pod uwagę swoje własne wymagania, którymi może być lokalizacja danej uczelni, konkretne kierunki studiów, możliwość kształcenia niestacjonarnego lub określona wysokość opłat za czesne w przypadku uczelni publicznych lub edukacji zaocznej.

Obecnie na wielu internetowych forach znajdziesz opinie na temat wrocławskich uczelni wyższych. Warto się z nimi zapoznać, jednak powinieneś mieć na uwadze anonimowość komentujących oraz fakt, że ich zdanie nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

czytaj dalej jak wybrać uczelnię

 

Czy warto iść na studia medyczne we Wrocławiu?

Wielu maturzystów doświadcza ciągłej presji ze strony najbliższego otoczenia, które wymaga, aby poszedł on na studia wyższe. Wątpliwości związane z planowaniem przyszłej kariery zawodowej, niepewność co do własnych aspiracji i bardzo młody wiek, w którym należy sprostać wszystkim tym wyzwaniom nie do końca sprzyja podejmowaniu właściwych decyzji. Czy warto iść na studia wyższe? Jaką przyszłość zawodową gwarantują te medyczne? Czy lepiej zdecydować się na uczelnię publiczną, czy też prywatną? Jakie miasto akademickie będzie najwłaściwsze? Te i jeszcze więcej pytań kłębi się w głowach wielu młodych osób.

Nie od dziś wiadomo, że Wrocław jest jednym z największych i najbardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Kształcą się tutaj ludzie o różnych uzdolnieniach, którzy niedługo po ukończeniu wybranego kierunku mogą liczyć na atrakcyjne możliwości zawodowe. Wielu studentów jeszcze w trakcie kształcenia wyższego decyduje się na poszerzanie swoich kompetencji i szukanie nowych zainteresowań w ramach programów stażowych, zagranicznych wymian studenckich oraz praktyk zawodowych. Wrocław jest miastem wielu możliwości różnorodnego rozwoju intelektualnego.

Szczególna dbałość o dobre wykształcenie jest niezwykle ważna w przypadku studiów medycznych. Odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie, którą dźwigają na swoich barkach przedstawiciele personelu medycznego, jest na tyle duża, że warto nieustannie dbać o rozwój swoich kompetencji. We Wrocławiu znajdziesz wiele ciekawych kierunków medycznych, w tym prestiżowy kierunek lekarski, popularne pielęgniarstwo oraz wiele studiów podyplomowych.

Odpoczynku od wielogodzinnych zajęć poszukasz w tamtejszych restauracjach, galeriach handlowych, księgarniach, bibliotekach, pubach, klubach muzycznych, muzeach lub spędzisz czas na świeżym powietrzu w jednym z wrocławskich parków – każdy bez trudu znajdzie tutaj coś dla siebie. Aplikuj na kierunki medyczne we Wrocławiu, jeżeli chcesz zadbać o najwyższą jakość swojego wykształcenia!

czytaj dalej czy warto iść na studia

 

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych dopiero rozpoczniecie swoją prawdziwą naukę. Jako rezydenci pracujący w szpitalu rozpoczniecie przygotowania do specjalizacji. W medycynie nie ma lepszej nauki od praktycznego działania. Wiedza jest podstawą, podczas studiów Wasi wykładowcy wskazywać Wam będą jak tę wiedzę wykorzystywać w praktyce - każdy jednak wie, że to praktyka czyni mistrza.

Dopiero po kilku kolejnych latach po studiach możemy mówić o pracy po studiach medycznej - samodzielnej i dobrze płatnej. Staże i rezydentura “kokosów” nie przynoszą. Wykorzystajcie ten czas najlepiej jak możecie. Uczcie się zawodu, wykorzystujcie swój potencjał i chęci na starcie do jak najlepszego przygotowania się do pełnienia swojej życiowej misji. Zatrudnienia możecie szukać również w gabinetach lekarzy rodzinnych, w których mimo obranej specjalizacji, możecie ćwiczyć swoją praktykę zawodową.

Jako pielęgniarki i położne praktycznie zaraz po studiach zaczniecie swoją pracę, której także będziecie się uczyć w praktyce, ale zawód ten nie wymaga dalszego certyfikowania i wykonywania specjalizacji. Choć wszelka aktywność dokształcająca jest zawsze mile widziana. Po studiach farmacji czeka Was praca w aptekach, bądź w konsorcjach medycznych w roli na przykład przedstawiciela handlowego. Fizjoterapeuci najczęściej otwierają własne praktyki rehabilitacyjne lub szukają zatrudnienia w działających już gabinetach, szpitalach, klinikach i domach opieki.

POZOSTAŁE UCZELNIE W MIEŚCIE WROCŁAWIU NA KTÓRYCH SĄ STUDIA MEDYCZNE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY WE WROCŁAWIU STUDIA MEDYCZNE

Studia medyczne we Wrocławiu oferuje jedna z największych uczelni - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ramach oferowanych kierunków możecie wybrać:

 

Wydział Lekarski

 • kierunek lekarski - 6-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarsko-Stomatologiczny

 • kierunek lekarsko-dentystyczny - 5-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz dentysta) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej

 • farmacja - 5,5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne
 • analityka medyczna - 5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk o Zdrowiu

 • pielęgniarstwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • położnictwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizjoterapia w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zdrowie publiczne w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ratownictwo medyczne w systemie - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • dietetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • chemia i toksykologia sądowa - trzyletnie interdyscyplinarne studia stacjonarne pierwszego stopnia

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarski Kształcenia Podyplomowego

 • prawo medyczne i bioetyka - studia podyplomowe
 • menedżer opieki geriatrycznej - studia podyplomowe
 • neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną- studia podyplomowe
 • logopedia kliniczna - studia podyplomowe
 • neurologopedia senioralna - studia podyplomowe
 • kultura uzdrowiskowa - studia podyplomowe

​dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)