Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Komentarze (0)

Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Komentarze (0)
Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Kto idzie na studia na kierunku kosmetologia we Wrocławiu?

Czy kosmetologia we Wrocławiu jest kierunkiem, z którego satysfakcję czerpać będzie każdy absolwent szkoły średniej? Przed przystąpieniem do rekrutacji warto prześledzić swoje indywidualne predyspozycje oraz zainteresowania intelektualne. To one pomogą określić, czy dany kierunek spełniać będzie indywidualne oczekiwania maturzystów! Warto pamiętać, że w przypadku kosmetologii samo zainteresowanie wizażem może nie wystarczyć, by odnosić sukcesy podczas kształcenia wyższego. Na co więc wrócić uwagę, podczas wyboru kierunku takiego jak kosmetologia? Podpowiadamy, jakie przedmioty zdawać na maturze, jak wygląda program kształcenia oraz co odpowiada za tak dużą popularność tego kierunku. Zapraszamy do lektury!

 

Jakie predyspozycje i zainteresowania są ważne?

Nie należy zapominać, że w trakcie kształcenia na kierunkach takich jak kosmetologia studenci poznają wiele różnorodnych zagadnień ściśle związanych z naukami medycznymi, biologicznymi czy chemicznymi. Jaki można wysnuć z tego wniosek? Zainteresowania przyszłych studentów kosmetologii powinny oscylować wokół tych obszarów. Na pewno ułatwi to także przygotowania do rekrutacji, ponieważ kandydaci, którzy chcą znaleźć się na listach osób przyjętych, powinni skupić się na nauce przedmiotów ścisłych takich jak biologia czy chemia.

Osoby, które ukończą studia kosmetologiczne, w swojej pracy często będą obcować z wymagającymi klientami. Wśród kompetencji miękkich, które na pewno ułatwią wykonywanie obowiązków, można odnaleźć oczywiście komunikatywność. Kosmetologia to dziedzina, która ściśle sprzężona jest z estetyką. W tej branży mogą więc przydać się uzdolnienia manualne, precyzja, dokładność czy wysmakowanie.

 

Program kształcenia, specjalności, praktyki

Przyszli studenci, którzy nie do końca wiedzą, czego spodziewać się po kierunkach takich jak kosmetologia, mogą sprawdzić, jak wygląda program kształcenia. Pierwsze semestry obfitować będą między innymi w przedmioty takie jak:

  • podstawy anatomii;
  • biofizyka;
  • elementy chemii biologicznej;
  • histologia itd.

Warto przypatrzeć się przedmiotom bardziej kierunkowym. Znalazły się pośród nich między innymi:

  • analiza chemiczna kosmetyków;
  • podstawy wizażu;
  • podstawy odnowy biologicznej;
  • chemia kosmetyczna itd.

Studenci kosmetologii będą także mogli wybrać specjalność, która pozwoli zdobyć wąskie kwalifikacje zawodowe. Uczelnie we Wrocławiu przygotowały przykładowo propozycje takie jak podologia czy wizaż i stylizację. Nie należy zapominać również o praktykach, które będą odbywać będą przyszli absolwenci tego kierunku. Praktyki pozwolą zobaczyć, jak może wyglądać codzienna praca oraz nauczą wykorzystywania pozyskanej wiedzy w ramach zawodowych wyzwań.

 

Dlaczego studia na kierunku kosmetologia są popularne?

Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak kosmetologia cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie. Nie samo to jest jednak tak ważne. Największe znaczenie mają perspektywy zawodowego rozwoju. Absolwenci kosmetologii nie tylko mogą szukać zatrudnienia w gabinetach i salonach piękności, które już funkcjonują na rynku. Tego typu kierunki dają szansę także na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej i połączeniu pasji z zatrudnieniem.

Na popularność studiów kosmetologicznych wpływa również fakt, że współcześnie konsumenci chcą korzystać przede wszystkim z usług profesjonalistów, którzy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia zawodowe. Studia medyczne zapewniają z kolei rzetelne kwalifikacje, których nie mogą zagwarantować żadne kursy. Nie oznacza to jednak, że trzeba się od nich odwracać. Po ukończeniu kształcenia wyższego trzeba dbać nieustannie o aktualizację swojej wiedzy i dostosowywanie jej do dynamicznie rozwijającej się branży beauty.

Sprawdź

​Studia we Wrocławiu

​Studia medyczne we Wrocławiu

WSZYSTKO O KIERUNKU KOSMETOLOGIA - WROCŁAW

Komentarze (0)