Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Studia medyczne Wrocław

Największy wybór studiów

medycznych we Wrocławiu

Odkryj kierunki medyczne i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne Wrocław| woj. dolnośląskie

Wrocławska uczelnia medyczna oferuje możliwość nauki w języku polskim i w języku angielskim. Przyjmuje wielu obcokrajowców i dba o realizację studenckich wymian międzynarodowych. W 2016 roku studiowało tu prawie 300 studentów obcojęzycznych. Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu dokonują przełomowych odkryć, np. rekonstrukcji przeciętego rdzenia kręgowego. Stałe inwestycje w bazę naukowo-dydaktyczną świadczą o prorozwojowej postawie w edukacji. To szkoła bazująca na najwspanialszych tradycjach Hirszfelda, Falkiewicza i Brossa, łącząca tradycję i sztukę medyczną z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

Studia medyczne we Wrocławiu to co najmniej wymagający kierunek - nie są to łatwe studia, które można po prostu przejść. Ilość nauki i ciężkie praktyki studenckie z pewnością dadzą Wam w kość. Jeśli więc nie czujecie powołania do zawodu, lepiej nie zawracajcie sobie głowy. Uczelnia medyczna oferuje stały dostęp do praktyk lekarskich w ośrodkach uczelnianych, takich jak Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej - Przylądek Nadziei, w którym leczone są dzieci chore na nowotwory. Uniwersytet Medyczny jest wymagającym miejscem, ale i przyjaznym i troskliwym dla swoich podopiecznych adeptów - oferuje zakwaterowanie w akademikach o wdzięcznych nazwach - Jubilatka i Bliźniak. Jeśli powołanie gra w Twojej duszy i wiesz, że chcesz się związać z medycyną na zawsze, sprawdź, jakie kierunki możesz wybrać w ramach studiów medycznych we Wrocławiu.

KIERUNKI MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU

Rozwiń

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W MIEŚCIE WROCŁAWIU SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Rekrutacja na studia medyczne we Wrocławiu

Dostanie się na studia medyczne to nie lada wyczyn. Dobrze zdana matura to za mało powiedziane - maturę powinniście zdać perfekcyjnie, ze 100% wynikiem, aby dostać się na studia medyczne we Wrocławiu. Progi punktowe są naprawdę wysokie, a konkurencja ogromna. Przygotujcie się jak najlepiej potraficie do matury z biologii, fizyki, chemii i matematyki, by zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzone studia medyczne.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Praca po studiach medycznych

Po ukończeniu studiów medycznych dopiero rozpoczniecie swoją prawdziwą naukę. Jako rezydenci pracujący w szpitalu rozpoczniecie przygotowania do specjalizacji. W medycynie nie ma lepszej nauki od praktycznego działania. Wiedza jest podstawą, podczas studiów Wasi wykładowcy wskazywać Wam będą jak tę wiedzę wykorzystywać w praktyce - każdy jednak wie, że to praktyka czyni mistrza.

Dopiero po kilku kolejnych latach po studiach możemy mówić o pracy po studiach medycznej - samodzielnej i dobrze płatnej. Staże i rezydentura “kokosów” nie przynoszą. Wykorzystajcie ten czas najlepiej jak możecie. Uczcie się zawodu, wykorzystujcie swój potencjał i chęci na starcie do jak najlepszego przygotowania się do pełnienia swojej życiowej misji. Zatrudnienia możecie szukać również w gabinetach lekarzy rodzinnych, w których mimo obranej specjalizacji, możecie ćwiczyć swoją praktykę zawodową.

Jako pielęgniarki i położne praktycznie zaraz po studiach zaczniecie swoją pracę, której także będziecie się uczyć w praktyce, ale zawód ten nie wymaga dalszego certyfikowania i wykonywania specjalizacji. Choć wszelka aktywność dokształcająca jest zawsze mile widziana. Po studiach farmacji czeka Was praca w aptekach, bądź w konsorcjach medycznych w roli na przykład przedstawiciela handlowego. Fizjoterapeuci najczęściej otwierają własne praktyki rehabilitacyjne lub szukają zatrudnienia w działających już gabinetach, szpitalach, klinikach i domach opieki.

STUDIA MEDYCZNE W MIEŚCIE WROCŁAWIU - PODYPLOMOWE

MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 


UNIWERSYTET MEDYCZNY WE WROCŁAWIU STUDIA MEDYCZNE

Studia medyczne we Wrocławiu oferuje jedna z największych uczelni - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W ramach oferowanych kierunków możecie wybrać:

 

Wydział Lekarski

 • kierunek lekarski - 6-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarsko-Stomatologiczny

 • kierunek lekarsko-dentystyczny - 5-letnie jednolite studia magisterskie (lekarz dentysta) - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej

 • farmacja - 5,5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne
 • analityka medyczna - 5-letnie jednolite studia magisterskie - studia stacjonarne i niestacjonarne​

dowiedz się więcej >

Wydział Nauk o Zdrowiu

 • pielęgniarstwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • położnictwo w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • fizjoterapia w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • zdrowie publiczne w systemie - studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • ratownictwo medyczne w systemie - studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
 • dietetyka - studia I i II stopnia, stacjonarne
 • chemia i toksykologia sądowa - trzyletnie interdyscyplinarne studia stacjonarne pierwszego stopnia

​dowiedz się więcej >

Wydział Lekarski Kształcenia Podyplomowego

 • prawo medyczne i bioetyka - studia podyplomowe
 • menedżer opieki geriatrycznej - studia podyplomowe
 • neurologopedia kliniczna z wczesną interwencją logopedyczną- studia podyplomowe
 • logopedia kliniczna - studia podyplomowe
 • neurologopedia senioralna - studia podyplomowe
 • kultura uzdrowiskowa - studia podyplomowe

​dowiedz się więcej >

 TEMATY POWIĄZANE

 

 

Komentarze (0)